نویسنده تحقیق یخ نیوساوت ولز خواستار اجرای انحراف قبل از دادگاه برای مصرف کنندگان مواد مخدر است | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نویسنده یک تحقیق مهم در مورد اعتیاد به کریستال مت آمفتامین (“یخ”) در نیو ساوت ولز هشدار داده است که تعهد دولت به گسترش انحراف قبل از دادگاه برای مصرف کنندگان مواد مخدر در این ایالت می تواند به سمت “هرگز هرگز” سوق داده شود، اگر اینطور نباشد. در انتخابات مارس اجرا شد.

روز چهارشنبه، دولت NSW پاسخ مورد انتظار خود را به تحقیق 14 ماهه پروفسور دن هاوارد در مورد اعتیاد به مواد مخدر در نیوساوت ولز منتشر کرد و متعهد شد که 500 میلیون دلار برای خدمات درمانی گسترده و طرح های عدالت خرج کند.

اما نخست‌وزیر، دومینیک پروتت، توصیه کلیدی هاوارد برای غیرقانونی‌سازی کامل مواد مخدر در ایالت را رد کرد و گفت که او شخصاً از آن حمایت نمی‌کند.

در عوض، دولت یک طرح انحراف پیش از دادگاه را بررسی خواهد کرد که یک سیاست “دو ضربه ای” را معرفی می کند که به افراد گرفتار با مقادیر کمی دارو اجازه می دهد به برنامه های مداخله بهداشتی دسترسی داشته باشند و نه دادگاه.

این بررسی که به سفارش گلادیس برجیکلیان، نخست‌وزیر سابق و پس از موجی از مرگ‌های ناشی از مواد مخدر در سال 2018 انجام شد و در اوایل سال 2020 به اجرا درآمد، رویکرد دولت در قبال اعتیاد را به شدت مورد توجه قرار داد و خواستار بازنگری در سیستم قضایی «خسته» شد.

این موضوع کابینه را متفرق کرد و علیرغم اینکه مکرراً گفته شده که به پاسخ نزدیک است، نگرانی ها در مورد ملایم بودن مواد مخدر باعث شد تا دولت تقریباً سه سال طول بکشد تا پاسخ دهد. این توصیه ها قبل از انتخابات مارس آینده اجرا نمی شود.

در پاسخ رسمی خود، دولت اعلام کرد که طرح انحراف پیش از دادگاه را تنها پس از ژوئن سال آینده بررسی خواهد کرد، زمانی که افسر ارشد بهداشت، دکتر کری چانت، و کمیسر پلیس، کارن وب، “مشاوره ای” در مورد اینکه آیا این فهرست ارائه خواهد شد خارج از مجموعه ای از خدمات “به اندازه کافی پیشرفته بود تا امکان شروع یک طرح انحراف قبل از دادگاه را فراهم کند”.

در این گزارش آمده است: «دولت سپس تصمیم نهایی را در مورد اجرای طرح انحراف پیش از دادگاه اتخاذ خواهد کرد.

هاوارد در حالی که از افزایش قابل توجه بودجه برای درمان خرسند بود، گفت که از مدت زمانی که دولت برای دستیابی به مصالحه خود صرف کرده است، “متعجب” است و در عین حال هشدار داد که عدم اقدام قبل از انتخابات ممکن است به دنبال انتشار پاسخ به خطر بیفتد.

او گفت: “اگر همه چیز خراب شود زیرا کمیسر پلیس برگردد و بگوید، “خب ما آماده نیستیم”، واقعاً ناراحت کننده خواهد بود.”

من می‌توانم ببینم که در هرگز-هرگز از بین می‌رود و این یک نگرانی واقعی است.»

هاوارد در حالی که ناامید شده بود که دولت توصیه او را برای جرم زدایی کامل از نگهداری مواد مخدر قبول نکرده بود، اما هاوارد گفت که با تاخیر در واکنش دولت “نوشته های روی دیوار را دیده است”.

وی گفت: طرح انحراف پیش از دادگاه اگرچه مثبت بود، اما انقلابی نبود.

او گفت: «راستش نمی‌دانم چرا رسیدن آنها به این سازش طول کشیده است.

بدیهی است که جرم زدایی نقطه گیر بود، اما ما این را به عنوان یک بازگشت به آنها پیشنهاد دادیم و موضوع مربوط به آن است که تقریباً در هر ایالت دیگر استرالیا به غیر از کوئینزلند، برای مدت طولانی چنین چیزی وجود داشته است.

طرح انحراف باعث خواهد شد که اگر افراد با مقدار کمی مواد مخدر دستگیر شوند، از اتهامات مربوط به جرم مواد مخدر جلوگیری می کنند. با این حال، این یک سیاست “دو ضربه ای” خواهد بود، مشمول صلاحدید پلیس خواهد بود و برای افرادی که به دلیل انواع خاصی از جرایم محکوم شده اند در دسترس نخواهد بود.

این استثناها – که قبلاً برای سایر طرح‌های انحراف در نیوساوت ولز وجود دارد – باعث شده است که برخی از گروه‌ها، به‌ویژه مردم بومی، برای جرایم مواد مخدر در سطح پایین در تعداد نامتناسبی نسبت به بقیه جمعیت متهم و محکوم شوند.

هاوارد گفت که این “مشکل” بود. وی گفت که تعهد دولت به طرح گسترده انحراف پیش از دادگاه برای مصرف کنندگان مواد مخدر در ایالت باید برای حذف صلاحدید پلیس قانون گذاری شود.

او گفت: «تردید واقعی برای انجام هر کاری برای محدود کردن اختیارات پلیس وجود داشته است.

«آنچه ما توصیه کردیم این بود که اختیاری نباشد، بلکه یک الزام برای پلیس برای منحرف کردن مردم به این روش بود، زیرا وقتی صلاحدید را معرفی کردید، در نحوه استفاده از آن اختلاف بسیار واقعی خواهید داشت.

“اینکه چرا آنها اینقدر تمایلی به حذف احتیاط ندارند برای من کمی معما است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش مشاغل، قدرت اقتصاد و موفقیت فدرال رزرو را ارزیابی می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، انتظار می‌رود که داده‌های استخدام در ماه …