قیمت پروازهای خارج از روسیه پس از فراخوان نیروهای رزرو پوتین افزایش یافت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعلامیه ولادیمیر پوتین مبنی بر بسیج نسبی برای تقویت نیروهایش در اوکراین، روز چهارشنبه باعث شد تا وب سایت های خطوط هوایی هجوم ببرند تا هر چه زودتر روسیه را ترک کنند.

این بسیج ابتدا به 300000 نیروی ذخیره مربوط می شود، اما به گفته وزارت دفاع، در مجموع می توان 25 میلیون روس را فراخواند.

بر اساس ابزار آماری Google Trends که تعداد دفعات تایپ یک کلمه در گوگل را ردیابی می کند، جستجو در روسیه برای عبارات “بلیت” و “هواپیما” از ساعت 08:00 CEST روز چهارشنبه در مقایسه با آغاز هفته بیش از دو برابر شده است.

درخواست “ترک روسیه” در صبح 100 برابر بیشتر از زمان های عادی انجام شد.

طبق سایت Aviasales.ru که در روسیه برای خرید بلیط بسیار محبوب است، بلیط های پروازهای مستقیم به نزدیک ترین مقاصد به روسیه – ارمنستان، گرجستان، آذربایجان و قزاقستان – برای چهارشنبه فروخته شده است.

در همین حال، پروازهای روسیه به استانبول – که از زمان شروع تحریم های غرب یکی از مسیرهای اصلی خروج از کشور بوده است – با خطوط هوایی ترکیش تا شنبه فروخته شده است.

پرواز بعدی موجود با Air Serbia — از روسیه به بلگراد — تا دوشنبه 26 سپتامبر نیست.

پروازهای داخلی به شهرهای نزدیک به مرزهای کشور نیز منفجر شده است. بلیط مسکو به ولادیکاوکاز در نزدیکی مرز با گرجستان 750 یورو است، در حالی که معمولاً حدود 70 یورو است.

طوماری آنلاین در سایت change.org برای محکوم کردن بسیج در چند ساعت 160000 امضا جمع آوری کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …