انتخابات ایتالیا: جورجیا ملونی کیست؟ آیا برلوسکونی همچنان مرتبط است؟ چه مسائلی برای رأی دهندگان اهمیت دارد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایتالیایی ها در انتخابات زودهنگام روز یکشنبه رای خواهند داد.

یک ائتلاف راست – که توسط حزب راست افراطی برادران ایتالیا به رهبری جورجیا ملونی رهبری می شود – در نظرسنجی ها پیشتاز است و پس از آن یک بلوک چپ میانه و جنبش پوپولیست پنج ستاره قرار دارند.

یورونیوز برای راهنمای صوتی خود در مورد انتخابات، سه روزنامه نگار را گرد هم آورد تا درباره رای و مسائل در خطر توضیح دهند.

می توانید در پخش کننده ویدیو در بالا گوش دهید.

به میزبانی یورونیوز دیوید مک دوگال، خبرنگار ایتالیایی این کانال را نشان می دهد، جورجیا اورلاندی، و روزنامه نگار بریتانیایی-ایتالیایی آندره آ کارلو.

آنالیسا پیرا مستندساز برنده جایزه به دلیل مشکلات فنی نتوانست به ما بپیوندد. او نظرات خود را در مقاله زیر بیان کرده است.

دولت نخست وزیر مستعفی دراگی یک “عملیات مخاطره آمیز” بود

بحث با این سوال آغاز شد که چرا ماریو دراگی، نخست وزیر مستعفی ایتالیا، در ماه ژوئیه استعفا داد و در نتیجه باعث برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

دراگی به دلیل نقشش در بهبود ایتالیا پس از کووید توسط تحلیلگران مورد تحسین قرار گرفته بود و بخشی از دلیل انتخاب ایتالیا به عنوان “کشور سال” اکونومیست در سال 2021 بود.

اورلاندی با تاکید بر شکنندگی ذاتی دولت ائتلافی خود، که احزاب چپ و راست را گرد هم آورد، پاسخ داد.

کل عملیات تشکیل یک ائتلاف متنوع… یک عملیات بسیار مخاطره آمیز بود.

او افزود: «ماریو دراگی تمام تلاش خود را کرد تا ائتلاف را با هم حفظ کند»، اما در نهایت به این نکته اشاره کرد که چگونه «درگیری های سیاسی» او را سرنگون کرد.

جنبش پنج ستاره، که توسط احزاب راست‌گرای برو ایتالیا و لیگ شمالی جانشین شد، پس از اختلاف نظر بر سر حکم کمک اقتصادی، مسئول سقوط او بودند.

کارلو در مورد این سوال که آیا ایتالیایی‌ها در روز یکشنبه با تعداد زیادی به پای صندوق‌های رای می‌آیند – دقیقاً مانند انتخابات عمومی سوئد در اوایل ماه جاری – به احساس خستگی کلی ایتالیایی‌ها اشاره کرد که تقریباً 40 درصد از رای‌دهندگان برنامه‌ریزی نمی‌کنند. رای دادن.

او گفت: «برگزاری انتخابات تابستانی در ایتالیا بسیار غیرمعمول است.

«چپ میانه امیدوار است بتواند رأی دهندگان جوان را جمع کند… [but the] احساس کلی ایتالیایی ها این است که «دوباره به اینجا می رویم».

این شصت و هفتمین دولت ایتالیا از زمان پایان جنگ جهانی دوم است.

ملونی: “ژانوس سیاست ایتالیا”؟

بحث به طور طبیعی بر سر جورجیا ملونی، ستاره راست افراطی و برجسته سیاسی ایتالیا قرار گرفت – اما همان طور که کارلو اشاره کرد، نه یک اولین.

حزب ملونی، برادران ایتالیا، در انتخابات 2018 4 درصد را از دست داد، اما به عنوان بزرگترین نیروی این کشور ظاهر شده است.

اگر نظرسنجی ها درست باشد، ملونی می تواند اولین نخست وزیر زن کشور شود.

کارلو گفت: “مردم باید از بار سیاسی که جورجیا ملونی حمل می کند آگاه باشند.” او از یک سنت طولانی می آید که در نهایت ریشه در نئوفاشیسم دارد.

او با استفاده از استعاره از خدای رومی دو سر برای توصیف دوگانگی سیاسی خود اضافه کرد: «او یانوس سیاست ایتالیاست.» از یک سو ملونی محافظه‌کارتر مناظره‌های تلویزیونی و از سوی دیگر، تندروها وجود دارد. ، سیاستمدار ملی گرا که در راهپیمایی های راست افراطی شرکت می کند.

او واقعاً توانسته با حضور در اپوزیسیون، فضایی در سیاست ایتالیا برای خود ایجاد کند.»

اورلاندی افزود که – با وجود پیشینه فاشیستی ملونی – او توانسته است از ریشه های خود فراتر رفته و طیف گسترده ای از رای دهندگان را جذب کند.

“[Meloni is] او مدعی شد که سعی دارد خود را محافظه‌کارتر نشان دهد تا بدبین … به عنوان یک رهبر معتدل‌تر.

ریشه های فاشیستی ملونی به قول اورلاندی «فیل در اتاق» است. رهبر حزب دمکرات از این موضوع به عنوان راهی برای مقابله با جورجیا ملونی استفاده نکرده است.

در میان حامیان او افرادی هستند که مخالف Green Pass – گواهی COVID-19 ایتالیا – و مخالفان بروکسل بودند.

کارلو خاطرنشان کرد: «او در خط بسیار خوبی بین شخصیت «معتبر» و «نیروی مخرب» قرار دارد.

پیراس در نظراتی که پس از بحث ارائه شد، به تناقضات ذاتی ملونی به عنوان یک شخصیت سیاسی اشاره کرد.

