درختان میوه ممنوعه: پارک ملی کانادا از مردم محلی می خواهد تا بوته های جذاب خرس را حذف کنند | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روزهای رو به پایان تابستان و انبوهی از میوه های رسیده، خرس های سیاه گرسنه را در جنگ بر سر درختان میوه یک شهر کوهستانی در کانادا، در مقابل پارکبانان قرار داده است.

به ساکنان شهرک پارک ملی جاسپر هشدار داده شده است که درختان میوه موجود در املاک آنها خرس سیاه را فریب می دهند و باید در اسرع وقت حذف شوند.

پارکس کانادا در بیانیه اخیر خود گفت: «حضور مداوم خرس‌ها در شهر جاسپر، اغلب در محوطه‌های مسکونی در فاصله چند متری مردم، خطر ایمنی غیرقابل قبولی برای بازدیدکنندگان و ساکنان است.» خرس‌هایی که در مجاورت دائمی افراد و محل‌های مسکونی زندگی می‌کنند، احتمال دسترسی به غذا یا زباله‌های انسانی و برخوردهای فیزیکی تصادفی پرخاشگرانه را افزایش می‌دهند.»

درختان غیر بومی سیب و گیلاس و همچنین بوته های میوه که خرس ها را در جستجوی غذاهای پرکالری قبل از زمستان جذب کرده اند، مورد توجه کارکنان پارک قرار گرفته است.

پس از ضیافت مکرر میوه، اخیراً یک خرس سیاه و دو توله اش به دور از جامعه منتقل شدند. اما حداقل ده خرس دیگر در این منطقه دیده شده اند و ویدئوهای منتشر شده در رسانه های اجتماعی دشواری خروج آنها را نشان می دهد.

کارکنان پارک‌های کانادا با استفاده از توپ‌های رنگی، توپ‌های گچی و صداهای بلند خرس‌ها را در تلاش برای ترساندن خرس‌ها از منطقه دور کرده‌اند.

اما استراتژی‌هایی که در گذشته مؤثر بوده‌اند، با میوه‌های شیرین همخوانی ندارند.

پارکس کانادا گفت: «خرس‌های شهر به شدت تمایلی به ترک ندارند، زیرا درختان میوه برای خرس‌هایی که برای خواب زمستانی آماده می‌شوند، پاداش غذایی بالایی فراهم می‌کنند. زمانی که آنها فقط در فاصله کوتاهی از شهر جابه جا می شوند، تقریباً بلافاصله برمی گردند.»

موضوع درختان میوه چیز جدیدی نیست، اما خرس‌های جسور، چالش فزاینده‌ای را برای جوامع در لبه رابط زمین وحشی-شهری برجسته می‌کنند، زیرا پستانداران به مناطق سکونت انسان نزدیک‌تر می‌شوند.

حداقل 20 درخت میوه غیر بومی اخیراً از جاسپر حذف شده اند و پارک های کانادا به ساکنان پیشنهاد می کند تا درختان بیشتری را حذف کنند.

شهرداری در بیانیه ای در میان ناامیدی ساکنان گفت: «حذف درختان از منظر حفاظت از حیات وحش و امنیت عمومی یک اقدام ضروری است. در گذشته، شورای شهر نسبت به “حذف عمده” درختان میوه بدبین بوده اند.

در همسایگی Banff، که همچنین برای کاهش تعاملات انسان و خرس تلاش کرده است، شهرداری قبلا ایده قانون ممنوعیت درختان میوه را بررسی کرده بود. اما پس از اینکه یک نظر حقوقی به این نتیجه رسید که دادگاه ها در مورد حذف گیاهان موجود تردید دارند، جامعه برنامه هایی را برای کمک به ساکنان برای تعویض درختان میوه با گیاهان بومی تنظیم کرده است.

شهر جاسپر یک برنامه «سهم میوه» دارد که در آن ساکنان می توانند برای چیدن میوه از درختان خود کمک بگیرند.

پارک‌های کانادا هشدار داده است که خرس‌هایی که پس از جابجایی به جاسپر باز می‌گردند، ممکن است برای ایمنی جامعه نیاز به «نابودی» داشته باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …