TUC تحقیقاتی را در مورد آزار جنسی ادعایی توسط رهبر اتحادیه آغاز کرد | اتحادیه های کارگری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات مستقلی در مورد اتهامات آزار و اذیت جنسی و قلدری در یک اتحادیه حمل و نقل پس از ادعاهای خاص در مورد سوء رفتار علیه دبیر کل آن آغاز شده است.

هلنا کندی کی سی در این ماه با مقامات فعلی و سابق اتحادیه مصاحبه کرد، پس از اینکه TUC از او خواسته شد تا تحقیقاتی را در مورد انجمن کارکنان حقوق بگیر حمل و نقل (TSSA) آغاز کند.

به گفته آبان نیوز، مانوئل کورتس، رئیس اتحادیه، با اتهام دست زدن ناخواسته و درخواست بوسه دست‌کم دو زن مواجه است.

کورتس که از سال 2011 رهبری این اتحادیه را بر عهده دارد، ادعاهای مطرح شده علیه خود را در ماه می به شدت رد کرد. او برای هر گونه آسیب ناشی از رفتار خود عذرخواهی کرد.

ادعاها علیه کورتس در بهار پس از آن مطرح شد که کلر لیکاک، که چندین سال برای TSSA به عنوان یک سازمان دهنده در یورکشایر کار می کرد، گفت که پس از یک مهمانی کریسمس در سال 2018 در یک میخانه مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. ویدیویی که توسط لایکاک به صورت آنلاین منتشر شد ادعا کرد که کورتس از او خواسته است. او را ببوسد و از او دعوت کرده بود “برود بیرون”.

اتحادیه در آن زمان پس از اجرای توافقنامه عدم افشای اطلاعات (NDA) برای جلوگیری از تکرار اتهامات لایکاک با انتقاد مواجه شد. این اتحادیه که بسیاری از کارگران یقه سفید در صنعت حمل و نقل را نمایندگی می کند، قبلاً تحقیقاتی را در مورد برخی از ادعاهای خود انجام داده بود که مورد تایید قرار نگرفت.

آبان نیوز می‌تواند فاش کند که مگی هیز، یکی دیگر از سازمان‌دهندگان سابق همان اتحادیه، ادعا کرده است که کورتس را دیده است که بعد از جشن کریسمس در سال 2018 به طرز نامناسبی به لیکاک نزدیک می‌شود و شنیده است که از او می‌پرسد “می‌توانم تو را ببوسم؟” او گفت لیکاک پاسخ داد: “نه، نکن، تو رئیس من هستی!”

هیز، سازمان دهنده سابق اتحادیه کارگری در TSSA، با ادعای تبعیض جنسی، آزار و اذیت و قربانی شدن، اتحادیه را به دادگاه استخدام می برد. اتحادیه ادعای او را به چالش می کشد.

یکی دیگر از سازمان‌دهندگان سابق، هانا پلانت، در ژانویه 2020 به اتحادیه گفت که زنان دیگر درباره رفتار نامناسب کورتس به او هشدار داده بودند.

او در نامه ای کتبی که به عنوان بخشی از روند شکایت به مقامات اتحادیه ارسال شد، نوشت: «یک همکار به من هشدار داد که فاصله خود را حفظ کنم. این بازتاب هشدارهایی بود که من از خارج از سازمان در مورد رفتار دبیر کل در رویدادهای اجتماعی داشتم، و از سوی تعدادی از همکارانم که برای اولین بار به آن ملحق شدم که به من گفتند که با او تنها نباشم.

کورتس که در جبل الطارق متولد و بزرگ شد، در انتخابات رهبری حزب کارگر در سال 2015 از جرمی کوربین حمایت کرد و با برگزیت مخالفت کرد.

TSSA در خط مقدم اقدامات صنعتی اخیر بوده است که راه آهن بریتانیا را در یک مناقشه مداوم بر سر حقوق، شغل و شرایط تحت تاثیر قرار داده است.

کورتس ماه گذشته گفت که او آخر این هفته در لیورپول، جایی که حزب کارگر کنفرانس سالانه خود را برگزار می کند، خواهد ایستاد و از کسانی که در این رویداد شرکت می کنند خواست به او بپیوندند.

سخنگوی TSSA گفت که این تحقیق روز سه‌شنبه به طور علنی آغاز شد و به “ادعاهای آزار جنسی، تبعیض و قلدری در داخل TSSA، مربوط به مقامات و سایر افراد شاغل در اتحادیه” رسیدگی خواهد کرد.

کمیته اجرایی TSSA گزارش نهایی و توصیه‌ها را دریافت کرده و بر اساس آنها عمل خواهد کرد. این گزارش قبل از کریسمس 2022 انتظار می رود. TSSA متعهد به جلب اعتماد کارکنان و اعضای ما، اصلاح هر گونه اشتباه و آموختن درس از طریق این فرآیند است.

این اتحادیه در ماه مه گفت که ادعاهای مطرح شده در دادگاه توسط هیز را به چالش می کشد، اما تلاشی برای اجرای NDA های مربوط به اتهامات آزار و اذیت جنسی نخواهد کرد.

لیدی کندی، همتای حزب کارگر و مبارز علیه تبعیض، رهبری تیمی از کارشناسان در اسکاتلند را بر عهده داشت که زن‌ستیز را بررسی می‌کردند. کمیته او در اوایل سال جاری خواستار ایجاد قانون زن ستیزی و عدالت کیفری جداگانه شد.

فرانسیس اوگریدی، دبیر کل TUC، در پاسخ به سوالی درباره اظهارنظر درباره تحقیقات کندی، گفت: «آزار و اذیت جنسی در هیچ محل کاری قابل قبول نیست. و نباید آن را در درون جنبش صنفی تحمل کرد. این کاملاً درست است که یک تحقیق مستقل وجود دارد. ما باید از آزار و اذیت جنسی در هر زمان و هر کجا که اتفاق بیفتد جلوگیری کرده و متوقف کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تد باد و چری بیزلی در مناظره سنای کارولینای شمالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رقابت به قدری فشرده شده است که …