محاکمه پرونده های طبقه بندی شده از مار-آ-لاگو در تحقیقات ترامپ متوقف شد | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک هیئت تجدیدنظر فدرال، محدودیت یک قاضی را در مورد توانایی وزارت دادگستری برای استفاده از سوابق طبقه بندی شده ضبط شده از املاک دونالد ترامپ در فلوریدا در تحقیقات جنایی خود لغو کرده است.

حکم هیئتی متشکل از سه قاضی دادگاه استیناف ایالات متحده یک پیروزی برای وزارت دادگستری است و راه را برای از سرگیری فوری استفاده از اسناد و مدارک در حالی که ارزیابی می کند آیا در تحقیقات خود در مورد حضور قاضی متهم است یا خیر، باز می کند. سوابق دولتی فوق سری پس از خروج ترامپ از کاخ سفید در مارآ لاگو نگهداری می شود.

دولت استدلال کرده بود که تحقیقاتش با دستور آیلین کانن، قاضی منطقه ای ایالات متحده که به طور موقت بازرسان را از ادامه استفاده از اسناد در تحقیق منع کرده بود، با مانع مواجه شده است.

کانن، یکی از منصوبان ترامپ، گفته بود که این توقیف تا بازبینی جداگانه توسط داور مستقلی که به درخواست تیم ترامپ منصوب کرده بود، باقی خواهد ماند.

اف‌بی‌آی ماه گذشته حدود 11000 سند، از جمله حدود 100 سند با علامت‌های طبقه‌بندی شده را در جریان بازرسی مجاز دادگاه از باشگاه پالم بیچ کشف کرد. تحقیقات جنایی را در مورد سوء استفاده از سوابق یا به خطر انداختن آنها آغاز کرده است. مشخص نیست که آیا ترامپ یا هر شخص دیگری متهم خواهد شد.

کانن در 5 سپتامبر حکم داد که یک استاد ویژه یا داور مستقل را برای بررسی مستقل آن سوابق و تفکیک مواردی که ممکن است تحت پوشش ادعاهای امتیاز وکیل-موکل یا امتیاز اجرایی باشد، معرفی کند و تعیین کند که آیا هر یک از مطالب باید به ترامپ بازگردانده شود. ریموند دیری، قاضی ارشد سابق دادگاه فدرال مستقر در بروکلین، به این نقش معرفی شده است.

وزارت دادگستری استدلال کرده بود که بررسی تخصصی ویژه اسناد طبقه بندی شده ضروری نیست. در این بیانیه آمده است که ترامپ، به عنوان رئیس جمهور سابق، نمی تواند از امتیاز اجرایی نسبت به اسناد استفاده کند، و همچنین نمی تواند مشمول امتیاز وکیل-موکل باشد، زیرا این اسناد شامل ارتباطات بین ترامپ و وکلای او نمی شود.

وکلای ترامپ استدلال کردند که بررسی مستقل سوابق با توجه به ماهیت بی سابقه تحقیقات ضروری است. وکلای دادگستری همچنین گفتند که وزارتخانه هنوز ثابت نکرده است که اسناد ضبط شده محرمانه هستند، اگرچه آنها به طور مشخص تاکید نکردند – همانطور که ترامپ بارها گفته است – که سوابق قبلاً از طبقه بندی خارج شده بودند. آنها در برابر ارائه موضع خود در مورد این سوال به Dearie مقاومت کرده اند و نشان می دهند که این موضوع می تواند بخشی از دفاع آنها در صورت صدور کیفرخواست باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خطر پایان دادن به ریاست جمهوری Cop26 در بریتانیا بر سر سیاست آب و هوای Truss | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در بحبوحه اختلافات کابینه در …