خاموش کردن تجزیه و تحلیل بودجه کوچک به تراس کمک نمی کند تا بازارها را جذب کند | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیتعهدات دولت برای کاهش مالیات همچنان در حال انباشته شدن است. ما قبلاً می دانستیم که افشای بزرگ روز جمعه باعث کاهش سهم بیمه ملی و لغو افزایش برنامه ریزی شده در مالیات شرکت خواهد شد. در حال حاضر، گزارش شده است، حق تمبر برای خرید خانه روی کارت است.

عبارت “رویداد مالی” آن را پوشش نمی دهد. این یک بودجه کامل به جز نام است. و به طور بحرانی، در پس زمینه یک تعهد چک سفید برای مسدود کردن قبوض انرژی خانوار به مدت دو سال، به علاوه یک وعده موازی برای حمایت از شرکت‌ها، موسسات خیریه و سازمان‌های بخش عمومی به مدت شش ماه راه‌اندازی می‌شود – اقداماتی که در کنار هم می‌توانند قابل تصور باشند. 150 میلیارد پوند به استقراض عمومی در دو سال آینده اضافه کنید.

همه اینها برای مالیه عمومی چه معنایی دارد؟ خب، حداقل نه بلافاصله، دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، نهادی که بیشترین اهمیت را دارد، به ما نخواهیم گفت. در واقع تا زمانی که بودجه واقعی – که تقریباً به طور قطع یک امر مالی کوچکتر خواهد بود – در اواخر سال جاری برسد، ناظر مستقل بسته شده است.

مل استراید، رئیس محافظه‌کاران کمیته منتخب خزانه‌داری، خشمگین است و حق دارد. آب و هوای اقتصادی از آخرین پیش بینی های OBR در ماه مارس تغییر کرده است. اگر قرار است سیاست مالیاتی دوباره تنظیم شود، تجزیه و تحلیل کامل اثرات آن بر بخش‌های متحرک اصلی مالی – رشد، کسری بودجه، استقراض، هزینه‌های خدمات بدهی – ضروری است.

درخواست صدراعظم کواسی کوارتنگ مبنی بر اینکه OBR زمانی برای انجام کار خود نخواهد داشت، ضعیف و غیرصادقانه است. مقامات OBR بیکار نمی نشینند و منتظر داده های کامل هستند. آنها دائماً ارزیابی و اصلاح می کنند. ریچارد هیوز، رئیس OBR در ماه گذشته در نامه‌ای با استراید گفت پیش‌بینی‌هایی که استانداردهای قانونی را برآورده می‌کنند، می‌توانند تا اواسط سپتامبر ارائه شوند. این اعداد نسخه نهایی نیستند، بلکه “کامل ترین و به روزترین تصویر از چشم انداز اقتصادی و مالی ممکن” را نشان می دهند.

شگفت آور است که لیز تراس و کوارتنگ نمی بینند که دعوت به بررسی دقیق به نفع خودشان است. تمایل به باز بودن همراه با توضیح تفکر جدید اقتصادی و کسب اعتبار در بازارهای مالی است – بازارهایی که قدرت متوقف کردن پروژه خود را دارند.

در روزهای اولیه دولت جدید – به عبارت دیگر حدود دو هفته پیش – مشاوران اقتصادی به طور قابل ستایشی صریح بودند که بازارها مخاطبان کلیدی برای دستورالعمل سیاست مالی سست و سیاست پولی سفت خواهند بود. جرارد لیونز، یکی از همکاران ارشد در Policy Exchange، در وب سایت ConservativeHome می نویسد: «دولت جدید باید مراقب وضعیت تب دار بازارها باشد.

از آن زمان، بازارها کمی تب دارتر شده اند. نباید مسائل را اغراق کرد: سقوط پوند چهار پنجم داستانی از قدرت دلار است. و توانایی وام گرفتن با 3.3 درصد برای 10 سال، همانطور که دولت بریتانیا هنوز هم می تواند انجام دهد، وقتی تورم 9.9 درصد است چندان بد نیست. با این حال عصبی بودن غیرقابل انکار است. سرمایه‌گذاران می‌توانند ببینند که بدهی‌های بریتانیا در شرف افزایش است، اما هنوز نمی‌توانند مسیری معتبر برای رسیدن به سرزمین موعود تراس با مسیر رشد دائمی 2.5 درصدی پیدا کنند. نقطه ها باید به هم متصل شوند – و سپس تعدادی. بررسی دقیق توسط OBR معمولاً بخشی از آزمایش است.

تراس و کوارتنگ ممکن است این بار با طفره رفتن از میکروسکوپ کنار بیایند زیرا بازارها چیزهای دیگری برای نگرانی دارند و OBR نمی تواند بینش منحصر به فردی از جنگ در اوکراین ارائه دهد. اما امتناع از انتشار بهترین تجزیه و تحلیل در دسترس سیگنال وحشتناکی ضعیفی می فرستد. این سوء ظن را ایجاد می کند که شما از آنچه یک نهاد مستقل می گوید می ترسید.

اگر استرلینگ و بازارها واکنش بدی نشان دهند، که کاملاً ممکن است، تراس و کوارتنگ فقط می‌توانند خودشان را سرزنش کنند. خاموش کردن OBR، حتی برای چند ماه، یک گام به عقب است. این اشتباهی است که آنها نیازی به انجام آن نداشتند.

ورزش خوب در همه جا

اندی هیگینسون، رئیس JD Sports، با اعلام پرداخت 5.5 میلیون پوندی برای رئیس اجرایی سابق این شرکت، پیتر کاوگیل، گفت: “خوشحالم که توانستیم با پیتر به این راه دوستانه و سازنده برسیم.”

یکی مشکوک است که “دوستانه و سازنده” در این زمینه، به این معنی است که وکلا بر روی هر بند در شرایط دو ساله غیر رقابتی می خزند که نشان دهنده 3.5 میلیون پوند از توافق است. به سختی می‌توانست غیر از این باشد: کاوگیل در ماه مه پس از 18 سال و در میان کشمکش‌های شدید بر سر حکمرانی به طور ناگهانی ترک کرد.

در مورد قرارداد مشاوره سه ساله 2 میلیون پوندی، اجازه دهید امیدوار باشیم که هیگینسون به موقع سهامداران را در مورد تعداد ساعات مشاوره واقعی به‌روزرسانی کند. به غیبت آشکار در اعلامیه بورس اوراق بهادار در مورد قیمت احساس خوبی از Cowgill در مورد اینکه چقدر مشتاقانه منتظر مشاوره جانشینان خود است توجه کنید. شاید چند کلمه دوستانه برای JD یک میلیون دیگر هزینه داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …