پدر می گوید که مولی راسل به “گتوی دنیای آنلاین” دسترسی پیدا کرد | امنیت اینترنت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پدر مولی راسل توضیح داده است که چگونه دخترش قبل از مرگش به مطالبی از “گتوی دنیای آنلاین” دسترسی پیدا کرده و هشدار داده است که کودکان همچنان در معرض خطر محتوای موجود در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هستند.

مولی، اهل هارو، شمال غربی لندن، که در نوامبر 2017 خودکشی کرد، 14 سال داشت، پیش از پایان زندگی خود، پست های آنلاین مرتبط با اضطراب، افسردگی، خودآزاری و خودکشی را مشاهده کرده بود.

ایان راسل، 59 ساله، که به یک مبارز برجسته برای امنیت اینترنت تبدیل شده است، همچنین از دختر “مثبت، شاد، باهوش” خود در تحقیقات مربوط به مرگ او در دادگاه پزشکی قانونی شمال لندن در روز چهارشنبه ادای احترام کرد.

راسل توضیح داد که چگونه محتوای شبکه‌های اجتماعی «تکان‌دهنده» را که مولی قبل از اینکه خودش را بکشد، از جمله در اینستاگرام و پینترست، به آن دسترسی پیدا کرده است.

او در دادگاه گفت: «این بدترین دنیاست. “شما با تصاویری احاطه شده اید که این دنیای تاریک را نشان می دهد. این دنیایی است که من نمی شناسم. این یک محله یهودی نشین از دنیای آنلاین است که وقتی در آن قرار گرفتید، الگوریتم به این معنی است که نمی توانید از آن فرار کنید و مدام محتوای بیشتری را توصیه می کند، نمی توانید از آن فرار کنید.

راسل گفت که از زمان مرگ مولی، پلتفرم های رسانه های اجتماعی به اندازه کافی برای جلوگیری از ظاهر شدن محتوای مضر در مقابل کاربران جوان انجام نشده است.

او گفت: «متاسفانه اخیراً در آگوست امسال، من محتوای وحشتناک مشابهی را در پلتفرم‌ها، به‌ویژه در اینستاگرام دیده‌ام. هر گامی که برداشته شده است، برای من آشکار است که به اندازه کافی مؤثر نیست و جوانان در خطر هستند.»

به دادگاه نمونه‌هایی از پست‌های اینستاگرامی نشان داده شد که مولی قبل از مرگش با آن‌ها ارتباط برقرار کرده بود و زبان مورد استفاده در آن پست‌ها سپس در یادداشت‌هایی که نوجوان در اتاق خوابش گذاشته بود منعکس می‌شد. این پست ها شامل اشاره هایی به خودآزاری، افسردگی و خودکشی بود.

راسل قبل از مرگش از طریق یک سری پست‌های رسانه‌های اجتماعی که توسط مالی در اینستاگرام لایک شده بود، منتشر شد، که الیور سندرز کی‌سی آن را به‌عنوان یک “تنفر از خود” توصیف کرد. اظهارات شاهد راسل همچنین به حساب یوتیوب مولی اشاره کرد که به گفته او حاوی “تعداد زیادی از پست های نگران کننده در مورد اضطراب، افسردگی، خودآزاری و خودکشی” بود.

دادگاه همچنین محتوای پینترست مرتبط با افسردگی و نفرت از خود را که مولی مشاهده کرده بود، و همچنین پست هایی که افراد افسرده را از صحبت کردن دلسرد می کرد، نشان داد.

اندرو واکر، بازرس ارشد پزشکی قانونی با اشاره به آخرین پست‌های پینترست گفت: «به نظر می‌رسد تلاش برای کنترل فردی که رنج می‌کشد و از دسترسی او به هرگونه کمکی محروم می‌شود.»

پینترست، یک پینبرد آنلاین، همچنین ایمیلی به مولی ارسال کرد که در آن “18 پین افسردگی که ممکن است دوست داشته باشید” و “ایده های جدید برای شما در افسردگی” را ارائه کرد.

با شروع تحقیقات در مورد مرگ مولی، پدر مولی خواستار اقدامی برای “جلوگیری از تلف شدن دوباره چنین زندگی جوانی” شده بود، که به دلیل استدلال قانونی بر سر دسترسی به شواهد در روز سه شنبه به تعویق افتاد.

راسل صبح چهارشنبه با خواندن یک پرتره قلمی از دخترش در دادگاه گفت که هرکسی که داستان دخترش را لمس می کند باید به خاطر داشته باشد که همیشه “کمک و امید” وجود دارد.

او گفت: «همانطور که مولی می‌خواست، مهم است که به دنبال یادگیری هر آنچه می‌توانیم باشیم و سپس تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از تلف شدن دوباره چنین زندگی جوانی انجام دهیم. زندگی او اهمیت داشت و جایگاه او در جهان مانند همیشه مهم باقی خواهد ماند.»

راسل گفت که دخترش “با سلامت روانی خود دست و پنجه نرم می کرد و مبارزات خود را از بقیه پنهان می کرد در حالی که با شیاطین خود به امید یافتن آرامش می جنگید”.

او افزود: «درد کردن روی اتفاقاتی که باعث شد مولی به زندگی خود پایان دهد، بسیار آسان است. فراموش کردن شخصی که واقعاً بود بسیار آسان است: فردی پر از عشق، امید و شادی، جوانی پر از وعده، فرصت و پتانسیل.

دادگاه شنید که جسد مولی در صبح روز 21 نوامبر 2017 توسط مادرش جانت در اتاق خوابش پیدا شد.

در بیانیه ای که الیور سندرز کی سی از طرف او برای دادگاه خوانده شد، مادر مولی گفت که مولی را صدا زد اما پاسخی نشنید و شروع به جستجوی او در اطراف خانه کرد.

در این بیانیه آمده بود: «من می‌دانستم که چیزی درست نیست. دیدم یک محموله از لباس هایش روی زمین است [of her bedroom]. بنا به دلایلی فکر کردم مولی فرار کرده است. وقتی در اتاقش را نگاه کردم، او را پیدا کردم… شکی نداشتم که او بود.»

دادگاه شنیده است که مولی یکی از طرفداران مشتاق سالیس رز است که 15 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد و مرتباً در مورد خودکشی و افسردگی صحبت کرده است. مولی همچنین یک حساب توییتری را دنبال کرد که “نقل قول های افسرده کننده را نشان می دهد”.

مولی پیش نویس یک پیام اینستاگرامی برای تبریک تولد خواننده رپ آمریکایی فورا که با سلامت روان خود دست و پنجه نرم می کند، ارسال کرد. در تحقیق شنیده شد که آخرین اپلیکیشن رسانه اجتماعی که این نوجوان قبل از مرگ به آن دسترسی داشته است، اینستاگرام بوده است.

تحقیقات که ممکن است تا پایان هفته آینده ادامه داشته باشد، ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید قوانین حملات پهپادی ضد تروریسم را تشدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سیاست جدید محرمانه مستلزم تأیید رئیس …