چگونه فینال لیگ قهرمانان اروپا به هرج و مرج فرو رفت – تحقیق بصری | لیگ قهرمانان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در 28 می 2022 فینال لیگ قهرمانان بین رئال مادرید و لیورپول در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس برگزار شد. اما مسابقه نمایشی بین دو باشگاه بزرگ به دلیل سازمان دهی پر هرج و مرج تغییر شکل داد، که در آن هواداران لیورپول تقریباً دچار فاجعه شدند و پلیس ضد شورش تماشاگران را با گاز اشک آور در حالی که نتوانستند از مردم در برابر حملات خشونت آمیز اراذل و اوباش محلی محافظت کنند، متحمل شدند.

با این حال، دولت فرانسه، پلیس و یوفا فوراً متحد شدند تا سرزنش را به گردن هواداران لیورپول بیندازند و ادعا کردند که هرج و مرج ناشی از هزاران نفر است که با بلیط های جعلی به دنبال ورود بودند. انعکاس فاجعه هیلزبورو در سال 1989، که در آن 97 نفر به طور غیرقانونی کشته شدند اما پلیس یورکشایر جنوبی به دروغ حامیان لیورپول را مقصر دانست، اجتناب ناپذیر بود.

دو گزارش رسمی در فرانسه عملیات پلیس را به شدت مورد انتقاد قرار داده اند، اما ادعاهای مربوط به تقلب در مقیاس صنعتی را به طور قابل توجهی رد نکرده اند. لیورپول و حامیان آنها به طور مداوم خواستار یک تحقیق کامل و مستقل برای اثبات حقیقت و آموختن درس هایی برای جلوگیری از بلایای آینده شدند.

در اینجا آبان نیوز کامل ترین گزارش تصویری را از یک شب آسیب زا ارائه می دهد که بر اساس جزئیات گزارش های رسمی، شهادت داده شده به سنای فرانسه، تصاویر ویدئویی گسترده و مصاحبه با حامیان، شاهدان و کارشناسان است.


هرج و مرج لیگ قهرمانان: آیا کسی پاسخگو خواهد بود؟

تقریبا چهار ماه از برگزاری فینال لیگ قهرمانان اروپا می گذرد.
هیچ کس به دلیل بی نظمی که به فاجعه نزدیک در ورزشگاه دو فرانس منجر شد استعفا نداده است.

یوفا «عذرخواهی صمیمانه‌ای» از تماشاگرانی که «باید حوادث ترسناک و ناراحت‌کننده را تجربه کرده یا شاهد آن بودند» صادر کرد، اما هیچ ناکامی را اعتراف نکرده یا اظهارات خود را که هواداران لیورپول را مقصر دانسته است، پس نگرفته است.

یوفا همچنین یک “بررسی مستقل” را برای بررسی چگونگی فروپاشی فینال به هرج و مرج راه اندازی کرد که قرار است در ماه نوامبر گزارش شود.

واحد مبارزه با جرایم سازمان یافته منطقه شمال غرب تحقیقات در مورد اتهامات کلاهبرداری بلیط را آغاز کرده است.

گزارش سنای فرانسه به این نتیجه رسید که «بی انصافی است که مانند وزیر کشور سعی شود حامیان لیورپول را به خاطر ناآرامی ها سرزنش کند تا توجه را از ناتوانی ایالت در مدیریت کافی جمعیت و مهار اقدامات چند صد نفر از خشونت ها و خشونت ها منحرف کند. بزهکاران هماهنگ».

اعتبارات اضافی:
گزارش تکمیلی توسط کیم ویلشر
طراحی توسط Bryony Szekeres
مدل سازی سه بعدی توسط
Zala Šeško
داده های نقشه: OpenStreetMap. نقشه برداری اضافی:
پل گوتیرز و شان کلارک

عنوان عکس:
ترکیب تصویر هدر: PA، Copa/Getty Images و Google Earth
فضای داخلی ورزشگاه:
Copa/Getty Images

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …