کارشناسان می گویند کاهش تعرفه تمبر بریتانیا به نفع ثروتمندان خواهد بود و تورم را افزایش می دهد | تمبر مالیاتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت هشدار داده است که کاهش عوارض تمبر به خریدارانی که برای اولین بار وارد بازار می شوند صدمه می زند و حباب تورمی در بازار املاک ایجاد می کند زیرا قیمت مسکن با سریع ترین نرخ طی تقریبا 20 سال اخیر افزایش می یابد.

در جدیدترین گزارشی که جزئیات کاهش مالیات مورد علاقه نخست وزیر، لیز تراس، تایمز را تشریح می کند، می گوید کواسی کوارتنگ، صدراعظم، در حال آماده شدن برای کاهش شدید عوارض به عنوان اقدام “خرگوش از کلاه” در بودجه کوچک خود است. به مجلس عوام در روز جمعه.

با این حال، اقتصاددانان و کارشناسان املاک می گویند اقدامات برای تقویت بیشتر بازار مسکن که از قبل داغ شده است، بیشترین سود را برای افراد ثروتمندتر خواهد داشت و خطر کاهش قیمت را برای خریدارانی که برای اولین بار انجام می دهند، خواهد داشت.

کمتر از یک سال پس از انقضای کاهش حق تمبر که توسط صدراعظم سابق ریشی سوناک در طول همه‌گیری کووید استفاده شد، اتفاق می‌افتد که به گفته تحلیلگران عمدتاً به نفع لندن و جنوب شرق بوده و تأثیر کمی در سایر نقاط بریتانیا داشته است.

لوئیس شاو، بنیانگذار خدمات مالی شاو مستقر در منسفیلد، گفت: «این در بدترین حالت کوتاه مدت گاوی است. «این حرکت قیمت مسکن را حتی بالاتر خواهد برد، تورم را بدتر می‌کند و خریدارانی را که برای اولین بار برای اولین بار از مالکیت خانه خارج می‌شوند، بیشتر خواهد کرد.

“اگر کسی از من بپرسد که چگونه یک بازار دارایی که قبلاً بیش از حد گرم شده است را به قلمرو خطرناک حباب بکشانم و اوضاع را برای همه بدتر کنم، این سیاست خواهد بود.”

حق تمبر توسط خریداران زمین یا ملک در انگلستان و ایرلند شمالی، با نرخ های بالاتر بالاتر از آستانه مشخص، پرداخت می شود. مالیات زمین جداگانه در اسکاتلند و ولز اعمال می شود.

گزارش‌های کاهش احتمالی باعث شد سهام خانه‌سازان بریتانیا در صبح چهارشنبه در بازار سهام لندن افزایش یابد، با افزایش بین 3 تا 6 درصدی برای شرکت‌های بارات، پرسیممون، تیلور ویمپی و برکلی FTSE 100 – در میان برترین‌ها در بازار سهام. شاخص تراشه آبی

بر اساس آمارهای رسمی، میانگین قیمت مسکن در بریتانیا در سال منتهی به جولای 15.5 درصد افزایش یافت که بالاترین نرخ تورم سالانه از می 2003 است.

بسیاری از اقتصاددانان حق تمبر را به عنوان یک “مالیات بدزیرا از تحرک جلوگیری می کند، زیرا توسط خریداران خانه به جای فروشندگان پرداخت می شود. چندین کارشناس خواستار تغییرات گسترده در نحوه مالیات بر اموال، از جمله تغییرات در سیستم مالیاتی شوراها شده اند.

کاهش تعرفه تمبر می تواند به جبران کندی احتمالی در بازار مسکن کمک کند زیرا بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را افزایش می دهد و انتظار می رود هزینه استقراض در سال آینده به 4.5 درصد برسد و بر فشار مالی خریداران مسکن بیفزاید.

با این حال، تحلیلگران هشدار دادند که بدون اصلاحات گسترده‌تر و همچنین تلاش‌ها برای افزایش عرضه مسکن، این اقدام به تورم می‌افزاید و در عین حال برای کسانی که در تلاش برای رسیدن به نردبان مسکن هستند، سود چندانی نخواهد داشت.

نیل هادسون، تحلیلگر بازار املاک گفت: «با گران شدن وام گرفتن، بازار از قبل به نظر می رسید که به سمت وام گیرندگان با درآمد بالاتر و ثروتمندتر و دور شدن از خریدارانی که برای اولین بار هستند، سوق پیدا کند. “تغییر در حق تمبر می تواند با کاهش بیشتر هزینه خرید برای سرمایه گذاران این امر را تسریع کند. [and] خریداران خانه دوم.”

در زمانی که دولت در حال آماده شدن برای کاهش میلیاردها پوند مالیات بر سود کسب و کار، بیمه ملی و منجمد شدن قیمت انرژی است، کاهش مالیات نیز با قیمت گزافی همراه خواهد بود. در سراسر بریتانیا، مالیات معاملات دارایی بیش از 15 میلیارد پوند در سال برای خزانه به ارمغان می آورد.

تراس استدلال کرده است که به حرکت درآوردن اقتصاد تمرکز اصلی اوست، بیش از تاثیر فوری اقدامات سیاستی او برای ثروتمندان یا فقیران.

اقداماتی برای تحریک بازار مسکن می‌تواند با افزایش تقاضا برای کالاها و خدمات مرتبط مانند بنگاه‌های معاملات ملکی، وکلا، اسباب کشی، تجارت ساختمان، مبلمان و کالاهای سفید، فعالیت‌های اقتصادی گسترده‌تری را تحریک کند.

با این حال، کارشناسان گفتند که راه اندازی یک معافیت مالیاتی جدید به زودی پس از تعطیلات حق تمبر سوناک تأثیر آن را محدود می کند. در کنار عجله برای جابجایی برای فضای بیشتر که در طول همه گیری کووید رخ داد، تعطیلات حق تمبر باعث افزایش 43 درصدی معاملات ملک در سال گذشته شد.

گزارشی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در تابستان امسال نشان داد که مالیات بر دارایی بریتانیا منسوخ شده و به نفع نخبگان ثروتمند است. این سازمان هشدار داد که تلاش‌ها برای تحریک رشد اقتصادی از طریق کاهش عوارض بر معاملات ملکی باعث افزایش قیمت‌های بسیار بالا شده است.

سارا کولز، تحلیلگر ارشد امور مالی شخصی در Hargreaves Lansdown، می‌گوید: «تنها دلیلی که این تعطیلات کار می‌کند این است که مردم احساس می‌کنند فرصت کوچکی برای استفاده دارند، در غیر این صورت فرصت را از دست خواهند داد. در نقطه ای که فکر می کنند فقط می توانند منتظر بعدی بمانند، شروع به کاهش اثربخشی می کنند.

حتی اگر تقاضا را تحریک کند، این واقعیت را نادیده می گیرد که ترمز واقعی در بازار املاک کمبود شدید عرضه است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت دارویی Mark Cuban Cost Plus اولین شریک برنامه بهداشتی را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Capital Blue Cross و Mark Cuban …