رسوایی ها اعتماد را به سورن پاپ پولسن، مدعی رهبری دانمارکی کاهش داد | دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از مدعیان اصلی نخست‌وزیری بعدی دانمارک پس از افشای ملاقات‌های فاش نشده و اتهاماتی مبنی بر ایجاد ارتباط خانوادگی با رئیس‌جمهور سابق جمهوری دومینیکن، در نظرسنجی‌ها شکست خورد.

سورن پاپ پولسن، رهبر حزب محافظه‌کار خلق دانمارک، هفته گذشته پس از اینکه مشخص شد همسرش خوسو مدینا واسکز پولسن، هیچ رابطه بیولوژیکی با رئیس‌جمهور سابق جمهوری دومینیکن که به ادعای وی به عنوان یک رئیس جمهور سابق جمهوری دومینیکن شناخته می‌شود، ازدواجش پایان یافته است، اعلام کرد که ازدواجش به پایان رسیده است. عمو یا دایی.

پولسن همچنین از سوی سوسیال دموکرات های حاکم به دلیل جلسات اعلام نشده ای که به عنوان وزیر دادگستری در تعطیلات خانوادگی خود در جمهوری دومینیکن برگزار کرد، مورد انتقاد قرار گرفت.

رهبر محافظه‌کاران که هنوز می‌تواند اولین نخست‌وزیر آشکارا همجنس‌گرای دانمارک باشد، اعتراف کرده است که در سال 2018 بدون اطلاع یا مشورت با وزارت خارجه دانمارک جلساتی با سیاستمداران دولتی در این کشور کارائیب برگزار کرده است.

پاپ پولسن همچنین اذعان کرد که شوهرش که تبعه جمهوری دومینیکن است، “چیزهایی گفته است که اشتباه است” و “سوء تفاهم هایی” وجود داشته است که او با “خوش نیت” به دیگران منتقل کرده است. این بیانیه که در اوایل ماه جاری در فیس بوک منتشر شد، پس از آن منتشر شد که روزنامه دانمارکی Ekstra Bladet گزارش داد که شوهرش یهودی نیست بلکه از خانواده ای متشکل از اعضای بسیار متعهد فرقه مسیحی کلیسای ادونتیست روز هفتم است.

پاپ پولسن به پارلمان دانمارک و رهبران جامعه یهودی گفته بود که شوهرش یهودی است و ظاهراً به این دلیل است که اعتبار خود را در مورد مسائل یهودیان نشان می دهد. همان روزنامه همچنین گزارش داد که ادعای واسکز پولسن مبنی بر برادرزاده بودن رئیس جمهور سابق جمهوری دومینیکن، دانیلو مدینا، نادرست است.

این سه مناقشه یک شکست سیاسی برای پاپ پولسن در بحبوحه انتظارات فزاینده از انتخابات زودهنگام در دانمارک است.

انتظار می رود مته فردریکسن، نخست وزیر سوسیال دموکرات، در اوایل اکتبر تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی را پس از فشار شرکای ائتلافی خود برای پایان دادن به دولت قبل از پایان دوره آن در ژوئن 2023 اعلام کند.

کاسپر دال، سردبیر سیاسی در آویسن دانمارک، گروهی متشکل از 14 روزنامه منطقه ای، پیشنهاد کرد که پاپ پولسن در کانون توجهات سیاسی تحت تعقیب قرار گرفته است. او گفت: «این هم فقدان شفافیت و هم نبود اراده برای گفتن حقیقت و مدیریت این نوع بحران است.

سورن پاپ پولسن هشت سال است که در مقابل حزب محافظه کار بوده است و این اولین باری است که مورد آزمایش قرار می گیرد و به خوبی از عهده آن برنمی آید.

