Curebase، شریک Meru Health برای مطالعه درمان دیجیتال افسردگی

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت کارآزمایی بالینی غیرمتمرکز Curebase با Meru Health در یک کارآزمایی بالینی سه ساله برای مطالعه اثربخشی برنامه درمانی 12 هفته‌ای Meru با هدف کاهش افسردگی در بیماران مراقبت‌های اولیه همکاری می‌کند.

برنامه درمانی مبتنی بر گوشی هوشمند Meru Health که توسط درمانگر هدایت می شود، افسردگی، فرسودگی شغلی و اضطراب را هدف قرار می دهد، در حالی که Curebase یک پلت فرم کارآزمایی بالینی غیرمتمرکز را فراهم می کند که محققان را با شرکت کنندگان در کارآزمایی متصل می کند، فرآیند کاغذبازی را ساده می کند و امکان مدیریت مطالعه از راه دور را فراهم می کند.

کارآزمایی دو مرحله ای با مرحله اثبات مفهوم آغاز خواهد شد که در آن 15 بیمار از آن استفاده خواهند کرد برنامه درمانی Meru Health. 15 نفر دیگر تحت نظر پزشک مراقبت های اولیه تحت روش های درمانی سنتی، مانند درمان چهره به چهره، داروهای ضد افسردگی یا درمان ترکیبی قرار خواهند گرفت.

پس از پایان مرحله اثبات مفهوم، دو شرکت برای یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده (RCT)، که شامل 300 شرکت کننده و هشت کلینیک مراقبت های اولیه در ایالات متحده است، همکاری خواهند کرد.

در طول RCT، Curebase و Meru Health نتایج الکترونیکی گزارش شده توسط بیمار را برای تجزیه و تحلیل جمع آوری می کنند. پس از اینکه شرکت کنندگان برنامه درمانی را کامل کردند، محققان پیشرفت آنها را تا یک سال زیر نظر خواهند داشت تا اثرات پایدار برنامه درمانی Meru را در مقایسه با روش های درمانی استاندارد ارزیابی کنند.

این محاکمه توسط بودجه تامین شد برنامه تحقیقات نوآوری در کسب و کارهای کوچک مؤسسه ملی سلامت (SBIR) و قرار است استخدام در پاییز 2022 آغاز شود. انتظار می رود تا بهار 2023 به پایان برسد.

کریستین رانتا، موسس و مدیر عامل شرکت Meru Health، در بیانیه‌ای گفت: «بسیاری از افرادی که با مشکلات سلامت روانی دست و پنجه نرم می‌کنند، با دستیابی به درمان مؤثر نیز دست و پنجه نرم می‌کنند و راه‌حل ما برای کمک به این افراد ایجاد شده است.» “Curebase یک شریک ایده آل برای ما است زیرا پلت فرم DCT و خدمات پشتیبانی این شرکت به ما اجازه می دهد تا روی جنبه های بالینی این کارآزمایی ها تمرکز کنیم و در عین حال بیماران شرکت کننده را در مکان های مختلف درمان کنیم.”

روند بزرگتر

تعدادی از شرکت های سلامت دیجیتال فناوری را برای انجام آزمایشات بالینی غیرمتمرکز ارائه می دهند، از جمله Medable، Reify Health و THREAD. Curebase اخیراً دور سرمایه گذاری 40 میلیون دلاری سری B را بسته است و مجموع درآمد خود را به 59 میلیون دلار رسانده است.

سلامت روان دیجیتال همچنان یک حوزه بالینی محبوب برای سرمایه گذاری است، حتی به طور کلی بودجه سلامت دیجیتال تا کنون در سال 2022 کاهش یافته است. Meru در سال گذشته 38 میلیون دلار از سرمایه گذاری سهام و بدهی سری B جذب کرد، پس از 8.1 میلیون دلار سری A در سال 2020.

تام لمبرگ، مدیرعامل و موسس Curebase در بیانیه‌ای گفت: «برنامه سلامت روان مبتنی بر گوشی‌های هوشمند Meru Health، پتانسیل فوق‌العاده‌ای را برای ارائه درمان مؤثر و در دسترس برای جمعیت رو به رشد بیماران افسردگی و اضطراب نشان می‌دهد. ما از همکاری با Meru Health بر روی تحقیقات بالینی که پتانسیل سود رساندن به میلیون‌ها آمریکایی را دارد، هیجان‌زده هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت دارویی Mark Cuban Cost Plus اولین شریک برنامه بهداشتی را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Capital Blue Cross و Mark Cuban …