شرکت زیبایی اکو طبیعت را به هیئت مدیره خود منصوب کرد | محیط

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک شرکت آرایشی مدیری را به عنوان نماینده طبیعت در هیئت مدیره خود منصوب کرده است و به دنیای طبیعی در استراتژی تجاری خود حق نظر قانونی می دهد.

Faith In Nature که صابون و محصولات مراقبت از مو و همچنین پاک کننده های خانگی و شامپوی مخصوص سگ ها را می فروشد، می گوید که اولین شرکتی در جهان است که به طبیعت رای رسمی درباره تصمیمات شرکتی که ممکن است بر آن تاثیر بگذارد، می دهد.

تصمیم این شرکت مستقر در ادینبورگ به یک جنبش جهانی رو به رشد برای اعطای حقوق قانونی به طبیعت منجر می شود، اگرچه تا به امروز در بریتانیا جذابیت چندانی نداشته است.

سیمئون رز، مدیر خلاق Faith In Nature، گفت که امیدوار است سایر مشاغلی که مسئولیت خود را در قبال دنیای طبیعی جدی می گیرند، از این روند پیروی کنند.

رز گفت: “ما واقعاً خوشحالیم که جزئیاتی را درباره چگونگی و چرایی انجام این کار به اشتراک بگذاریم.” ما همیشه دوست داشته‌ایم طبیعت در قلب کاری باشد که انجام می‌دهیم، و این به نظر گام جدی بعدی است که می‌توانیم برای تحقق آن برداریم.»

این شرکت با همکاری وکلایی از Lawyers for Nature و مرکز حقوق زمین مستقر در ایالات متحده، و همچنین یک تیم حرفه ای از کارشناسان شرکتی در شرکت حقوقی بین المللی Shearman & Sterling LLP، اسناد شرکت خود را در تابستان به روز کرد تا این را نیز بیان کند. به عنوان سود سهامداران، تمام تلاش خود را می کند تا “تأثیر مثبتی بر طبیعت به عنوان یک کل داشته باشد” و “برای به حداقل رساندن چشم انداز هرگونه تأثیر مضر عملیات تجاری خود بر طبیعت”.

یک مدیر غیر اجرایی جدید به جلسه بعدی هیئت مدیره شرکت در اواخر این ماه خواهد پیوست تا از طرف دنیای طبیعی صحبت کند. اولین فردی که این سمت را بر عهده گرفت، برونتی آنسل، مدرس ارشد حقوق در دانشکده حقوق اسکس و مدیر وکلا برای طبیعت است، که به آبان نیوز گفت نقش او شبیه به سرپرستی است که از طرف یک کودک در دادگاه قانون عمل می کند.

آنسل معتقد است که Faith In Nature در مورد این تصمیم جدی است و آماده است تا تغییرات قابل توجهی را در نحوه عملکرد خود برای انطباق با آن ایجاد کند. ما به یک روش واقعاً قوی برای رسیدگی به این هیئت مدیره نیاز داشتیم تا صرفاً تبدیل به سبز شویی نشود. و این از طریق پاسخگویی عمومی و فشار همتایان است.»

دستمزد نگهبان طبیعت از هیئت مدیره اصلی محصور می شود تا آنها بتوانند مستقل بمانند، و شرکت متعهد شده است که در مورد تصمیمات هیئت مدیره خود شفاف باشد – حتی آنهایی که مغایر با اظهارات نگهبان طبیعت است – و دلایل تصمیم گیری خود را منتشر کند. آنها

اینکه دقیقاً کدام تصمیمات شرکتی به ورودی طبیعت نیاز دارد، موضوعی است که با ادامه آنها اصلاح خواهد شد.

آنسل به ویژه از این که شرکت موافقت کرده است برای شرکت در کمیته ویژه ای که به او در مورد مسائل کلیدی مانند تنوع زیستی، آلودگی، پلاستیک، انرژی یا مدیریت آب مشاوره می دهد، هزینه پرداخت کند.

“این جای من نیست که همه پاسخ ها را داشته باشم. من فکر می کنم نقش من در مورد گرفتن اطلاعات پیچیده و ترجمه آن به چیزی است که هیئت مدیره واقعاً می تواند [take] عمل [on]آنسل گفت.

او حتی در نظر دارد از هیئت مدیره بخواهد تا برخی از جلسات خود را در محیط‌های طبیعی مانند جنگل‌ها برگزار کند «تا آنها را مجبور به تصمیم‌گیری درباره چیزهایی کنند که بر طبیعت و در خود طبیعت تأثیر می‌گذارند».

من فکر نمی‌کنم که این یک شبه دنیا را نجات دهد، اما غوطه‌ور کردن شرکت‌ها در مکانی که تصمیمات آنها در آن تأثیر می‌گذارد واقعاً مهم است.»

سیمون تیلینگ، یکی از شرکای شرکت حقوقی Steptoe & Johnson انگلستان که در این حرکت دخالتی ندارد، گفت که این با روند رو به رشد شرکت‌ها برای تعریف یک هدف شرکتی خاص فراتر از آن در قانون شرکت‌ها در سال 2006 هماهنگ است.

او گفت: “هدف در اینجا – تأثیر مثبت بر طبیعت و به حداقل رساندن تأثیرات مضر عملیات تجاری بر طبیعت – مشابهت های زیادی با عبارات پیشنهادی سایر ابتکارات مانند کمپین قانون تجارت بهتر دارد.”

هفته گذشته، مالک میلیاردر برند پاتاگونیا، ایوان شوینارد، اعلام کرد که کل شرکت را برای مبارزه با ویرانی آب و هوای زمین واگذار خواهد کرد.

اما تیلینگ هشدار داد که نگهبان طبیعت مانند هر مدیر دیگری تحت قانون شرکت‌ها در سال 2006 مسئولیت‌های قانونی دارد، از جمله وظیفه ارتقای موفقیت شرکت به نفع اعضای آن در کل.

اگرچه در سال‌های اخیر روندی برای دور شدن از تعبیر سفت و سخت وجود داشته است که این به معنای تقدم مطلق بازده سهامداران است تا اختیارات بیشتری را برای مدیران در نظر بگیرد، هنوز بحث‌های زیادی در حرفه حقوقی در مورد میزان آزادی مدیران وجود دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا کمپین کاهش انرژی دور بعدی لیز تراس خواهد بود؟ | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، ریشه‌های رقص سیاسی لیز تراس بر …