کارشناس می‌گوید دموکرات‌ها برای حفظ کنترل کنگره در میان دوره‌ای تلاش خواهند کرد | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از سال 1978 ری فیر، استاد اقتصاد در دانشگاه ییل، از داده های اقتصادی برای پیش بینی نتایج انتخابات ایالات متحده استفاده می کند. رویکرد بی‌نظیر او، کاملاً بر اساس اعداد، رکورد نسبتاً چشمگیری دارد، که معمولاً 3 درصد از آمار نهایی را به دست می‌آورد.

متأسفانه برای دموکرات‌ها – اگر این بار فیر دوباره در مسیر قرار گیرد – دولت بایدن برای حفظ کنترل کنگره در انتخابات میان‌دوره‌ای مهم نوامبر تلاش خواهد کرد.

انتخابات رویدادهای پر سر و صدایی است و امسال تفاوتی ندارد. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که جو بایدن در حال تغییر است و بخشی از زمین‌هایی را که در دوران ریاست‌جمهوری‌اش از دست داده بود، پس می‌گیرد. دموکرات ها قانون اساسی را تصویب کرده اند. پس از اینکه دادگاه عالی Roe v Wade را لغو کرد، تعداد زنانی که برای رای دادن ثبت نام کردند، افزایش یافت. حقوق سقط جنین رای دهندگان را به پای صندوق های رای در کانزاس سوق داد. قیمت گاز، اگر تورم کلی نباشد، در حال کاهش است. در این میان، دونالد ترامپ و نامزدهای مورد حمایت او بر تیتر خبرها تسلط دارند و به تعداد نظرسنجی های دموکرات ها کمک می کنند.

اما اگر حق با فر باشد، می‌توانیم تا حد زیادی شخصیت‌ها و مسائل را کنار بگذاریم: اقتصاد سیگنال پشت سر و صدا است و بایدن هنوز در مشکل است.

استفاده از داده‌های مربوط به سال 1916، آخرین تحلیل فیر نشان می‌دهد که دموکرات‌ها 46.7 درصد از آرای ملی را در نوامبر به دست خواهند آورد که در مقایسه با 51.3 درصد در سال 2020، زمانی که بایدن دونالد ترامپ را شکست داد و کنترل مجلس نمایندگان و اکثریت اندکی را در سنا به دست آورد، کاهش یافته است.

مدل فیر به تصویر ملی نگاه می کند، او به نبردهای دولتی نمی پردازد و به پیش بینی های دقیق تر کشیده نمی شود. اما با توجه به تصویر تیره اقتصادی در ماه‌های اخیر، پیش‌بینی او بعید است تا قبل از نوامبر بهبود یابد و حاکی از شکست در مجلس نمایندگان و مبارزه بسیار سخت برای حفظ کنترل سنا است.

وقتی آخرین پیش‌بینی فیر در ماه جولای منتشر شد، سهم دموکرات‌ها از 48.99 درصد در اکتبر کاهش یافته بود «به دلیل دو فصل رشد قوی کمتر و تورم کمی بالاتر». بدبختی اقتصادی از آن زمان به بعد عمیق تر شده است.

فیر گفت: “این پیش بینی بر اساس تجارت معمول است.” این بر اساس تخمین‌هایی است که به سال 1918 برمی‌گردد، یعنی بیش از 100 سال داده. در آن دوره، آنچه مهم به نظر می‌رسد، انتخابات پس از انتخابات، تورم، تولید، رشد و جریمه‌ای است که شما برای حضور در کاخ سفید دریافت می‌کنید.»

فیر مدل خود را قبل از انتخابات به روز خواهد کرد و با توجه به تمرکز اقتصادی آن، بعید است که درصد بایدن بهبود یابد. تورم نزدیک به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر باقی مانده است – قیمت های سرسام آور اکنون 717 دلار اضافی در ماه برای خانواده های آمریکایی به طور متوسط ​​هزینه دارد. اقتصاد ایالات متحده برای دو سه ماهه متوالی کوچک شده است، نشانه ای که بسیاری آن را منادی رکود می دانند. نرخ بهره با شدیدترین سرعت خود از دهه 1990 در حال افزایش است، زیرا فدرال رزرو در تلاش است تا از افزایش قیمت ها جلوگیری کند.

قدرت بادهای معکوس اقتصادی که بایدن با آن مواجه است، حتی در بهبود تعداد نظرسنجی‌های او آشکار است. بر اساس نظرسنجی اخیر ABC News/Washington Post، حدود 69 درصد از آمریکایی ها فکر می کنند که اقتصاد کشور در حال بدتر شدن است – بالاترین درصد از سال 2008.

عادل فکر نمی کند که انتخابات فقط مربوط به اقتصاد است. او گفت: “این یک داستان کامل نیست، در هر انتخابات جایی برای داستان های دیگر وجود دارد.” او گفت که با توجه به معادلات محدود و تمرکز اقتصادی، “معقول” است که مردم اکنون به دنبال عوامل دیگری هستند که ممکن است بر سهم رای دموکرات ها در میان دوره ای تاثیر بگذارد.

یکی از عواملی که ممکن است نتایج او را در گذشته منحرف کرده باشد، و می تواند دوباره انجام دهد، دونالد ترامپ است. در سال 2016 مدل فیر پیش بینی کرد که هیلاری کلینتون ترامپ را شکست خواهد داد. او 2.9 میلیون رای بیشتر از ترامپ به دست آورد و 48.2 درصد از آرا را در مقابل ترامپ 46.1 درصد به دست آورد. اما او در کالج انتخاباتی شکست خورد.

این بار نیز ترامپ می تواند عاملی باشد، اگرچه اندازه گیری او دشوار است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا دموکرات ها ممکن است بهتر عمل کنند. مطمئنا ترامپ می تواند یکی از آنها باشد.»

اما تاریخ – یا حداقل تاریخی که Fair اندازه‌گیری می‌کند – برای همه نظرسنجی‌های مثبت اخیر نشان می‌دهد که دموکرات‌ها در نوامبر امسال با یک مبارزه دشوار روبرو هستند.

“خطایی که به طور متوسط ​​انجام می دهم چقدر است؟ حدود 3 درصد است. اگر پیش‌بینی 47 باشد، به 50 می‌رسی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وام‌های مسکن بریتانیا: 10 روز آینده در افزایش نرخ‌ها بسیار مهم است | نرخ وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته رئیس انجمن ساختمان …