خشم تیم های فرمول یک از اعلام غافلگیرکننده FIA در مورد تقویم 24 مسابقه 2023 | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیم‌های فرمول یک وقتی از اعلام تقویم ورزش سال 2023 توسط FIA غافلگیر شدند، عصبانی و ناامید شدند. انتشار غیرمنتظره برنامه جدید توسط هیئت حاکمه بدون هشدار و بدون تایید تیم‌ها برای بازی سه سر برای فصل آینده انجام شد. ، باعث افزایش روابط فزاینده در قلب ورزش می شود.

برنامه 24 مسابقه روز سه شنبه بدون همکاری معمول با خود F1، دارنده حقوق تجاری این ورزش، اعلام شد. منابع درون این ورزش معتقدند که این فقط احساس خستگی را ترکیب کرده و احساس تیم ها را با FIA قطع کرده است که پس از گرندپری ایتالیا مشخص شد. یکی از اعضای تیم گفت که نگرش FIA “غیرقابل قبول” است.

تقویم جدید روز جمعه انتظار می رفت. اما پس از جلسه شورای جهانی ورزش موتوری در روز سه شنبه، FIA به طور یکجانبه آن را منتشر کرد. این مسابقات دارای رکورد تعداد مسابقات در فصلی است که در بحرین در 5 مارس افتتاح می شود و در 26 نوامبر در ابوظبی به پایان می رسد.

عدم اطلاع تنها مشکلی نبود که در این ورزش احساس می شد. درج یک ضربه سر سه گانه پروازی از آمریکا، مکزیک و برزیل نیاز به تایید تیم ها دارد. انتظار می رود که آنها مانند گذشته این پیشنهاد را بپذیرند، اما عصبانیت وجود داشت که FIA نتوانست با آنها مشورت کند.

مقامات F1 نیز از این اعلام شگفت زده شدند، وضعیتی که بعید است رابطه آزمایشی بین صاحبان این ورزش و هیئت حاکمه آن را بهبود بخشد. به این ورزش فرصتی داده نشد تا قرارداد جدیدی را که تا سال 2025 با GP موناکو انجام داده بودند یا تائید تاریخ GP جدید لاس وگاس به طور جداگانه منتشر کند. در عوض، آنها مجبور بودند به سرعت بیانیه های مطبوعاتی را منتشر کنند که آنها را در پی تقویم تأیید می کرد.

پس از GP ایتالیا، FIA و رئیس آن، محمد بن سلیم، انتقادات قابل توجهی را به دلیل کندی صدور گرید پس از مقدماتی و سپس استفاده از خودروی ایمنی در پایان مسابقه انجام دادند.

هیئت حاکم اصرار دارد که رابطه کاری خوبی با تیم‌ها حفظ می‌کند، اما فضای پرتنش اکنون تنها تشدید شده است زیرا تیم‌ها طولانی‌ترین و طاقت‌فرساترین فصل در تاریخ ورزش را در نظر می‌گیرند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …