رئیس AFL آماده بررسی گسترده تر رفتار تاریخی با بازیکنان بومی است | AFL

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیر اجرایی AFL، Gillon McLachlan، پس از اینکه ادی بتز از همه باشگاه‌ها خواست تا رفتار تاریخی خود با ورزشکاران ملل اول را بررسی کنند، می‌گوید این ورزش باید «هر فرصتی را برای اطمینان از وجود محیط امن برای بازیکنان بررسی کند».

بتز گفت که از شنیدن ادعاهای نژادپرستی در هاثورن که در گزارش مستقلی که توسط باشگاه سفارش داده شده و توسط ABC منتشر شده است، غمگین شد، اما تعجب نکرد.

او گفت که برخی از اتهامات او را به یاد نسل های دزدیده شده می اندازد. آنها شامل یک بازیکن است که مدعی است کارکنان هاثورن به او و شریک زندگی اش گفته اند که بارداری را خاتمه دهند و از هم جدا شوند تا بازیکن بتواند روی فوتبال تمرکز کند.

بتز چهارشنبه شب به Fox Footy گفت: «این ممکن است در هر باشگاه فوتبالی اتفاق بیفتد. و من فکر می کنم که هر باشگاه فوتبالی باید چنین بررسی کند.

هر باشگاه فوتبالی باید بیرون بیاید و یک بررسی خارجی انجام دهد، با بازیکنان بومی و بازیکنان بومی گذشته تماس بگیرد و ببیند که آن باشگاه فوتبال چگونه بود.

روز چهارشنبه، مک لاکلان اعلام کرد که AFL یک هیئت مستقل خارجی برای بررسی اتهامات “چالش برانگیز، دلخراش و آزاردهنده” ایجاد خواهد کرد که انتظار می رود شش تا هشت هفته طول بکشد.

مک لاکلان به ABC گفت که چهارشنبه شب در تماسی با بازیکنان ارشد بومی از جمله بتز، شان بورگوین، شین ادواردز، استیون می و نویل جتا صحبت کرده است.

فکر می‌کنم بازیکنان این را منعکس کردند که حتی اگر احساس نمی‌کنیم چیزی در حال رخ دادن است یا مشکلی وجود دارد، ما هر فرصتی را برای اطمینان از وجود یک محیط امن بررسی می‌کنیم. من فکر می کنم که این پیام طنین انداز شد و ما به صحبت با بچه ها در مورد اینکه ممکن است شبیه آن باشد، ادامه خواهیم داد.

ما همچنین در مورد فرصت های بهتر شدن صحبت کردیم. این تأثیر بسیار زیادی دارد که ما اکنون یک افسر رابط بومی در هر باشگاهی داریم. اما چگونه کار آنها را آسان کنیم؟ چگونه مطمئن شویم که ساختارهای قدرت یا فرهنگ صدای آنها را کم نمی کند؟ چگونه می‌توانیم مکان‌های بهتر یا سازه‌ها یا سازه‌های بهتری را پیدا کنیم که افراد را قادر می‌سازد در صورت وجود مشکلات، صحبت کنند؟

“من فکر می کنم ما نیاز به نمایندگی داریم. اینها مکالماتی است که من با بازیکنان و دیگران دارم.»

مک لاکلان گفت که تمام اتهامات موجود در گزارش نژادپرستی هاثورن در طول بررسی مستقل “به طور کامل و محرمانه” مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

او گفت که “مردم شجاع” که به میدان آمده اند، روی آنها “نور توجه” خواهند داشت. “امیدوارم که آنها را از تکیه بر این موضوع منصرف نکند و این اعتقاد را داشته باشند که داستان های خود را برای این هیئت مستقل بازگو کنند تا بتوانیم به ته این موضوع برسیم.”

“با توجه به اینکه من آنجا بودم، بسیار متضاد است”

بورگوین، اولین فوتبالیست بومی که 400 بازی AFL انجام داد، گفت که از خواندن گزارش های رسانه ها در روز چهارشنبه که جزئیات نژادپرستی ادعایی در هاکس را توضیح می داد، شوکه شده است.

