دادستان کل نیویورک از دونالد ترامپ به دلیل کلاهبرداری شکایت کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، در اوج تحقیقات مدنی سه ساله دموکرات در مورد تجارت رئیس جمهور سابق آمریکا، شکایتی را علیه دونالد ترامپ و شرکتش در دادگاه ایالتی نیویورک تنظیم کرد.

جیمز این شکایت را در یک کنفرانس مطبوعاتی مورد انتظار روز چهارشنبه اعلام کرد و طی آن او متهم شد ترامپ درگیر بودن در کلاهبرداری تجاری مرتبط با برخی از با ارزش ترین دارایی های او، از جمله املاک در منهتن، شیکاگو و واشنگتن دی سی. به طور خاص، او گفت که ترامپ به طور سیستماتیک ارزش دارایی های خود را اشتباه اعلام کرده و عمداً بیش از یک دهه است که به وام دهندگان و بیمه گران دروغ گفته است.

در دادخواست 220 صفحه ای، دادستان کل نمونه های زیادی از کلاهبرداری ادعایی رئیس جمهور سابق و کسب و کار خانوادگی او را آورده است.

جیمز توضیح داد که هدف از این دعوا ضربه زدن به هسته همان حس ثروتمندی و کارآفرینی است که رئیس جمهور سابق ایالات متحده وجهه و شهرت خود را بر اساس آن بنا کرده است.

جیمز در این کنفرانس خبری گفت: «دونالد ترامپ به دروغ میلیاردها دلار دارایی خالص خود را افزایش داد تا به ناحق خود را ثروتمند کند و سیستم را فریب دهد و در نتیجه همه ما را فریب دهد.

به طور عملی تر، این دعوی در تلاش است تا ترامپ و سه فرزند بزرگش را از اداره یک تجارت در ایالت نیویورک بازدارد. دونالد جونیور، ایوانکا و اریک ترامپ، فرزندان ارشد رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در واقع متهمان این شکایت و همچنین دو مدیر قدیمی شرکت به نام های آلن وایسلبرگ و جفری مک کانی هستند.

در صورت موفقیت، این شکایت ترامپ ها را از کسب و کارهایی که در تقلب ادعایی درگیر هستند حذف می کند و یک ناظر مستقل را معرفی می کند که برای حداقل پنج سال منصوب می شود تا بر انطباق، گزارش مالی، ارزیابی ها و افشای اطلاعات سازمان ترامپ به وام دهندگان، بیمه گذاران و مقامات مالیاتی نظارت کند.

متولیان فعلی تراست قابل فسخ ترامپ که منافع تجاری او را کنترل می کند نیز با متولیان مستقل جایگزین می شوند، ترامپ و سازمانش به مدت پنج سال از ورود به خرید املاک تجاری و به مدت پنج سال از دریافت وام از بانک های نیویورک منع خواهند شد. سال‌ها، و رئیس‌جمهور سابق و سه فرزند بزرگ‌ترش برای همیشه از خدمت به عنوان افسر یا مدیر در هر شرکت نیویورک یا نهاد تجاری مشابه ثبت‌شده و/یا دارای مجوز در ایالت نیویورک منع می‌شوند.

از سوی دیگر، ویسلبرگ و مک‌کانی به‌طور دائم از فعالیت در بخش کنترل مالی هر شرکت نیویورک یا نهاد تجاری مشابه ثبت‌شده و/یا دارای مجوز در ایالت نیویورک محروم خواهند شد.

این دعوا می تواند به طور بالقوه به سطح فدرال نیز کشیده شود.

جیمز در سخنرانی خود در روز چهارشنبه به این نتیجه رسید که ترامپ و کسب و کار خانوادگی‌اش چندین قانون جنایی ایالتی را نقض کرده و «قابل قبول» قوانین جنایی فدرال را نیز زیر پا گذاشته‌اند. اما دفتر او فاقد صلاحیت برای طرح اتهامات جنایی در این پرونده است و یافته ها را به دادستان فدرال در منهتن ارجاع داده است.

مشخص نیست که آیا وکیل ایالات متحده تحقیق خواهد کرد یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …