آب و هوای شدید باعث اختلالات عمده پرواز در فرودگاه سیدنی قبل از پایان هفته بزرگ AFL می شود | سیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدها نفر برنامه های سفر خود را به آشوب کشیده اند زیرا بادهای تند و بارندگی شدید باعث شد خطوط هوایی ده ها پرواز داخل و خارج از فرودگاه سیدنی را در آستانه فینال بزرگ AFL لغو کنند.

حدود 40 پرواز به دلیل فرود یا خروج از سیدنی در صبح روز پنجشنبه لغو شد که منجر به لغو پروازهای هوایی در ملبورن شد، زیرا اداره هواشناسی هشدارهای شدید هواشناسی (BoM) برای سقوط های شدید و رعد و برق در سراسر نیو ساوت ولز صادر کرد. ساحل شرقی.

مسافران گزارش دادند که از ساعت 4:30 صبح هشدارهایی در مورد کنسلی دریافت کرده اند و صبح پنجشنبه صف های طولانی در داخل ترمینال سیدنی دیده می شود.

ویرجین، کانتاس، جت استار و رکس تصمیم گرفتند برخی از پروازها را پس از اینکه ایرسرویس استرالیا، ارائه‌دهنده خدمات ناوبری هوایی کشور، در شامگاه چهارشنبه از شرایط جوی بالقوه شدید مطلع کردند، لغو کنند.

به خطوط هوایی گفته شد که فرودگاه سیدنی با چشم انداز کاهش عملیات به یک باند به دلیل باران و باد شدید روبرو بود. از اوایل بعدازظهر پنجشنبه، با ادامه کار باندهای دوگانه و تثبیت شرایط آب و هوایی، این کار ضروری نبود.

آبان نیوز استرالیا می‌داند که تمام مسافرانی که با کانتاس به ملبورن، که میزبان فینال بزرگ AFL در روز شنبه است، سفر می‌کنند، می‌توانند در پروازهای دیگر اسکان داده شوند.

در بیانیه ای، ایرسرویس استرالیا گفت که با فرودگاه سیدنی “برای محافظت از ایمنی مسافران و مشتریان خطوط هوایی خود” همکاری می کند.

در این بیانیه آمده است: «به دلیل کاهش شرایط آب و هوایی، انتظار نمی‌رود فرودگاه سیدنی اکنون مجبور به انجام عملیات تک باند شود.» ایرسرویس به طور مداوم شرایط آب و هوایی را زیر نظر دارد.

سخنگوی فرودگاه سیدنی به AAP گفت که مسافران باید وضعیت پروازهای خود را با شرکت هواپیمایی چک کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به مسافرانی که امروز سفر می‌کنند توصیه می‌شود دو ساعت قبل از حرکت پروازهای داخلی و سه ساعت برای خدمات بین‌المللی حضور داشته باشند.

انتظار می رود حدود 2.4 میلیون نفر در اوج تعطیلات از طریق سیدنی پرواز کنند.

مسافران فرودگاه ملبورن نیز با موانعی مواجه شدند، به طوری که 11 پرواز در روز پنجشنبه لغو شد، عمدتا پروازهایی که از سیدنی وارد می شدند.

سخنگوی فرودگاه به AAP گفت که حدود 86000 نفر روز پنجشنبه از طریق فرودگاه ملبورن تردد می کنند، ترمینال های آن شلوغ است اما جریان خوبی دارد.

از آنجایی که اهالی ویکتوریا از دو تعطیلات رسمی متوالی قبل از تعطیلات آخر هفته لذت می برند، انتظار می رود 90000 نفر دیگر در روزهای جمعه و یکشنبه از طریق فرودگاه ملبورن سفر کنند و انتظار می رود شنبه فینال بزرگ روز کندتر در ترمینال ها باشد.

از مسافران خواسته می شود یک تا دو ساعت قبل از پروازهای داخلی و دو تا سه ساعت قبل از پروازهای بین المللی در فرودگاه ملبورن حضور داشته باشند.

سخنگو گفت: «با توجه به اینکه افراد زیادی در این آخر هفته طولانی سفر می‌کنند، ما همه را تشویق می‌کنیم که به خود زمان زیادی برای یافتن پارکینگ، بررسی و پاک کردن امنیت اختصاص دهند.»

در همین حال، به گفته یک سخنگوی، در کوئینزلند، عملیات در فرودگاه گلد کوست “نسبتا روان” جریان دارد.

او گفت که عملیات AAP توسط یک برنامه سفیر کمک می شود که به مردم کمک می کند تا پروازهای خود را سوار شده و در ترمینال بررسی کنند.

تعطیلات عمومی پنج‌شنبه مصادف است با شروع تعطیلات مدارس در بسیاری از ایالت‌ها، با کوئینزلند و ویکتوریا در تعطیلات مدارس، و ترم NSW، قلمرو شمالی، ACT و استرالیای غربی در روز جمعه به پایان می‌رسد. تاسمانی در پایان هفته آینده به تعطیلات می رود.

– آسوشیتدپرس استرالیا به این گزارش کمک کرده است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سواحل غربی آوانتی پس از تضمین تمدید شش ماهه باید “به شدت بهبود یابد”. صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به دلیل اینکه دولت به …