پادشاه رژ لب چین ماه ها پس از ردیف “کیک تانک” تیان آنمن دوباره ظاهر شد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لی جیاکی، پخش‌کننده اصلی خرید در چین، تقریباً چهار ماه پس از قطع ناگهانی فید او، که بینندگان گمان می‌کردند به ظاهر اشتباه یک کیک تانک شکل مرتبط است، به پلتفرم‌های تجارت آنلاین بازگشته است.

لی که به دلیل توانایی اش در جابجایی مقادیر زیادی محصول در کانال های فروش خود به عنوان پادشاه رژ لب نیز شناخته می شود، عصر سه شنبه برای مدت کوتاهی در بازار Taobao گروه علی بابا ظاهر شد.

این حضور دو ساعته اعلام نشده بود اما به سرعت اخبار در مورد بازگشت او در فضای مجازی پخش شد. طبق گزارش‌ها، از ساعت 19 تا 9 شب، تعداد تماشاگران از حدود 100000 نفر به بیش از 50 میلیون نفر افزایش یافت. لی که در کنار یکی از مجریان وانگ وانگ نشسته بود، بیش از حد معمول آرام‌تر به نظر می‌رسید و طیفی از اقلام اولیه از جمله جا تلفن همراه، کفش‌های کتانی و محصولات تمیزکننده را تبلیغ می‌کرد.

او با خوشامدگویی به بینندگان و تشکر از حمایت آنها شروع کرد و از آنها خواست که “منطقی” هزینه کنند، قبل از اینکه به سرعت به بخش فروش پخش شود.

یکی از کامنت‌گذاران گفت: «احساس می‌کنم حرفش باز نیست». دیگری گفت: “آنها بسیار محتاط به نظر می رسیدند.” “خیلی ناراحتکننده است!”

تعداد کمی از نظرات درباره ناپدید شدن او صحبت می‌کردند، اما برخی ارجاعاتی داشتند که حاکی از احتیاط عمومی بود. بعد از اینکه یک نفر پرسید: “چه اتفاقی برای لی جیاکی افتاد؟” دیگری پاسخ داد: «تقصیر او نیست، اما بهتر است ندانم. چه کسی داستان درونی ناپدید شدن او را می داند و چرا او بازگشته است؟ لطفا جزئیات بیشتری به من بدهید، لطفا!»

لی از 3 ژوئن امسال، زمانی که خوراک او به طور ناگهانی قطع شد، دیگر آنلاین نشده است. او مسائل فنی را مقصر دانست، اما گمانه‌زنی‌های بی‌سابقه‌ای در بین بینندگان وجود داشت مبنی بر اینکه اپراتورها پس از نمایش کیکی که شبیه یک تانک نظامی روی صفحه نمایش بود، به عمد این جریان را متوقف کردند. تصاویر تانک ها اغلب با اشاره به کشتار میدان تیان آن من در 4 ژوئن 1989 استفاده می شود و تاریخ آن در چین بسیار حساس است.

لی جیاقی، که به عنوان پادشاه رژ لب چین شناخته می شود، در مورد کیکی به شکل تانک در ماه ژوئن صحبت می کند.
لی جیاقی، که به عنوان پادشاه رژ لب چین شناخته می شود، در مورد کیکی به شکل تانک در ماه ژوئن صحبت می کند.
عکس: Taobao Live

بحث در مورد این حادثه که در آن مقامات چینی تعداد نامعلومی از معترضان دانشجویی را در پکن کشتند، ممنوع است، و سانسور آنقدر سخت است که بسیاری در چین اطلاع کمی از این رویداد ندارند. از قضا، قطع جریان لی باعث شد بسیاری از بینندگان شروع به جستجو برای اهمیت مرجع تانک در آن زمان کنند. به نظر می‌رسد بازگشت او جرقه‌های مشابهی برای شفاف‌سازی را برانگیخته است.

“چی شد؟ من نمی توانم چیزی در بایدو پیدا کنم،» یک نفر در روز سه شنبه خاطرنشان کرد. چیزی را نمی توان گفت، بایدو نمی تواند آن را پیدا کند.

لی یکی از سه خریدار برتر چینی بود که به دلیل توانایی‌هایشان در جابجایی کوه‌های محصولات با پخش برنامه‌هایی که شبیه نسخه‌های با فناوری بالاتر کانال‌های خرید تلویزیونی دهه‌های 1980 و 90 هستند، به شهرت ملی تبدیل شدند.

در پلتفرم هایی مانند Taobao و Douyin – TikTok چین – میلیاردها دلار صرف پخش زنده تعاملی مجریان می شود. به گفته شرکت مشاوره مدیریت مک کینزی، پخش زنده 10 درصد از درآمد تجارت الکترونیک چین را تشکیل می دهد و زیربنای رویدادهای خرید و فروش عمده است.

آژانس مدیریت لی، Mieone، بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

گزارش اضافی توسط چی هوی لین

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …