Blackjewel هنوز سه سال پس از | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مندر ژوئیه 2019، حدود 1700 کارگر معدن زغال‌سنگ که برای یکی از بزرگترین اپراتورهای معدن زغال‌سنگ در ایالات متحده، Blackjewel کار می‌کردند، متوجه شدند که چک‌های حقوقشان افزایش یافته است. بسیاری از آنها با حساب های بانکی منفی باقی ماندند در حالی که صورت حساب ها و کارمزدهای دیرکرد انباشته شد.

Blackjewel سپس درخواست ورشکستگی کرد و به طور ناگهانی معادن خود را در ویرجینیا، ویرجینیای غربی، کنتاکی و وایومینگ تعطیل کرد، کارگران معدن را بدون اطلاع قبلی اخراج کرد و آنها را بدون دستمزد برای کاری که در دو هفته گذشته به پایان رسانده بودند، رها کرد.

این امر باعث شد تا چندین معدنچی اعتراضی را در شهرستان هارلان، کنتاکی آغاز کنند و مانع از خروج قطار پر از زغال سنگ از یکی از معادن بلک جول شوند تا زمانی که معدنچیان بدهی خود را پرداخت کنند.

در سال 2019، معدنچیان بیکار زغال سنگ بلک جول، خط ریلی را که به معدن قدیمی آنها در کامبرلند، کنتاکی منتهی می شد، محاصره کردند.
در سال 2019، معدنچیان بیکار زغال سنگ بلک جول، خط ریلی را که به معدن قدیمی آنها در کامبرلند، کنتاکی منتهی می شد، محاصره کردند. عکس: اسکات اولسون/گتی ایماژ

اکنون، پس از گذشت بیش از سه سال، صدها معدنچی و خانواده‌هایشان همچنان در انتظار بدهی خود هستند. و علیرغم گذشت زمان، زخم‌های به جا مانده از درمان آن‌ها تازه است – همچنان که مشقت‌های اقتصادی آن‌ها در بخش‌هایی از کشور که کار در معدن اغلب یکی از معدود مشاغل پردرآمد در اطراف بود، متحمل می‌شوند.

لین هاسکینسون در ژیلت، وایومینگ، در یکی از معادن بلک جولز به عنوان معدنچی زغال سنگ در زمان ورشکستگی کار می کرد.

هاسکینسون گفت: «مردم و فروشندگانی هستند که برای کار یا محصولی که از سال 2019 تحویل داده‌اند بازپرداخت نشده‌اند. صبح یک چیز به ما گفتند و بعدازظهر از کار بیکار شدند.

او مشکلاتی مانند تأخیر حقوق و مسائل ایمنی در حین کار در معدن را تشریح کرد. او در حالی که منتظر پاسخ کارفرمایش بود، به بیکاری تکیه کرد و در نهایت تصمیم گرفت به جای بازگشت به کار در همان معدن پس از فروخته شدن آنها به صاحبان مختلف، بازنشسته شود.

روزی را که ما را اخراج کردند به یاد دارم. آنها با کلانتر تماس گرفتند تا از معدن محافظت کند تا معدنچیان قبل از رفتن به سراغ مدیرانی نروند یا ابزارهای خودشان را بدزدند.»

عکسی از سپتامبر ۲۰۱۹ پوستری را نشان می‌دهد که از مردم محلی در ژیلت، وایومینگ می‌خواهد قوی بمانند.  تعطیلی معادن Belle Ayr و Eagle Butte شرکت Blackjewel LLC در وایومینگ، ابهام بیشتری را به اقتصاد زغال سنگ در حوزه رودخانه پودر اضافه کرد.
عکسی از سپتامبر 2019 پوستری را نشان می‌دهد که از مردم محلی در ژیلت، وایومینگ می‌خواهد قوی بمانند. عکس: Mead Gruver/AP

پس از هفته ها در دادگاه فدرال، بلک جول با تسویه حساب 5.1 میلیون دلاری موافقت کرد تا حقوق معوقه معدنچیان را پوشش دهد، اما معدنچیان شکایت دسته جمعی را برای مطالبه دستمزدها و مزایایی که طبق قانون فدرال به آنها بدهکار بود، تنظیم کردند، زیرا کارگران 60 روز فرصت نداشتند. اخطار اخراج آنها بر اساس قانون تعدیل و بازآموزی کارگران (هشدار).

