دادگاه اوکلاهاما: سوال علف هرز به رای ماه نوامبر راه نمی یابد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شهر اوکلاهما — دادگاه عالی ایالت روز چهارشنبه حکم داد که یک سوال ایالتی در مورد قانونی کردن استفاده تفریحی ماری جوانا در اوکلاهاما در رای گیری ماه نوامبر ظاهر نخواهد شد و ضربه ای به دموکرات هایی وارد کرد که امیدوار بودند این سوال به رای دهندگان لیبرال انرژی بدهد.

دادگاه عالی درخواست حامیان سوال ایالتی 820 مبنی بر الزام هیئت انتخابات ایالتی به چاپ سوال در برگه رای عمومی را رد کرد.

قاضی داگلاس کامبز در نظر اکثریت نوشت: “هیچ راهی برای اجباری کردن درج SQ820 در رای گیری عمومی نوامبر 2022 وجود ندارد.” 8، 2022، یا در یک انتخابات ویژه تعیین شده توسط فرماندار یا قوه مقننه.”

اوکلاهومان برای قوانین معقول ماری جوانا امضاهای کافی برای واجد شرایط بودن این سوال برای رای گیری در سراسر ایالت جمع آوری کرد، اما از آنجا که شمارش امضاها بیش از حد معمول طول کشید و دادگاه ها چندین چالش قانونی را در مورد این پیشنهاد بررسی کردند، زمان کافی برای چاپ آن وجود نداشت. رای گیری در آستانه انتخابات نوامبر مقامات هیئت انتخابات اوکلاهاما در اوایل سال جاری گفتند که مهلت قانونی برای برگزاری انتخابات ایالتی در ماه نوامبر 29 اوت است.

میشل تیلی، مدیر کمپین انتخاباتی در بیانیه‌ای گفت: «این ناامیدکننده است که چند نفر با منافع سیاسی خود توانستند از این روند برای جلوگیری از رأی‌دهی رأی دهندگان به این موضوع در ماه نوامبر استفاده کنند. این یک معامله بزرگ است. اکنون مرحله دادخواست به پایان رسیده است و اهالی اوکلاهومان برای قانونی کردن ماری جوانا تفریحی در اینجا رای خواهند داد و ما به زودی می توانیم تمام مزایایی که برای ایالت ما به همراه خواهد داشت را درک کنیم.”

در صورت تایید رای دهندگان، این سوال استفاده از ماری جوانا را برای هر فرد بزرگسال بالای 21 سال قانونی می کند. فروش ماری جوانا مشمول مالیات غیر مستقیم 15 درصدی علاوه بر مالیات بر فروش استاندارد می شود و درآمد حاصل از آن صرف می شود. کمک به بودجه شهرداری های محلی، سیستم دادگاه، مدارس دولتی، درمان سوء مصرف مواد و صندوق درآمد عمومی ایالت.

این پیشنهاد همچنین یک روند قضایی را برای افراد به منظور حذف یا رد محکومیت های قبلی مرتبط با ماری جوانا مشخص می کند.

کوین استیت، فرماندار جمهوری خواه گفت که با این پیشنهاد مخالف است و قوانین ایالتی این کشور در مورد ماری جوانا مشکل ساز شده است.

«آیا ای کاش فدرال‌ها ماری‌جوانای قانونی را تصویب می‌کردند؟ آره. استیت در مصاحبه اخیر با آسوشیتدپرس گفت: من فکر می‌کنم که این امر می‌تواند بسیاری از مسائل مربوط به همه این ایالت‌های مختلف را حل کند. برای اوکلاهاما خوب است.”

———

شان مورفی را در www.twitter.com/apseanmurphy دنبال کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تماشای زنده: جایزه صلح نوبل 2022 به چه کسی تعلق می گیرد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، برنده یا برندگان جایزه صلح نوبل …