الیزابت سوان، تحلیلگر سیاسی در روزنامه پولتیکن، گفت که نشست های فاش نشده جدی ترین رسوایی هایی بود که در نظرسنجی ها به او آسیب رساند. «نزدیک به یک سال است که او محبوب ترین در میان سیاستمداران دانمارکی بوده است… بدترین چیز برای پاپ پولسن این است که او به قدرت رسید زیرا او قابل اعتماد بود. مردم او را دوست داشتند، او را باور کردند.

“دقیقه ای که سورن پاپ پولسن گفت می خواهد نخست وزیر شود، در یک بازی توپ کاملا متفاوت بود.”

از زمان افشاگری‌ها، رتبه‌بندی پاپ پولسن به شدت کاهش یافته است: بر اساس نظرسنجی که هفته گذشته برای Politicen و TV2 دانمارک منتشر شد، تنها 31 درصد از مردم او را به عنوان یکی از قابل اعتمادترین رهبران سیاسی دانمارک ارزیابی می‌کنند که در مقایسه با 49 درصد در ژوئن کاهش یافته است. لغزش در نمره او تقریباً با فردریکسن، که توسط 32 درصد از پاسخ دهندگان به عنوان یکی از قابل اعتمادترین افراد مورد قضاوت قرار گرفت، قرار می گیرد.

نخست‌وزیر کنونی در نظرسنجی‌های اخیر پس از تابستان فاجعه‌بار، زمانی که دولت او به دلیل اظهارات «به‌شدت گمراه‌کننده» درباره تصمیم برای از بین بردن کل جمعیت 15 میلیونی راسو در اوج شیوع کووید-19 مورد انتقاد قرار گرفت، نتیجه‌گیری کرد. 19 همه گیری.

آخرین رسوایی ها اولین بار نیست که شوهر پاپ پولسن برای او دردسر سیاسی ایجاد می کند. در سال 2018 به عنوان وزیر دادگستری، رهبر محافظه‌کار پس از اینکه شریکش در حال رانندگی در حالت مستی پس از بازدید اواخر شب از برگر کینگ دستگیر شد، عذرخواهی کرد.

بر اساس حسابی که در وب سایت رسمی پاپ پولسن باقی مانده است، پاپ پولسن در سال 2013 در بروکسل پس از کنفرانسی که در آن دو در یک غروب آفتابی ژوئن بر روی یک آبجو کلیک کردند و در مورد “سیاست، مدل های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر” صحبت کردند، ملاقات کرد. هفته گذشته او جدایی آنها را اعلام کرد: “من و ژوزو در حال جدایی هستیم … هر دو موافقیم که ازدواج ما به پایان رسیده است و برای یکدیگر بهترین ها را در مسیر زندگی آرزو می کنیم.”

سوسیال دموکرات ها که به خاطر نشست های اعلام نشده بر پاپ پولسن فشار آورده اند، به طرح اقتصادی کاهش مالیات او نیز حمله می کنند. پولسن می خواهد مالیات شخصی و شرکتی را کاهش دهد و مالیات بر ارث را به عنوان بخشی از تعهد خود برای دادن “آزادی مالی بیشتر” به دانمارکی ها لغو کند. سوسیال دموکرات ها گفته اند که این کاهش ها منجر به از دست دادن 40000 کارگر بخش دولتی می شود.

دال گفت: “سوسیال دموکرات ها یک کمپین منفی بزرگ علیه برنامه های اقتصادی محافظه کاران انجام داده اند.” از دیدگاه من این دو چیز – رسوایی ها و مبارزات انتخاباتی منفی – دلایل کاهش نظرسنجی ها هستند.

تصور عمومی این است که سورن پاپ پولسن تحت فشار است و او مورد آزمایش قرار گرفته است، زیرا او اکنون در این لیگ جدید است که در آن به سمت نخست وزیری می رود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: تقریبا نیمی از روس‌ها نسبت به فراخوان پوتین از نیروهای ذخیره احساس «اضطراب، ترس یا وحشت» دارند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، “اضطراب، ترس و وحشت.” این واکنش …