در فوریه 2021، توافقی بالغ بر 17.3 میلیون دلار در مورد این پرونده حاصل شد، اما کارگران هنوز هیچ یک از این وجوه را دریافت نکرده اند، علیرغم اینکه بسیاری از معادن فروخته شده و تحت مالکان جدید بازگشایی شده اند. سایر معادن رها شده به دلیل ورشکستگی هنوز با هزینه های احیا و پاکسازی مواجه هستند که به سازمان های محلی یا ایالتی می رسد.

سرمایه گذاران Blackjewel همچنین شکایت خود را علیه رئیس جمهور و مدیر عامل سابق جفری هوپس تنظیم کرده اند و او را متهم به سلب دارایی های شرکت قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی برای دور نگه داشتن وجوه از طلبکاران کرده اند.

هوپس در حال ساخت یک استراحتگاه مجلل در میلتون، ویرجینیای غربی است که میلیون ها معافیت مالیاتی دریافت کرده است. زمین گلف در آگوست 2022 افتتاحیه نرمی داشت، در حالی که ساخت بقیه استراحتگاه با تاخیرهای قابل توجهی روبرو شده است.

شکایت های مطرح شده علیه هوپس توسط سرمایه گذاران رد شد و شرایط اخراج ها محرمانه باقی ماند. به گفته یک وکیل مدافع سرمایه گذاران Blackjewel، انتظار می رود حکم دادگاه در مورد شکایت علیه یونایتد بانک به دلیل انصراف از وام های بدهی برای ادامه فعالیت Blackjewel از طریق تشکیل پرونده ورشکستگی در چند ماه آینده منتشر شود. آنها از اظهار نظر در مورد این رکورد خودداری کردند.

یونایتد بانک به چندین درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

جیمی جاستوس که قبل از اخراج ناگهانی که باعث شد بانکش حسابش را ببندد، به عنوان معدنچی برای Blackjewel در ویرجینیا کار می کرد، گفت: “این واقعا یک شوخی است.” اگر من کاری را انجام می دادم که هوپس انجام داده بود، در زندان بودم اما او هنوز بهترین زندگی خود را می گذراند.

شوهر لینا پارسونز در بلک جول در شهرستان لی، ویرجینیا کار می کرد. پس از اینکه به او اطلاع دادند که ناگهان دیگر شغلی ندارد، هفته ها با اضافه برداشت 2700 دلاری در حساب بانکی خود باقی ماند. پارسونز سپس متوجه شد که او باردار است و پس از ناتوانی در یافتن کار در آن منطقه، آنها را برداشتند و برای کار جدید زغال سنگ به آلاباما نقل مکان کردند.

“[A lot of other] مردم فقط ابزاری برای حرکت ندارند و بسیاری از آنها در حال حاضر مراحل اولیه ریه سیاه را ایجاد کرده اند.

او گفت که بسیاری از کارگران در این منطقه همچنان برای دریافت غرامتی که بدهکار هستند، تلاش می کنند و برخی به بیکاری متکی هستند. خیلی ها خیلی پیر هستند که نمی توانند به جای دیگری نقل مکان کنند تا شغل دیگری برای زغال سنگ پیدا کنند.

ما یک پاسخ مستقیم می خواهیم. پول هست یا نه؟ پارسونز اضافه کرد: حتی اگر یک دلار هم باشد، آن دلار برای هرکسی که از آن عبور کرده است، معنایی دارد. «پول کجاست؟ استراحتگاه او تقریباً تمام شده است. من متوجه نشدم. چرا آنها حساب های جف هوپس را مسدود نکرده اند؟ چرا او هنوز به این همه پول دسترسی دارد؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …