در آستانه تصمیم بانک مرکزی انگلیس در مورد نرخ بهره، پوند در برابر دلار به پایین‌ترین حد خود در 37 سال اخیر رسید – تجارت زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

بودجه کوچک بریتانیا را در مسیر ناپایدار قرار می دهد

نگرانی ها مبنی بر اینکه کواسی کوارگنگ، صدراعظم می تواند دارایی های عمومی بریتانیا را در «مسیری ناپایدار» در مینی بودجه خود در روز جمعه قرار دهد نیز کمکی به پوند نخواهد کرد.

شب گذشته، مؤسسه محترم مطالعات مالی هشدار داد که کاهش مالیاتی گسترده برنامه ریزی شده دولت، در زمان رشد ضعیف اقتصادی، می تواند سالانه 60 میلیارد پوند حفره ای در مالیه عمومی ایجاد کند.

را IFS، در گزارشی مشترک با سیتیبیم آن دارد که دولت لیز تراس “در یک قمار روی رشد که ممکن است نتیجه ای نداشته باشد، تصمیم می گیرد وام گرفتن را افزایش دهد همانطور که انجام آن گران تر می شود.”

حتی زمانی که ضمانت قابل توجه قیمت انرژی در اکتبر 2024 منقضی شود، وام گرفتن همچنان می تواند حدود 100 میلیارد پوند در سال در اواسط دهه 2020 باشد.

این رقم بیش از 60 میلیارد پوند در سال بیشتر از سال است @OBR_uk پیش بینی در ماه مارس

[6/13] pic.twitter.com/iZNk5dKQxw

– موسسه مطالعات مالی (@TheIFS) 21 سپتامبر 2022

همکار من فیلیپ اینمن توضیح می دهد:

کواسی کوارتنگ، صدراعظم، با تشدید نگرانی‌ها مبنی بر اینکه وضعیت مالی نامطمئن بریتانیا جرقه‌ای بر پوند خواهد زد، انتظار می‌رود افزایش پرداخت‌های بیمه ملی را معکوس کند و مالیات شرکت را با هزینه 30 میلیارد پوندی برای خزانه‌داری کاهش دهد.

کوارتنگ، که بازنگری قوانین مالی خود را اعلام خواهد کرد تا به دولت اجازه دهد وام بیشتری بگیرد، همچنین انتظار می‌رود که میلیاردها پوند با کاهش عوارض خرید خانه و افزایش چند میلیارد پوندی در بودجه دفاعی برای حمایت از جنگ تأیید کند. در اوکراین و افزایش رشد

این اقدامات علاوه بر توقف قیمت‌های انرژی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها خواهد بود که می‌تواند بیش از 150 میلیارد پوند در طول دو سال هزینه داشته باشد.

در گزارش IFS آمده است:

“افزایش سریع اخیر در هزینه بهره بدهی خطرات افزایش قابل توجه و دائمی استقراض و قرار دادن بدهی در مسیری رو به افزایش را برجسته می کند.”

هیچ درمان معجزه آسایی وجود ندارد، و تنظیم برنامه‌هایی مبتنی بر این ایده که کاهش مالیات‌های اصلی باعث افزایش پایدار رشد خواهد شد، در بهترین حالت یک قمار است.

کسری بودجه جاری و افزایش بدهی به عنوان سهمی از درآمد ملی به این معنی است که دو هدف اصلی مالی که فقط در ژانویه قانون گذاری شده بودند، نادیده گرفته می شوند.

حتی زمانی که ضمانت قیمت انرژی منقضی شود، بدهی در مسیری فزاینده باقی خواهد ماند.
[9/13] pic.twitter.com/UuSf6BpXMU

– موسسه مطالعات مالی (@TheIFS) 21 سپتامبر 2022

مقدمه: با نزدیک شدن تصمیم بانک مرکزی انگلستان، پوند در برابر دلار به پایین ترین حد در 37 سال اخیر رسید

صبح بخیر، و به پوشش خبری ما در زمینه تجارت، اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خوش آمدید.

انبوهی از مشکلات باعث شده است که استرلینگ در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود در 37 سال اخیر برسد، پیش از تصمیم‌گیری نرخ بهره بانک انگلستان.

پوند امروز صبح به 1.123 دلار کاهش یافته است که پایین‌ترین قیمت از سال 1985 است و رکود اخیر خود را افزایش می‌دهد – اکنون تا کنون تقریباً 17 درصد کاهش یافته است.

پوند در برابر دلار آمریکا در 20 سال گذشته
پوند در برابر دلار آمریکا در 20 سال گذشته عکس: Refinitiv

پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا سومین افزایش متوالی متوالی نرخ بهره خود را در شب گذشته انجام داد و نرخ ها را 75 واحد پایه دیگر (سه چهارم درصد) افزایش داد، جایگاه بیشتری را در برابر دلار افسارگسیخته از دست داد.

نگرانی از تهدید ولادیمیر پوتین مبنی بر انتقام جویی هسته ای علیه غرب، بازارها را تحت تاثیر قرار داده است.

