فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

با تشدید مبارزه با تورم بالا، فدرال رزرو برای سومین بار متوالی نرخ بهره کلیدی خود را به میزان قابل توجهی سه چهارم افزایش داد و از افزایش بیشتر نرخ بهره خبر داد. این یک سرعت تهاجمی است که خطر یک رکود نهایی را افزایش می دهد.

حرکت فدرال رزرو نرخ کوتاه مدت معیار آن را افزایش داد که بر بسیاری از وام های مصرفی و تجاری تا محدوده 3 تا 3.25 درصد تأثیر می گذارد، بالاترین سطح از اوایل سال 2008.

مقامات همچنین پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان سال نرخ پایه خود را به حدود 4.4 درصد افزایش خواهند داد، یک نقطه کامل بالاتر از آنچه در ژوئن پیش‌بینی می‌کردند. و آنها انتظار دارند که این نرخ را دوباره در سال آینده به حدود 4.6 درصد افزایش دهند. این بالاترین سطح از سال 2007 خواهد بود.

فدرال رزرو با افزایش نرخ استقراض، گرفتن وام مسکن یا تجاری را پرهزینه تر می کند. احتمالاً مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها وام می‌گیرند و کمتر خرج می‌کنند، که اقتصاد را خنک می‌کند و تورم را کاهش می‌دهد.

کاهش قیمت بنزین اندکی تورم اصلی را کاهش داده است که در ماه اوت در مقایسه با سال گذشته همچنان دردناک 8.3 درصد بود. کاهش قیمت‌ها در پمپ بنزین ممکن است به افزایش اخیر محبوبیت عمومی جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن کمک کرده باشد که دموکرات‌ها امیدوارند چشم‌انداز آنها را در انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر افزایش دهد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در یک کنفرانس خبری گفت که قبل از اینکه مقامات فدرال رزرو توقف افزایش نرخ بهره خود را بررسی کنند، “می خواهند بسیار مطمئن باشند که تورم در حال کاهش است” به هدف 2 درصدی آنها. او خاطرنشان کرد که قدرت بازار کار باعث افزایش دستمزد می شود که به افزایش تورم کمک می کند.

و او بر این باور خود تاکید کرد که مهار تورم برای تضمین سلامت بلندمدت بازار کار حیاتی است.

پاول گفت: «اگر می خواهیم راه را برای دوره دیگری از بازار کار بسیار قوی روشن کنیم، باید تورم را پشت سر بگذاریم. کاش راهی بدون درد برای این کار وجود داشت. وجود ندارد.»

مقامات فدرال رزرو گفته اند که به دنبال یک “فرود نرم” هستند تا بتوانند رشد اقتصادی خود را به اندازه کافی کاهش دهند تا تورم را مهار کنند، اما نه آنقدر که باعث رکود شود. با این حال بیشتر اقتصاددانان شک دارند. آنها می گویند که فکر می کنند افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو به مرور زمان منجر به کاهش مشاغل، افزایش بیکاری و رکود تمام عیار در اواخر امسال یا اوایل سال آینده خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …