پدر جردن هندرسون پس از صحنه های وحشتناک پاریس به جام جهانی نمی رود | انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جردن هندرسون می‌گوید پس از صحنه‌های “هولناک” فینال لیگ قهرمانان اروپا در پاریس در فصل گذشته و فینال قهرمانی اروپا در ومبلی در تابستان گذشته، می‌خواهد به عنوان یک هوادار در یک مسابقه بزرگ فوتبال شرکت کند.

هافبک لیورپول و انگلیس که در هر دو بازی حضور داشت، داستان های وحشتناکی در مورد تجربیات خانواده اش در هر دو بازی دارد. او می گوید پدرش، برایان، پس از پاریس تصمیم گرفت که دیگر سفر نکند، به این معنی که انگلیس را به فینال جام جهانی در قطر دنبال نخواهد کرد. هندرسون اعضای خانواده دیگری نیز دارد که به همین ترتیب به تعویق افتاده اند.

فینال لیگ قهرمانان اروپا در ماه می با هرج و مرج سازمانی و صحنه های خطرناک قبل، حین و پس از آن همراه بود. هزاران هوادار شروع بازی را از دست دادند که به دلیل ازدحام در خارج از ورزشگاه دو فرانس که در آن هواداران لیورپول در تنگنا قرار گرفته بودند، 36 دقیقه به تعویق افتاد. پلیس بی رویه از گاز اشک آور استفاده کرد و جوانان محلی به هواداران حمله کردند و آنها را سرقت کردند.

هندرسون گفت: «بسیار وحشتناک بود. وقتی با برخی از دوستانم، خانواده و پدرم صحبت کردم، خیلی بد بود. اگر هواداران احترام نمی گذاشتند، مشکلات خیلی بیشتری وجود داشت. فکر می کنم هواداران شگفت انگیز بودند.

این مقامات و مردم اطراف استادیوم بودند که مشکلاتی را ایجاد نمی کردند و می کردند. فکر می کنم به عنوان یک طرفدار، اگر به بازی می روید و احساس راحتی نمی کنید و در هر شرایطی احساس خطر می کنید، دیگر تمایلی به رفتن ندارید. واقعاً به همین سادگی است.

خانواده و دوستان من در چند سال گذشته چندین تجربه داشته اند که واقعاً آنها را شوکه کرده و احتمالاً آنها را از رفتن به بازی های آینده منصرف کرده است. وقتی صحنه هایی مثل شما را در فینال یورو، در فینال لیگ قهرمانان می بینید، آنها واقعاً نمی خواهند بروند و دوباره خود را در آن موقعیت قرار دهند.

هواداران در خارج از ورزشگاه ومبلی برای فینال مسابقات قهرمانی اروپا در جولای 2021 جمع می شوند.
هواداران در خارج از ورزشگاه ومبلی برای فینال مسابقات قهرمانی اروپا در جولای 2021 جمع می شوند. عکس: لی اسمیت/ اکشن تصاویر/ رویترز

من کسی را که نمی خواهد خود را در چنین موقعیتی قرار دهد سرزنش نمی کنم. دو دلیل کاملاً متفاوت وجود داشت [for the problems] اما باز هم، اگر من بودم، نمی خواستم خودم را در آن موقعیت قرار دهم.

پدرم بعد از فینال لیگ قهرمانان اروپا گفت که تمام شد. زمانی که به جام جهانی نزدیک تر می شود… عوامل امنیتی و چیزهای زیادی در قطر در جریان است که مطمئنم مردم را ایمن تر می کند. اما زمانی که چنین تجربیاتی را داشته اید، گاهی اوقات فکر می کنید: “آیا ارزش ریسک کردن را دارد؟” ما باید به زمان نزدیکتر ببینیم.»

در فینال قهرمانی اروپا در ژوئیه سال گذشته، هواداران با پلیس و مهمانداران درگیر شدند و برای ورود اجباری بدون بلیط به چرخ گردان ها حمله کردند. آلن مگوایر، پدر هری، مدافع تیم ملی انگلیس، در ازدحام جمعیت زیر پا گذاشته شد و مشکوک به شکستگی دنده‌هایش شد. بسیاری دیگر مجروح و تکان خوردند.

هندرسون گفت: «همسر و فرزندانم باید از در کناری وارد شوند [at Wembley] و در ابتدا به آنها اجازه ورود نمی دادند. به دام افتاده بودند. او سعی می کرد بچه ها را از وسط اتفاقی که در حال رخ دادن بود دور کند و در نهایت، بعد از حدود 15 یا 20 دقیقه، یک نفر او را شناخت و به آنها اجازه ورود داد.

پدرم کمی درگیر بود و پدر هری مگوایر به شدت آسیب دیده بود. بچه های من خوب بودند اما آنها خوش شانس بودند. من فکر می کنم بچه های دیگر و والدین دیگر ممکن است به این اندازه خوش شانس نبودند … وحشتناک بود [for them]. همه ما می دانیم که این یک تجربه بد برای بسیاری از مردم بود و پس از آن ما پاریس را داریم، که احتمالاً حتی بدتر است.

از هندرسون پرسیده شد که آیا بازیکنان قبل از بازی ها از اتفاقات رخ داده آگاه بودند یا خیر. او گفت: «نه در حدی که هر دوی آنها بد بودند. «پاریس کمی متفاوت بود. تو بیا بیرون [for the warm-up] و بعد به تعویق می افتد آنها فقط می گویند: “تأخیر در جذب طرفداران.” و شما واقعا نمی دانید چرا.

«پس دوباره بیرون برو [to warm up] و هنوز هم طرفداران زیادی ندارد [in the seats] و شروع به سوال کردن می کنید که واقعاً چه اتفاقی می افتد. در عین حال سعی می کنید برای یکی از بزرگترین بازی های زندگی خود آماده شوید. برای هر دو طرف یکسان بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …