JD Sports به پیتر کاوگیل، رئیس سابق، 5.5 میلیون پوند خداحافظی طلایی پرداخت می کند | مد ورزشی JD

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

JD Sports به رئیس سابق خود پیتر کاوگیل 5.5 میلیون پوند در طول سه سال پرداخت می کند، علاوه بر حقوق یک سال به ارزش بیش از 906,000 پوند و پاداش احتمالی به ارزش 450,000 پوند، تحت قراردادی برای جلوگیری از راه اندازی یک خرده فروش رقیب.

طبق این قرارداد، Cowgill نمی‌تواند به مدت دو سال برای هیچ یک از رقبای JD Sports کار کند یا به آنها مشاوره بدهد یا هیچ یک از کارمندان گروه را استخدام کند.

علاوه بر این، او موافقت کرده است که برای یک “دوره مورد انتظار” سه ساله به رئیس جدید آن، اندی هیگینسون، و مدیر اجرایی، رجیس شولتز، مشاوره دهد.

این فروشنده لوازم ورزشی و اوقات فراغت گفت که هیگینسون و شولتز از حمایت و کمک مستمر کاوگیل برخوردار خواهند شد، “در حالی که در نقش های جدید خود در حال انتقال هستند”.

هیگینسون گفت: «خوشحالم که توانستیم با پوشش پیتر در سه سال آینده به این راه دوستانه و سازنده برسیم. پیتر تجربه بسیار ارزشمندی در طول 18 سال دارد که ما نمی‌خواهیم آن را از دست بدهیم، و هم من و هم رژیس خوشحالیم که می‌توانیم از استعداد و مشاوره قابل توجه او بهره ببریم.

«این به هر اندازه دوره‌ای قابل توجه از رهبری اجرایی پیتر را که تا به امروز بخش اصلی داستان موفقیت باورنکردنی کسب‌وکار بوده است، پایان می‌دهد.

«JD پس از تفکیک نقش‌های رئیس و مدیر اجرایی، استخدام یک مدیر اجرایی جدید که سابقه قوی بین‌المللی و دیجیتالی را به ارمغان می‌آورد، و همچنین با قفل کردن دانش و تجربه پیتر، به خوبی برای یک دوره تداوم عملکرد تجاری برتر قرار دارد. مبتنی بر حاکمیت شرکتی قوی.»

خداحافظی طلایی چند میلیون پوندی، آخرین پرداختی است که JD برای کاوگیل دریافت کرده است، که در دو سال گذشته 50 میلیون پوند از سهام این شرکت را نقد کرده بود.

این مرد 69 ساله به طور غیرمنتظره ای در 25 مه، تنها چند ماه پس از آن که تنظیم کننده رقابت، خرده فروش را بیش از 4 میلیون پوند جریمه کرد، به دلیل جلسات مخفیانه با رئیس FootAsylum هدف خود، کناره گیری کرد.

JD Sports همچنین سال گذشته پس از اینکه مشخص شد که Cowgill تقریباً 6 میلیون پوند پاداش دریافت کرده است، با وجود پذیرش بیش از 100 میلیون پوند از حمایت دولت، تحت تأثیر شورش سهامداران قرار گرفت.

قبل از آن، این شرکت پیشنهاد خرید فروشگاه های زنجیره ای Debenhams را رها کرد، اما تنها پس از آن که میلیون ها پوند از ارزش خرده فروش ورزشی پاک شد و جزئیات معامله احتمالی مشخص شد. فقط چند ماه قبل، JD Sports شرکت تابعه Go Outdoors خود را به‌طور بحث‌برانگیز در اختیار مدیریت قرار داده بود، سپس آن را به دلیل اجاره‌های گران قیمت، دوباره خرید.

کاوگیل از سال 2004 گروه را به عنوان رئیس صریح آن رهبری می کرد و در سال 2014 نیز مدیر اجرایی آن شد. مشخص می شود که او پس از تلاش برای جلوگیری از تلاش های هیئت مدیره برای تقسیم دو نقش و آوردن خون جوان از این گروه جدا شد.

کناره گیری او ضربه بزرگی به شرکتی بود که از زمان بازگشتش به عنوان رئیس، سه سال پس از کناره گیری از سمت مدیر مالی در سال 2001، بر چرخش ثروت نظارت داشت.

تحت نظارت او، این گروه در سطح بین المللی گسترش یافت، یک تجارت آنلاین موفق ایجاد کرد و پس از به دست آوردن مجموعه ای از برندها از جمله Sprinter، Go Outdoors و Fishing Republic به FTSE 100 پیوست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …