مرد فلوریدا به تقلب 7.2 میلیون دلاری در امداد کووید-19 اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اورلاندو، فلوریدا. مردی از فلوریدا که از آمریکا گریخت و در نهایت در کرواسی دستگیر شد، به دزدی بیش از 7.2 میلیون دلار از بودجه امدادی COVID-19 اعتراف کرد.

طبق اسناد دادگاه، دون وی. سیسترنینو، 46 ساله، اهل چولووتا، سه شنبه در دادگاه فدرال اورلاندو به تقلب، سرقت هویت تشدید شده و تراکنش پولی غیرقانونی اعتراف کرد. جلسه دادگاه او برای 5 ژانویه برنامه ریزی شده است که ممکن است با 32 سال زندان فدرال روبرو شود. به عنوان بخشی از معامله با دادستان، سیسترنینو قبلاً موافقت کرده است که پول حاصل از کلاهبرداری و همچنین هرگونه دارایی مرتبط با جنایات را ضبط کند.

بر اساس توافقنامه، سیسترنینو به طور تقلبی بیش از 7.2 میلیون دلار وجوه اضطراری را از طریق وام برنامه حفاظت از حقوق و دستمزد در ماه مه 2020 تضمین کرد. درخواست وام PPP سیسترنینو به دروغ ادعا کرد که کسب و کار او، MagnifiCo، 441 کارمند و هزینه های ماهانه حقوق و دستمزد در سال 2019 داشته است. 2.8 میلیون دلار این شرکت در واقع هیچ کارمند دیگری به جز سیسترنینو نداشت. سیسترنینو همراه با درخواست وام خود، W-2 های نادرستی را ارائه کرد که بسیاری از آنها نام و شماره تامین اجتماعی افراد واقعی را که به او اجازه استفاده از هویت خود را نداده بودند، درج می کرد. سیسترنینو پس از دریافت این پول، آن را برای یک لینکلن نویگیتور، یک مازراتی، یک مرسدس بنز و یک خانه 12579 فوت مربعی (1168 متر مربع) در شهرستان سمینول فلوریدا خرج کرد.

مقامات گفتند سیسترنینو پس از اینکه فهمید در ژانویه 2021 به دلیل کلاهبرداری تحت بازجویی قرار گرفته به سوییس گریخت. او در آوریل همان سال بر اساس اعلامیه قرمز اینترپل هنگام تلاش برای ورود از اسلوونی از طریق ایتالیا به کرواسی دستگیر شد. او بعداً به ایالات متحده مسترد شد.

برنامه محافظت از چک حقوق شامل میلیاردها دلار وام های قابل بخشش برای مشاغل کوچک برای آمریکایی هایی است که به دلیل همه گیری COVID-19 با مشکل مواجه هستند. این پول باید برای پرداخت به کارکنان، بهره وام مسکن، اجاره و خدمات آب و برق مصرف شود. این بخشی از بسته امداد کرونا است که در سال 2020 به قانون فدرال تبدیل شد.

———

پوشش AP از همه گیری را در https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مناظره ران جانسون و ماندلا بارنز در رقابت های سنا ویسکانسین

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیل تبلیغات تلویزیونی توسط آقای جانسون، شاید …