وزیر می‌گوید: «به هیچ وجه» سیاست‌های تراس یک اقتصاد قطره‌ای است لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از وزرای لیز تراس گفته است که رویکرد دولت او به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند به‌عنوان «اقتصاد فروپاشی» توصیف شود، علی‌رغم اینکه نخست‌وزیر از رهبران جهان خواست تا به بریتانیا برای کاهش مالیات‌های گسترده بپیوندند.

جیلیان کیگان، وزیر امور خارجه، گفت بسته حمایتی 100 میلیارد پوندی از خانوارها و مشاغل در قبوض انرژی نشان داد که این فلسفه دولت نیست.

اظهارات او پس از آن بیان شد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، اقتصاد ضعیف را مورد تحقیر قرار داد – این ایده که کاهش مالیات برای ثروتمندان و مشاغل برای تشویق رشد در نهایت به نفع کل جمعیت از طریق مشاغل و سرمایه گذاری کاهش می یابد.

بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل، جایی که رهبران جهان در نیویورک گرد هم می‌آیند، گفت که از این رویکرد که به گفته او هرگز جواب نداده است، «خسته و خسته است».

تراس و صدراعظم او، کواسی کوارتنگ، در حال آغاز یک دستور کار “حامی رشد” هستند که کاهش مالیات و مقررات زدایی را در اولویت قرار می دهد. او در هواپیما به ایالات متحده به خبرنگاران گفت: “مالیات های کمتر منجر به رشد اقتصادی می شود، در این مورد تردیدی ندارم.”

کیگان در پاسخ به این سوال که آیا تراس در حال ترویج نظریه کاهش قطره‌ای است، کیگان به صبحانه بی‌بی‌سی گفت: «این در واقع یک پیام نبود، ما باور نمی‌کنیم که مبتنی بر اقتصاد ماست… اقتصاد. می‌دانید، ما به تازگی بسته‌ای بزرگ آماده کرده‌ایم که صدراعظم هزینه آن و نحوه برخورد با آن را مشخص خواهد کرد.

“اما بسته ای که ما برای اطمینان از اینکه در این زمان از مردم حمایت می کنیم، بسیار بزرگ است. بنابراین اگر به تعریف اقتصاد قطره چکانی نگاه کنید، قطعاً با آن سازگار نیست.

او افزود: «به هیچ وجه نمی‌توانید رویکرد ما را به‌صورت قطره‌ای توصیف کنید.»

کیگان همچنین در مورد اینکه چگونه لغو سقف پاداش های بانکداران به مردمی که برای پرداخت صورت حساب های خود مشکل دارند کمک می کند، تحت فشار بود و استدلال کرد که “به همه کمک می کند تا طرفدار رشد و کسب و کار باشند”.

او گفت: «البته، بسته هایی که ما در آنجا داریم دقیقاً برای موقعیت هایی است که شما توضیح دادید – افرادی که نگران هستند، افرادی که، می دانید، به افزایش هزینه ها نگاه می کنند و فکر می کنند که چگونه می توانند مدیریت کنند. .

به همین دلیل است که ما این بسته قابل توجه را قبلاً برای مسدود کردن قبوض ایجاد کرده‌ایم، و همچنین حمایت‌های بیشتری وجود دارد که فراتر از آن برای گروه‌های خاص نیز وجود داشت.»

اما جاناتان رینولدز از حزب کارگر، وزیر تجارت در سایه، از برداشتن سقف پاداش‌های بانکداران انتقاد کرد.

او به اسکای نیوز گفت: «این ایده که به خودی خود برداشتن سقف پاداش‌های بانکداران باعث رشد اقتصاد می‌شود، در حالی که هیچ تأثیری بر 99.9 درصد مردم این کشور نخواهد داشت و به طور اساسی، مبارزه بزرگی را که علیه آن است تضعیف خواهد کرد. تورم – زیرا دولت چگونه به کارکنان بخش دولتی یا افراد در بخش خصوصی می گوید: «ما نمی خواهیم وارد مارپیچ دستمزد دهه 1970 شویم، ادعاهای خود را محدود کنید – اوه، اما اتفاقاً ما در حال برداشتن آن هستیم. سقف پاداش بانکداران. من این را نامنسجم می دانم.»

رینولدز گفت که از اینکه دولت بفهمد برای کمک به مردم چه چیزی لازم است، اطمینان ندارد.

رهایی از سقف پاداش های بانکداران یا پاره کردن حقوق شغلی مردم – این راهی برای رشد این اقتصاد به نفع همه نیست. اصلاً راه رشد آن نیست.»

برنامه اقتصادی تراس و کوارتنگ در روز جمعه در یک بودجه کوچک تنظیم می شود، اما آنها از درخواست پیش بینی های مستقل برای تأثیر کاهش مالیات بر امور مالی عمومی خودداری می کنند.

تراس در آخرین فاصله خود از ارتدوکس خزانه داری، روز سه شنبه متعهد شد که همه نرخ های مالیاتی را برای کمک به خانواده ها و مشاغل در حال مبارزه از طریق بحران هزینه های زندگی بازبینی کند.

اظهارات نخست وزیر راه را برای یک بازنگری اساسی در سیستم هموار می کند که می تواند شامل بررسی مجدد برونه های مالیات بر درآمد باشد و در بحبوحه گزارش هایی است که او در حال برنامه ریزی برای کاهش عوارض تمبر به عنوان بخشی از مینی بودجه در روز جمعه است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …