رابرت سارور به دنبال اتهامات نژادپرستی و زن ستیزی Suns و Mercury را می فروشد | فونیکس سانز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رابرت سارور اعلام کرده است که قصد دارد دو تیم بسکتبال مستقر در فینیکس خود یعنی NBA’s Suns و WNBA’s Mercury را بفروشد.

سارور روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “من روند جستجوی خریداران برای خورشید و عطارد را آغاز می کنم.”

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که سارور هفته گذشته پس از تحقیق در مورد اتهامات نژادپرستی و زن ستیزی در زمان مالکیت Suns، توسط NBA جریمه 10 میلیون دلاری و یک سال محرومیت شد. بسیاری از اعضای NBA، از جمله بازیکنان برجسته ای مانند لبرون جیمز و کریس پل، اعتقاد نداشتند که مجازات به اندازه کافی پیش رفته باشد. جیمز هنگام اعلام مجازات در توییتر نوشت: “لیگ ما قطعاً این اشتباه را انجام داد.” من عاشق این لیگ هستم و عمیقاً به رهبری ما احترام می گذارم. اما این درست نیست در هیچ محیط کاری جایی برای زن ستیزی، تبعیض جنسی و نژادپرستی وجود ندارد.»

پی پال، اسپانسر سانز و همچنین جهم نجفی، نایب رئیس تیم، نیز پیشنهاد کردند سرور باید تیم را بفروشد.

به نظر می رسد سارور در بیانیه خود در روز چهارشنبه نشان می دهد که معتقد است به اندازه کافی برای جبران هر اشتباهی انجام داده است.

سرور گفت: “به عنوان یک مرد با ایمان، به کفاره و راه بخشش اعتقاد دارم.” “انتظار داشتم که محرومیت یک ساله کمیسیونر فرصت تمرکز، اصلاح و حذف مشاجره شخصی ام را از تیم هایی که من و بسیاری از هواداران دوست داریم، فراهم کند.

اما در فضای نابخشودنی کنونی ما، به طرز دردناکی روشن شده است که دیگر امکان پذیر نیست – هر کاری که انجام داده ام، یا هنوز می توانم انجام دهم، بر چیزهایی که در گذشته گفته ام، برتری دارد. به همین دلایل، من روند جستجوی خریداران برای خورشید و عطارد را آغاز می کنم.

مشکلات سرور در نوامبر گذشته آغاز شد، زمانی که یک گزارش ESPN، که بعداً توسط تحقیقات NBA تأیید شد، نشان داد که سرور در پنج مورد از کلمه N در هنگام تکرار کلمات دیگران استفاده کرده است. این مطالعه همچنین به این نتیجه رسید که سارور از زبان تحقیرآمیز نسبت به کارمندان زن استفاده کرد، از جمله به کارمند باردار گفت که پس از مادر شدن نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. نظرات و شوخی های غیر رنگی در مورد جنسیت و آناتومی انجام داد. و بر سر کارمندان فریاد زد و به گونه‌ای فحش داد که «تحت استانداردهای محل کار» قلدری تلقی شود. تحقیقات اضافه کرد که سارور از «زبان بی‌حساس نژادی به قصد تحقیر یا تحقیر» استفاده نکرده است.

مقایسه‌هایی بین پرونده سارور و مالک سابق لس‌آنجلس کلیپرز، دونالد استرلینگ انجام شده است. کمیسر NBA، آدام سیلور، استرلینگ را برای مادام العمر از لیگ در سال 2014 محروم کرد و در واقع باعث شد تا تیم در نهایت به فروش برسد.

سیلور گفت که نتیجه تحقیقات مبنی بر اینکه سارور خصومت نژادی را از خود نشان نمی‌دهد منجر به مجازاتی سبک‌تر از مجازات استرلینگ شد.

سیلور هفته گذشته گفت: «مرتبط بود. «فکر می‌کنم اگر آنها یافته‌هایی می‌کردند که در واقع رفتار او ناشی از دشمنی نژادی است، قطعاً بر نتیجه نهایی در اینجا تأثیر می‌گذاشت. اما این چیزی نیست که آنها پیدا کردند.»

سارور احتمالاً از سلطنت 17 ساله خود به عنوان مالک Suns بسیار ثروتمندتر خواهد شد. او این تیم را در سال 2004 به قیمت 401 میلیون دلار خرید. فوربس اخیراً سانز را 1.8 میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

مرکوری سه عنوان WNBA تحت مالکیت سارور کسب کرده است، در حالی که Suns در فصل 2021-2022 به فینال NBA رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چگونه استفاده از فناوری می تواند مراقبت از سالمندان در خانه را تسهیل کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، تخمین زده می شود که 73 …