«برادران ایتالیا وارث حزب فاشیست است و بنابراین در دیدگاه‌های خود بسیار محافظه‌کار است. [but] او توسط یک زن جوان کاریزماتیک رهبری می شود و برادران ایتالیا نامیده می شود، نه خواهران.

“آی تی [appeals] به جامعه سنتی پدرسالار، خانواده و کاتولیک ایتالیا، حتی اگر خود رهبر ازدواج نکرده باشد.»

بازگشت سیلویو برلوسکونی: آیا او همچنان مرتبط است؟

در مورد نیروهای اخلالگر، بحث به یک نامزد جنجالی سرشناس تبدیل شد: سیلویو برلوسکونی.

نخست‌وزیر سابق و سرمایه‌دار رسانه‌ای که حرفه‌اش پر از رسوایی‌ها و محکومیت فرار مالیاتی است، با ملونی در یک بلوک راست‌گرا شرکت می‌کند، اگرچه حزب برلوسکونی تنها ۷ تا ۹ درصد از آرا را در نظرسنجی‌ها به دست آورده است.

پس آیا او هنوز هم جذابیت انبوه دارد؟

اورلاندی بدبین است.

برلوسکونی را باید بیشتر به عنوان عنصری مفید دانست که بخشی از آن خواهد بود [the centre-right] ائتلاف،” او اظهار داشت. “[But his] نفوذ به اندازه گذشته نیست.»

او افزود: “مردم اکنون به جای اینکه او را جدی بگیرند، می خندند … سن او قطعاً رد شده است.”

کارلو موافقت کرد، اما احساس کرد که تأثیر احتمالی که می تواند در پشت صحنه اعمال کند، نباید بیش از حد ارزیابی شود.

او واقعاً می تواند کفه ترازو را پایین بیاورد… راست میانه به حمایت او نیاز دارد تا در جای خود بماند.»

90 درصد ایتالیایی ها نگران قبض انرژی هستند

موضوعات اصلی بسیاری بحث های انتخاباتی در ایتالیا را به خود اختصاص داده است. اما با شدت گرفتن جنگ در اوکراین و افزایش قبوض انرژی، ایتالیایی‌ها به‌ویژه نگران پیامدهای بحران هزینه‌های زندگی هستند.

این یک مسئله مهم در این انتخابات است… [polls suggest] کارلو گفت: 90 درصد ایتالیایی‌ها به شدت نگران این موضوع هستند.

قبوض انرژی احتمالا دو یا حتی سه برابر می شود.

او در ادامه به تشریح برخی از سیاست‌های کلی راست میانه و چپ پرداخت، از جمله حمایت اولی از جدا کردن قیمت گاز و برق و فشار برای انرژی هسته‌ای.

با توجه به جنگ در اوکراین، اورلاندی مسئله روابط با مسکو را تشریح کرد، به ویژه با توجه به علاقه دیرینه سالوینی و برلوسکونی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و گزارش اخیر ایالات متحده در مورد ارتباط بین احزاب اروپایی و کرملین، که به طور خاص لیست سیاسی ایتالیا را ذکر نکرد. ارقام

“[Salvini] تغییر کرده [his] به پوتین فکر می کنم… تا از موضع گذشته اش در این مورد فاصله بگیرد.» اما در نتیجه مناقشات اخیر، “موضوع بسیار دقیق تحت نظارت است”.

اورلاندی گفت که چپ، به طور کلی، تمایل دارد هشدار دهد که «داشتن سیاستمداران دست راستی در اکثریت و حکومت بر کشور می‌تواند به معنای نزدیک‌تر شدن به مسکو باشد».

اما اوکراین و جنگ تنها مسائل اصلی در خطر نیستند. مورد دیگر، طرح ۱۹۰ میلیارد یورویی ایتالیا برای بهبود و تاب‌آوری پس از کووید-۱۹ است که جنجال‌هایی را در میان احزاب ایتالیا و به‌ویژه بلوک جورجیا ملونی ایجاد کرد.

یکی از اصلاحات بحث برانگیز؟ امتیاز افتتاح برای لیدوهای ساحلی.

کارلو اظهار داشت: «ممکن است چیزی بی اهمیت به نظر برسد… اما در ایتالیا، لیدوهای ساحلی یک تجارت بزرگ هستند.

مخالفت برادران ایتالیا با این اصلاحات، به گفته وی، “بخشی از دلیل این است که آنها به عنوان حزبی دیده می‌شوند که برای کسب‌وکارهای کوچک و به‌ویژه مشاغل خانوادگی می‌ایستد”.

پس چه کسی برنده خواهد شد و چه تاثیری بر شهرت ایتالیا خواهد داشت؟

بحث با پرداختن به اصل موضوع به پایان رسید: چه کسی برنده خواهد شد و چه تأثیری بر ایتالیا خواهد داشت؟

اورلاندی گفت: «واقعاً به نظر می‌رسد که ائتلاف جناح راست در حال حرکت به سمت یک اکثریت واضح در سنا و مجلس پایین است. [still] در گوشه و کنار باشید».

در مورد عواقب احتمالی ایتالیا و شهرت آن در صورت انتخاب ملونی؟

کارلو در پایان گفت: «این بستگی به این دارد که ملونی به عنوان نخست وزیر چه نوع سیاست ها و برنامه ای را دنبال کند. این می‌تواند ایتالیا را انزواطلب‌تر جلوه دهد.»

گفتن اینکه در صورت انتخاب شدن، چه نوع ملونی را در قدرت خواهیم دید، سخت است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تردید در مورد شواهدی که در پشت جستجوی بیهوده برای قربانی قتل مورها، کیت بنت | منچستر بزرگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اسکمی قبل از ساعت 5 …