دبل لیندون دایکز اسکاتلند را به پیروزی مقابل اوکراین در لیگ ملت‌ها آسان کرد | لیگ ملت ها

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو بازی بین اسکاتلند و آخرین فصل از داستان بزرگ رستگاری آنها در سطح بین المللی قرار دارند.

پیروزی بر اوکراین، در نهایت با چیزهای کم پس از نمایش فوق العاده در نیمه دوم، اسکاتلند را به صدر جدول لیگ ملت ها رساند. اگر جمهوری ایرلند، که روز شنبه از گلاسکو دیدار می کند و اوکراین، که اسکاتلند دوباره در روز سه شنبه در کراکوف با آنها دیدار می کند، متوقف شود، رتبه اول گروه B1 تضمین می شود. اسکاتلندی ها باید پر از اعتقاد وارد این بازی ها شوند. مخالفان شدید در اینجا کنار گذاشته شدند. امتیاز امتیاز به هیچ وجه برای اسکاتلند خوشایند نبود.

خاطرات بازدید قبلی اوکراین از پارک همپدن در گلاسکو باقی مانده است. در یک شب پر از احساسات خام، تیم الکساندر پتراکوف با پیروزی 3-1 به فینال پلی آف جام جهانی مقابل ولز صعود کرد. پس از تهاجم روسیه به اوکراین، این بازی از مسابقه تا ژوئن به تعویق افتاد.

در حالی که اوکراین در آن زمان برنده بسیار محبوب بود، شکست برای اسکاتلند دردناک بود. استیو کلارک با بیان اینکه درس‌هایی آموخته شده بود، از دفاع سه نفره برای این درگیری صرف نظر کرد. تصمیم کلارک به دلیل در دسترس نبودن اندی رابرتسون آسان‌تر شد – سه نفر در عقب به کار گرفته شدند تا او و کیران تیرنی هر دو بتوانند بازی کنند – اما این هنوز یک تغییر رویکرد قابل توجه بود. این به اسکات مک تومینای اجازه داد تا به هافبک بازگردد. منطقه ای که سه ماه پیش اوکراین در آن شادی قابل توجهی داشت.

یک دقیقه تشویق ملکه فقید الیزابت دوم، یکی از حامیان اتحادیه فوتبال اسکاتلند، بوسیله صدای بوق شنیدنی از بخش پشتیبانی خانگی منفجر شد. جو پس از آن آرام بود که برای مسابقه ای به این بزرگی عجیب بود. لیگ ملت‌ها به اسکاتلند فرصتی عالی برای صعود به تورنمنت‌های بزرگ ارائه می‌دهد که مسیر آنها به یورو 2020 بر آن تاکید شده است.

مسائل داخل زمین نیز آرام بود، تا اینکه چه آدامز، آناتولی تروبین، دروازه بان اوکراین را با یک رانندگی دقیقه 10 آزمایش کرد. این پیشروی یک طلسم شایسته اسکاتلند بود، پاس رایان کریستی با فاصله کمی از آدامز فرار کرد، قبل از اینکه استوارت آرمسترانگ با یک ضربه شدید کف دست های تروبین را نیش زد.

اسکاتلند در دقیقه 25 با حذف اجباری نیتن پترسون، که در چند وقت اخیر در اورتون موفق عمل کرده بود، پس از آسیب دیدگی مچ پا در اثر یک فرود نامناسب، ضربه ای خورد. پترسون با برانکارد از مسابقات حذف شد و آرون هیکی در دفاع راست جایگزین شد. این نشان دهنده شانس بی رحمانه پترسون بود که برای اولین بار برای کشورش بازی می کرد و در عین حال یک انتخاب خودکار در سطح باشگاهی بود.

لیندون دایکز دومین گل خود را برای اسکاتلند در این برد جشن می گیرد
دایکز با زدن دومین گل خود در طول پیروزی جشن می گیرد. عکس: راسل چین/رویترز

اسکاتلند در دوره ابتدایی تیم بهتری بود، اما در یک سوم پایانی بازی نداشت. توضیح مشابهی لازم نیست در مورد والری بوندار، که آدامز را در حالی که در وقت های تلف شده نیمه اول به سمت دروازه می دوید، از بین برد. این حرکتی مناسب تر برای WWE بود. آدامز به سمت رختکن رفت که کمی مات و مبهوت بود.

افتتاحیه درخشان اسکاتلند در دوره دوم بدون فرصت بود تا اینکه آرمسترانگ از زاویه 6 یارد بر روی میله فرود آمد. مک تومینای که از یک شب خوب در موقعیت طبیعی خود لذت می برد، با چند حرکت خوب پا این فرصت را برای مرد ساوتهمپتون ایجاد کرد. هیکی از فاصله 20 یاردی که از عرض منحرف شده بود، به درستی یک رانندگی کم را تماشا کرد. نیم ساعت مانده به بازی، همپدن احساس کرد که اوکراین در حال پژمرده شدن است. پس از اینکه آدامز با سرش با صلیب جان مک گین برخورد کرد، کارهای چوبی بازدیدکنندگان را نجات داد. با ضربه سر دیگری، آدامز تروبین را با چکمه چپش مجبور به مهار کرد. آدامز به خالق آرمسترانگ تبدیل شد که به سمت بالا حرکت کرد.

درست زمانی که این شب ها شبیه یکی از آن شب های اسکاتلندی ها بود، مک گین به گلی که کاملاً سزاوار آن بود، رسید. یک عنصر عجیب و غریب در پشت آن وجود داشت، آدامز که یک شوت قبل از پاس تیرنی مسدود شد، باعث انحراف شدید در مسیر هم تیمی اش شد. با این حال، مک‌گین قدرت فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد تا بوندار را مهار کند و شوتی را به گوشه سمت چپ پایین توربین بزند.

اینکه اوکراین به سختی می‌توانست توپ را حفظ کند، گواهی بر دردسرهای دائمی اسکاتلند بود. تیرنی در کنار تست تروبین بود، با تلاشی که دروازه بان برای نجات تلاش کرد. کلارک رایان فریزر را در تلاشی برای به دست آوردن گل دوم و با دلایل موجهی برای این باور که اسکاتلند می تواند گلی را پیدا کند، معرفی کرد.

در واقع، وینگر نیوکاسل، جانشین همکار خود، لیندون دایکز، را برای گل های شماره دو و سه آماده کرد. کرنرهای فریزر از سمت چپ، در هر دو نوبت، باعث شد که دایکز به بالاترین حد خود برسد. روز شنبه رول کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کت و شلوار: ساکن خانه مراقبت با کاغذ گیر کرده در نای جان باخت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Cheryl Yewdall بیشتر عمر خود را …