بورگوین در یک ضیافت آخر بزرگ در روز چهارشنبه در ملبورن گفت: «صادقانه بودن، دیدن و شنیدن آن بسیار متضاد است، زیرا من هیچ اطلاعی از این موارد نداشتم.

“من هرگز درگیر نبودم. هیچ وقت از من سوال نشد. این اولین باری است که در مورد آن می شنوم.

“بنابراین، با توجه به اینکه من آنجا بودم و در هیچ یک از آن‌ها شرکت نداشتم، بسیار متضاد است. چون کمک می‌کردم و مطمئناً می‌توانستم از وقوع برخی از آن چیزها جلوگیری کنم.»

Shaun Burgoyne 250 بازی برای Hawthorn انجام داد.
Shaun Burgoyne 250 بازی برای Hawthorn انجام داد. عکس: دانیل پوکت/گتی ایماژ

بورگوین از سال 2001 تا 2009 برای پورت آدلاید بازی کرد و سپس از سال 2010 به هاکس پیوست تا سال گذشته بازنشسته شد.

آلستر کلارکسون از سال 2005 و 2021 سرمربی هاثورن بود، در حالی که کریس فاگان از سال 2008 تا 2016 دستیار مربی و مدیر کل فوتبال در این باشگاه بود، قبل از اینکه در سال 2017 به عنوان مربی بریزبن منصوب شود.

کلارکسون که بیانیه‌ای مبنی بر رد هرگونه تخلف منتشر کرده است، شروع به کار به عنوان مربی جدید ملبورن شمالی را از اول نوامبر به تعویق انداخت.

فاگان به عنوان مربی بریزبن مرخصی گرفته است در حالی که AFL تحقیقات مستقلی در مورد ادعاها انجام می دهد.

هاثورن در ابتدا پس از آن که سیریل ریولی، ستاره سابق First Nations Hawks در آوریل ادعاهایی مبنی بر رفتار نژادپرستانه مطرح کرد، این بررسی را سفارش داد.

این بررسی توسط مشاوران خارجی First Nations انجام شد که با کلارکسون یا فاگان صحبت نکردند.

جاستین ریوز، مدیر اجرایی هاثورن، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «این فرآیند… صرفاً برای صحبت با بازیکنان و کارکنان گذشته ملل اول ما بود.

ما نمی‌دانستیم که از آن مکالمات چه چیزی بیرون می‌آید، بنابراین با کسی خارج از آن گروه صحبت نکردیم.»

سام میچل، مربی فعلی هاثورن، که بین سال‌های 2002 تا 2016 برای این باشگاه بازی می‌کرد، گفت که گزارش ABC “بسیار دردسرساز” بود.

او در همان ضیافت ناهار بورگوین گفت: «راستش را بخواهید، من از هزاران جهت مختلف شکاف دارم.

من خیلی شبیه بقیه هستم. دیروز هشیار شدم که چیزی در حال بیرون آمدن است.

“و وقتی امروز صبح از خواب بیدار شدم و آن را خواندم ناراحت شدم … کلمه مزاحم احتمالاً دقیق بود.”

این خشم حدود 18 ماه پس از انتشار گزارش کالینگوود، بهتر است انجام شود، رخ می دهد، که فرهنگ نژادپرستی سیستماتیک را در Magpies نشان می دهد، و انتظار می رود گزارش Hawthorn تأثیر مشابهی داشته باشد.

لیندا برنی، وزیر بومیان استرالیا، روز چهارشنبه این اتهامات را “تخریب کننده” توصیف کرد، در حالی که لوک هاج، کاپیتان سابق هاثورن گفت این خبر “یک شوک برای سیستم” بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان ملل می گوید که منطقه معدن ونزوئلا کانون قاچاق جنسی و خشونت است | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، زنی جوان که در میان …