دادستان کل نیویورک از شکایت مدنی علیه ترامپ و خانواده خبر داد | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان کل ایالت نیویورک یک شکایت مدنی علیه دونالد ترامپ و اعضای خانواده اش تنظیم کرده است که اوج تحقیقات سال ها فعالیت های مالی در سازمان ترامپ است.

لتیتیا جیمز این کت و شلوار را روز چهارشنبه در نیویورک اعلام کرد.

دادستان کل در بیانیه‌ای گفت که این شکایت علیه دونالد ترامپ، سازمان ترامپ، مدیریت ارشد و نهادهای درگیر به دلیل دست داشتن در سال‌ها کلاهبرداری مالی برای به دست آوردن انبوهی از منافع اقتصادی ثبت شده است.

در این دادخواست ادعا شده است که دونالد ترامپ با کمک فرزندانش دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ و اریک ترامپ و مدیران ارشد سازمان ترامپ، به دروغ میلیاردها دلار دارایی خالص خود را افزایش داده تا بانک ها را وادار کند به ترامپ وام بدهند. سازمانی با شرایط مطلوب تر از آنچه در غیر این صورت در دسترس شرکت بود، برای ایفای تعهدات مستمر وام، ترغیب بیمه گذاران به ارائه پوشش های بیمه ای برای سقف های بالاتر و حق بیمه های کمتر و کسب مزایای مالیاتی، از جمله موارد دیگر.

ترامپ، دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ و اریک ترامپ در جریان تحقیقات دولتی برکنار شدند.

جیمز با اعلام این شکایت گفت: «این شکایت نشان می‌دهد که دونالد ترامپ به دروغ میلیاردها دلار دارایی خالص خود را افزایش داده تا به ناحق خود را ثروتمند کند و سیستم را فریب دهد و در نتیجه همه ما را فریب دهد. او این کار را با کمک سایر متهمان انجام داده است.»

آلن وایسلبرگ، مدیر ارشد مالی سابق سازمان ترامپ و جفری مک‌کانی، ناظر سازمان ترامپ نیز نام‌گذاری شدند.

جیمز همچنین گفت که بازرسان بر این باورند که “رفتار ادعا شده در این اقدام همچنین قوانین جنایی فدرال، از جمله صدور اظهارات نادرست به موسسات مالی و کلاهبرداری بانکی را نقض می کند.”

او گفت: «ما آن تخلفات جنایی را که کشف کرده‌ایم به دادستان ناحیه جنوبی نیویورک و خدمات درآمد داخلی ارجاع می‌دهیم».

قبل از اعلام جیمز، بلومبرگ نیوز گزارش داد که «اعضای حلقه درونی ترامپ» انتظار داشتند که این کت و شلوار، یکی آن را به عنوان «فرصت جمع آوری کمک مالی برای جیمز، دموکراتی که در نوامبر دوباره انتخاب می شود» توصیف کرد.

ترامپ همواره جیمز را به داشتن انگیزه سیاسی متهم کرده است. او همچنین ادعا کرده است که دادستان کل که سیاه پوست است، نژادپرست است.

جزئیات بیشتر به زودی…

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شش کشور اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری فرامرزی علیه جرایم مواد مخدر موافقت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، هلند، بلژیک، آلمان، فرانسه و ایتالیا …