«لئونارد چاق»، پیمانکار فراری در بدترین رسوایی فساد نیروی دریایی آمریکا، در ونزوئلا دستگیر شد | مالزی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات می گویند که یک پیمانکار دفاعی مالزیایی با نام مستعار “لئونارد چاق” که یکی از بزرگترین رسوایی های رشوه در تاریخ ارتش ایالات متحده را سازماندهی کرده بود، پس از فرار قبل از صدور حکم در ونزوئلا دستگیر شد.

سرویس مارشال های آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که تعقیب بین المللی برای لئونارد گلن فرانسیس با دستگیری وی توسط مقامات ونزوئلا در صبح روز سه شنبه در فرودگاه کاراکاس در حالی که قصد داشت سوار هواپیما به مقصد کشور دیگری شود، پایان یافت.

این دستگیری در آستانه محکومیت برنامه ریزی شده او در دادگاه فدرال در کالیفرنیا به دلیل طرح رشوه خواری که بیش از یک دهه به طول انجامید و ده ها افسر نیروی دریایی ایالات متحده را درگیر کرد، انجام شد.

در مورد زمان استرداد او به ایالات متحده هنوز خبری منتشر نشده است.

فرانسیس زمانی که دستبند مچ پای جی پی اس خود را برید و در 4 سپتامبر فرار کرد، در حبس خانگی در سن دیگو بود. ده آژانس آمریکایی به جستجوی فرانسیس پرداختند و مقامات برای دستگیری او 40000 دلار جایزه تعیین کردند.

لئونارد فرانسیس، همچنین به عنوان لئونارد چاق، در عکسی بدون تاریخ
گفته می شود لئونارد فرانسیس، که با نام Fat Leonard نیز شناخته می شود، مانیتور مچ پا جی پی اس خود را قطع کرد و اوایل این ماه خانه خود را ترک کرد. عکس: AP

مقامات ایالات متحده همچنین یک اخطار قرمز صادر کردند که در آن از مجریان قانون در سراسر جهان می‌خواهد که به طور موقت فردی را با امکان استرداد دستگیر کنند. مالزی و سنگاپور هر دو قرارداد استرداد با ایالات متحده دارند.

فرانسیس در سال 2015 به ارائه خدمات فحشا، هتل های مجلل، سیگار برگ، غذاهای لذیذ و بیش از 500000 دلار رشوه به مقامات نیروی دریایی و دیگران برای کمک به شرکت خدمات کشتی خود در سنگاپور، Glenn Defence Marine Asia Ltd یا GDMA اعتراف کرد. دادستان ها گفتند که این شرکت حداقل 35 میلیون دلار برای خدمات رسانی به کشتی ها از نیروی دریایی دریافت کرده است که بسیاری از آنها به بنادر تحت کنترل او در اقیانوس آرام منتقل شده اند.

به گفته دادستان، افسران دخیل در این کلاهبرداری خود را شیر شاه حرم، برادری، ولفپک می نامیدند زیرا به دنبال جذب دیگران برای کلاهبرداری بودند.

به فرانسیس اجازه داده شد تا زمانی که با دادستانی همکاری می کرد، در حبس خانگی بماند تا مراقبت های پزشکی دریافت کند. با کمک او، دادستان ها 33 متهم از 34 متهم، از جمله بیش از دوجین افسر نیروی دریایی را محکوم کردند.

چهار افسر نیروی دریایی در رابطه با این رسوایی مجرم شناخته شده اند. رسانه های آمریکایی گفتند که 29 نفر دیگر از جمله مقامات نیروی دریایی، پیمانکاران و فرانسیس به جرم خود اعتراف کرده اند.

با آسوشیتدپرس

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید قوانین حملات پهپادی ضد تروریسم را تشدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سیاست جدید محرمانه مستلزم تأیید رئیس …