ولادیمیر اوسچکین: فرانسه درباره “تهدید به مرگ” علیه فعال حقوق زندان روسیه تحقیق می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان های فرانسه تحقیقاتی را در پی ارسال “تهدید به مرگ” برای یک فعال حقوق بشر روسیه آغاز کرده اند.

ولادیمیر اوسچکین، بنیانگذار گروه حقوق زندانیان Gulagu.net، ادعا کرده است که هدف سوء قصد احتمالی در خانه خود در بیاریتز قرار گرفته است.

این چهره اپوزیسیون می‌گوید که سرویس‌های امنیتی روسیه تلاش می‌کنند «دهان او را ببندند» یا او را از ادامه فعالیت‌های خود بترسانند.

کار اخیر اوسچکین موارد آزار و اذیت در زندان های روسیه را افشا کرده است و به ویژه با جنگ اوکراین ارتباط دارد.

ادعا می شود که اوسچکین هفته گذشته قبل از شنیده شدن صدای شلیک گلوله در نزدیکی خانه اش، یک نقطه قرمز روی دیوار خانه اش ظاهر شد. او گفت که این حادثه می توانست یک “حمله روانی” برای ترساندن او یا تلاشی ناموفق برای کشتن او باشد.

مقامات فرانسوی به عنوان بخشی از اقدامات حفاظتی گسترده‌تر در حال بررسی تهدیدات احتمالی به مرگ هستند، اما می‌گویند هیچ مدرکی دال بر سوءقصد وجود ندارد.

دفتر دادستانی بایون در بیانیه ای گفت: «در این مرحله، هیچ مدرک عینی وجود ندارد که به ما اجازه دهد از فرضیه سوء قصدی که هفته گذشته ولادیمیر اوسچکین را هدف قرار داده بود، حمایت کنیم.»

اوسچکین پس از فرار از روسیه تحت فشار مقامات به خاطر فعالیت های زندانی اش، در فرانسه درخواست پناهندگی سیاسی کرد. او چندین ماه است که تحت حفاظت پلیس فرانسه بوده و اولین بار در ماه مارس تهدید به مرگ را به پلیس گزارش داده بود.

Gulgau.net تعدادی ویدئو و شهادت از شکنجه و فساد در داخل زندان های روسیه منتشر کرده است. این سازمان غیردولتی همچنین یکی از اولین کسانی بود که فاش کرد که ارتش روسیه در حال جذب زندانیان برای جنگ در اوکراین است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کت و شلوار: ساکن خانه مراقبت با کاغذ گیر کرده در نای جان باخت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Cheryl Yewdall بیشتر عمر خود را …