تحقیق کومانجی واکر: افسر NT می گوید اگر از متون نژادپرستانه اطلاع داشت از پلیس کمک نمی خواست | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروهبان مسئول ایستگاه پلیس یوندومو در زمان مرگ کومانجای واکر در تحقیقاتی گفته است که اگر او پیام های متنی نژادپرستانه را بین اعضای آن می دانست، هرگز یک واحد واکنش تخصصی را برای دستگیری این جوان 19 ساله اعزام نمی کرد.

واکر در نوامبر 2019 در جریان تلاش برای دستگیری توسط تیم واکنش فوری در یوندومو، توسط پلیس قلمرو شمالی Const Zachary Rolfe مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

رولف پس از یک محاکمه شش هفته ای در دادگاه عالی NT در داروین در اوایل سال جاری بی گناه از قتل و دو اتهام جایگزین شناخته شد.

روز چهارشنبه، گروهبان جولی فراست در بازجویی گفت که اگر می‌دانست که آن‌ها دیدگاه‌های نژادپرستانه یا تحقیرآمیز دارند، اعضای تیم واکنش فوری (IRT) را به جامعه راه دور فرا نمی‌خواند.

فراست قبل از اینکه افسر پلیس شود به عنوان یک پرستار از راه دور در جوامع بومی کار می کرد. او به پزشک قانونی، الیزابت آرمیتاژ گفت، ایستگاه در اواخر سال 2019 با کمبود شدید کارکنان و سطوح بالایی از خستگی مواجه بود، به همین دلیل او با IRT تماس گرفت تا پس از اینکه واکر دو افسر را با تبر تهدید کرد، به دستگیری کمک کرد.

قرار است این تحقیق به مدت سه ماه ادامه یابد. هفته گذشته شنیده شد که رولف و دیگر افسران IRT از توهین‌های نژادپرستانه و تحقیرآمیز در پیام‌های متنی برای توصیف مردم بومی استفاده کرده‌اند.

فراست در پاسخ به این سوال که پگی دوایر، وکیلی که به پزشکی قانونی کمک می‌کند، آیا اگر می‌دانست که اعضای IRT «دیدگاه‌های نژادپرستانه و تحقیرآمیز درباره مردم بومی» دارند، تماس می‌گرفت، گفت: «نه».

آیا به آن اعضای جامعه اجازه می‌دادید وارد یوندومو شوند و به دستگیری کومانجی کمک کنید؟» دوایر پرسید.

فراست پاسخ داد: “نه.”

فراست گفت که در طول مدتی که افسر پلیس بوده هرگز چنین زبانی را نشنیده است و هفته گذشته اولین باری بود که در مورد محتوای پیامک ها شنید.

او گفت که از پیام ها شوکه شده است و قبول کرد که زبان استفاده شده “نژادپرستانه و منزجر کننده” است.

فراست از جامعه یوندومو عذرخواهی کرد زیرا به آنها نگفت که واکر بلافاصله پس از شلیک گلوله در ایستگاه پلیس مرده است، اما گفت که این اطلاعات برای امنیت جامعه پنهان شده است.

او گفت: “من کاملاً درک می کنم و واقعاً می خواهم از جامعه عذرخواهی کنم.” ما مجبور بودیم این تصمیمات را به نفع و امنیت جامعه و پلیس بگیریم.»

فراست گفت که او در مورد تصمیمی برای خروج تمام کادر پزشکی از جامعه در ساعات قبل از دستگیری واکر “بسیار نگران” است و گفت که هیچ مشورتی با پلیس انجام نشده است.

او گفت: “من بسیار نگران بودم که آنها می روند و بحث زیادی با ما در مورد آن وجود نداشت.” “فقط بود، این کاری است که ما انجام خواهیم داد.”

او گفت که “انتظار” وجود دارد که افسران پلیس محلی و همچنین کارکنان کلینیک در نزدیکی جامعه یولامو، حدود یک ساعت از یوندومو، بتوانند در هر تماس فوری شرکت کنند و کمک های پزشکی ارائه کنند.

من اساساً گفتم: ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم. این چیزی نیست که ما توانایی انجام آن را داریم.» او گفت.

فراست به ارائه ادله قبل از بازجویی در روز جمعه ادامه خواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …