یورش پلیس آلمان به ویلایی مرتبط با علیشیر عثمانوف، الیگارش روسی | علیشیر عثمانوف

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس آلمان به چندین ملک که متعلق به علیشیر عثمانوف، اولیگارش روسی است، از جمله ویلای وی در دریاچه تگرنسه در ایالت جنوبی بایرن، به ظن پولشویی و نقض تحریم های اتحادیه اروپا یورش برد.

دادستان ایالت مونیخ در بیانیه ای اعلام کرد که یک واحد ویژه متشکل از بیش از 250 افسر پلیس صبح چهارشنبه املاکی را که برای یک شهروند روسی در سه آدرس در شهرداری روتاچ-اگرن در بایرن علیا ثبت شده بود، بازرسی کردند.

گزارش های مجله خبری اشپیگل و پخش کننده بایریشر راندفونک، این فرد را عثمانوف، از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه معرفی کردند.

در این عملیات که هنوز صبح روز چهارشنبه ادامه داشت، املاک در ایالت جنوبی بادن-وورتمبرگ و هامبورگ و شلزویگ-هولشتاین در شمال آلمان نیز مورد حمله قرار گرفت.

عثمانوف، سرمایه‌گذار اولیه فیس‌بوک که ثروت خود را در معدن و ورزش به دست آورده بود، به دلیل جنگ روسیه در اوکراین با تحریم‌ها و مسدود شدن دارایی‌های اتحادیه اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و سوئیس مواجه شد.

دادستان ایالت مونیخ گفت که یک شهروند روس در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا در 28 فوریه با پرداخت پول به یک شرکت امنیتی برای مراقبت از املاک خود در بایرن علیا، قانون تجارت خارجی آلمان را نقض کرده است و در نتیجه مسدود کردن دارایی ها را نقض کرده است.

دادستان عمومی در فرانکفورت، پایتخت مالی آلمان، که در این حملات نیز دست داشت، به آبان نیوز گفت که در حال تحقیق از همان فرد به ظن پولشویی، در مورد تراکنش های مشکوک مرتبط با حساب های خارج از کشور است.

دادستان فرانکفورت در بیانیه ای اعلام کرد که شهروند 71 ساله روسی مظنون به انجام تراکنش های مالی چند میلیون یورویی بین سال های 2017 تا 2022 با هدف اصلی پنهان کردن منشاء وجوه است.

دادستان گفت: «شبه این است که وجوه منتقل شده از طریق فعالیت های مجرمانه به ویژه از طریق جرایم فرار مالیاتی به دست آمده است.

این سخنگو گفت که تحقیقات توسط اسناد پاناما، فاش شدن 11.5 میلیون فایل از پایگاه داده شرکت حقوقی فراساحلی Mossack Fonseca، که توسط روزنامه آلمانی Süddeutsche Zeitung به دست آمده و با کنسرسیومی از سازمان های رسانه ای بین المللی از جمله آبان نیوز به اشتراک گذاشته شده، آغاز شده است.

به گفته اشپیگل، هدف از یورش به املاک باواریا نیز کشف شواهدی مبنی بر فرار مالیاتی بوده است.

عثمانوف که زمانی گفته می شد ثروتمندترین فرد بریتانیا و سهامدار سابق تیم فوتبال آرسنال انگلیس بود، مظنون به فرار چند صد میلیون یورویی مالیات در آلمان است.

به گزارش اشپیگل، مقامات آلمانی که از سال 2014 تا 2022 عمدتاً در شهرداری مرفه تگرنسه اقامت داشته اند، بر این باورند که عثمانوف حدود 555 میلیون یورو به دولت بدهکار است.

این الیگارشی که گمان می‌رود از آغاز حمله روسیه به اوکراین به ازبکستان نقل مکان کرده است، کنترل قایق تفریحی خود را که بزرگترین قایق تفریحی جهان از نظر تناژ است، از دست داده است.

قایق بادبانی دلبر 600 میلیون دلاری (458 میلیون پوند) در ماه آوریل توسط پلیس فدرال آلمان توقیف شد، پس از هفته ها تحقیقات مالی که مالکیت واقعی قایق را به عنوان شبکه ای از “پنهان سازی فراساحلی” فاش کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …