افسر سابق مینیاپولیس در قتل جورج فلوید به سه سال محکوم شد | جورج فلوید

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک افسر سابق پلیس مینیاپولیس که به اتهام کمک و مشارکت در قتل درجه دوم در قتل جورج فلوید اعتراف کرد، روز چهارشنبه به سه سال محکوم شد.

توماس لین در حال حاضر در حال گذراندن دو سال و نیم محکومیت فدرال به دلیل نقض حقوق مدنی فلوید است. در پرونده ایالتی، دادستان ها و وکلای لین با یک حکم توصیه شده به مدت سه سال موافقت کردند که همزمان در یک زندان فدرال سپری شود.

جلسه صدور حکم روز چهارشنبه از راه دور برگزار شد. لین از مؤسسه اصلاحی فدرال انگلوود، یک اردوگاه زندانی فدرال با امنیت پایین در لیتلتون، کلرادو ظاهر شد.

فلوید، 46 ساله، در ماه مه 2020 پس از اینکه درک شووین، سفیدپوست، او را با زانو بر روی گردن فلوید به زمین چسباند، در حالی که مرد سیاه پوست مکرراً گفت که نمی تواند نفس بکشد، درگذشت. لین که سفید پوست است، پاهای فلوید را پایین نگه داشت. جی الکساندر کوئنگ، که سیاه پوست است، روی پشت فلوید زانو زد و تو تائو، که همونگ آمریکایی است، مانع از مداخله در طول 9 و نیم دقیقه مهار شد.

این قتل که در ویدیوی تماشاگران ضبط شده است، به عنوان بخشی از محاسبه بی عدالتی نژادی، اعتراضاتی را در مینیاپولیس و سراسر جهان برانگیخت.

سال گذشته، شووین به قتل و قتل غیرعمد محکوم شد و به بیش از 22 سال زندان محکوم شد. او همچنین به اتهام فدرال در نقض حقوق مدنی فلوید اعتراف کرد. احکام ایالتی و فدرال او همزمان اجرا می شود.

کوئنگ و تائو به اتهامات حقوق مدنی فدرال مجرم شناخته شدند و به ترتیب به سه و سه سال و نیم محکوم شدند. آنها هنوز به زندان فدرال مراجعه نکرده اند و قرار است در ماه اکتبر به اتهام کمک و مشارکت در قتل و قتل غیرعمد در دادگاه محاکمه شوند.

زمانی که لین به کمک و مشارکت در قتل عمد درجه دوم اعتراف کرد، اعتراف کرد که عمدا به مهار فلوید کمک کرده است، به گونه‌ای که خطری غیرمنطقی ایجاد کرده و باعث مرگ او شده است.

به عنوان بخشی از توافقنامه، اتهام جدی تری مبنی بر کمک و مشارکت در قتل غیرعمد درجه دوم رد شد.

لین در موافقت نامه خود اعتراف کرد که از آموزش های خود می دانست که مهار فلوید به این روش خطر جدی مرگ ایجاد می کند و شنیده است که فلوید می گوید نمی تواند نفس بکشد، می دانست که فلوید ساکت شده است، نبض ندارد و به نظر می رسد که هوشیاری از دست رفته.

توافقنامه دادخواهی می‌گوید لین می‌دانست که فلوید باید به سمت او کشیده می‌شد – و شواهد نشان می‌دهد که او دو بار پرسیده است که آیا این کار باید انجام شود یا خیر – اما او علی‌رغم خطر به کمک خود در مهار ادامه داد. لین موافقت کرد که این محدودیت تحت این شرایط نامعقول بوده و به منزله استفاده غیرقانونی از زور است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

قطر دیپلمات ها را برای خدمت سربازی در جام جهانی به خانه فرا می خواند | قطر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته یک منبع و …