دارایی‌های بریتانیا نیز به دلیل نگرانی‌ها در مورد فشار لیز تراس برای کاهش مالیات بدون بودجه و تعهدات هزینه‌ای مانند سقف قیمت انرژی دیروز برای کاربران غیرداخلی، که به وام‌گیری می‌افزاید، کاهش یافته است.

مالیه عمومی دیروز اوت، که نشان می‌دهد بریتانیا تقریباً دو برابر آنچه انتظار می‌رفت وام گرفته است، بر فشارها افزوده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، شب گذشته با تاکید مجدد بر اینکه بانک مرکزی به کاهش نرخ بهره برای پایین آوردن تورم ادامه خواهد داد و رکود اقتصادی را رد نخواهد کرد، سرمایه گذاران را به لرزه انداخت.

پاول هشدار داد:

ما همیشه درک کرده‌ایم که بازگرداندن ثبات قیمت در عین دستیابی به افزایش نسبتاً متوسط ​​در بیکاری و فرود نرم بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

و ما نمی دانیم. هیچ کس نمی داند که آیا این روند منجر به رکود می شود یا اگر چنین است، این رکود چقدر قابل توجه خواهد بود.

این امر سرمایه گذاران را به سمت دلار سوق داد که امروز صبح نیز به بالاترین حد در دو دهه در برابر یورو و ین رسیده است.

* پوند به 1.1225 دلار به پایین ترین سطح 37 سال اخیر سقوط کرد

*یورو به 0.9807 دلار به پایین ترین حد دو دهه سقوط کرد

— * هفت (@sevenloI) 22 سپتامبر 2022

اما آیا بانک انگلستان نیز افزایش نرخ بهره را افزایش خواهد داد؟

بازارهای پولی می گویند که تقریباً وجود دارد 90% این احتمال وجود دارد که BoE نرخ بانکی را 75 واحد پایه در ظهر امروز به 2.5 درصد افزایش دهد.

این بزرگترین افزایش افزایش آن از سال 1989 خواهد بود و هزینه های وام را به بالاترین سطح خود از اواخر سال 2008 می رساند.

اما برخی از اقتصاددانان بر این باورند که بانک ممکن است «فقط» نرخ بهره را تا نیم درصد دیگر افزایش دهد و حرکت ماه گذشته را تکرار کند (که بزرگترین افزایش از سال 1995 بود).

سیاستگذاران ممکن است بخواهند تأثیر توقف قبض انرژی دولت را ببینند، که احتمالاً از افزایش تورم تا آنجا که می‌ترسند جلوگیری می‌کند. در کوتاه مدت – در حالی که فشار قیمت را در آینده افزایش می دهد.

این بانک همچنین می‌تواند شروع «سفت‌کردن کمی» را اعلام کند و از میزان نگهداری بدهی‌های دولت بریتانیا که در طول بحران مالی و همه‌گیری خریداری شده بود، کم کند.

کالوم چیدن، اقتصاددان ارشد در برنبرگ، نشان می دهد که این ممکن است بانک را به سمت افزایش نرخ نیم واحدی سوق دهد:

در حالی که 75bp دور از تصور است، 50bp به نظر ما محتمل تر است. به یاد داشته باشید، علاوه بر افزایش نرخ‌ها، به نظر می‌رسد BoE شروع فروش فعال گیلت‌ها را به عنوان بخشی از سیاست انقباض کمی خود اعلام کند.

از آنجایی که شرایط مالی در حال سخت‌تر شدن است و نرخ‌های معیار هر لحظه بالاتر می‌روند، ما معتقدیم که BoE منتظر خواهد ماند تا تأثیر QT فعال را قبل از تصمیم‌گیری در مورد تند کردن مسیر افزایش نرخ‌ها ببیند.

یک افزایش کوچکتر می تواند پوند را بیشتر تضعیف کند. و در هر صورت، هزینه‌های وام‌گیری بالاتر به دلیل کاهش هزینه‌های زندگی، بر بار مصرف‌کنندگان می‌افزاید.

روز شلوغی برای سیاست پولی است. سوئیس و مال نروژ بانک‌های مرکزی هر دو نرخ بهره را امروز تعیین می‌کنند سوئیس ملی بانک انتظار می رود نرخ ها را به میزان 75 واحد در خارج از محدوده منفی افزایش دهد.

دستور کار

  • 8:30 صبح به وقت صبح: تصمیم بانک ملی سوئیس برای نرخ بهره

  • 9 صبح به وقت صبح: تصمیم بانک Norges نروژ برای نرخ بهره

  • 9.30 صبح به وقت صبح: اطلاعات بینش تجاری و فعالیت اقتصادی ONS در مورد اقتصاد بریتانیا

  • 12:00 BST: تصمیم بانک انگلستان برای نرخ بهره

  • ساعت 13:30 BST: مطالبات بیکاری هفتگی ایالات متحده

  • ساعت 2:15 بعدازظهر BST: کمیته خزانه داری اعلامیه سقف قیمت انرژی دیروز را بررسی می کند و به بودجه کوچک نگاه می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ظاهراً زنی از عاشقانش پرسید که چرا شریک سابقش قبل از پیدا شدن جسد در هیزم شکن نمرده است، دادگاه رسیدگی می کند | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک هفته قبل از اینکه …