هتل جام جهانی از تیم انگلیس در برابر هواداران – و سوء استفاده از نیروی کار قطر محافظت می کند | قطر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افاز برج‌های پر زرق و برق دوحه، خارج از جاده‌ای مملو از فست‌فودهای ناهموار و در مسیری باریک و ناهموار که به ساحل منتهی می‌شود، هتلی قرار دارد که میزبان تیم انگلیس در جام جهانی خواهد بود.

زمانی که دیوید بکهام و گری نویل اخیرا به دیدارشان رفتند، واکنش اولیه بازیکنان سابق چندان مشتاقانه نبود. “چه کسی این را انتخاب کرد؟” ارزیابی صریح نویل بود، در حالی که آنها در مقابل ورودی ساده هتل سوق الوکرا ایستاده بودند.

اما آنچه که هتل در زرق و برق فاقد آن است در حریم خصوصی جبران می کند. دیوارهای بلند محل برگزاری را محصور کرده اند که به سبک سنتی بازاری که اطراف آن را احاطه کرده ساخته شده است. اتاق ها در اطراف حیاط های کوچک چیده شده اند تا حریم خصوصی مهمانان حفظ شود. تعداد کمی پنجره رو به بیرون وجود دارد. تنها منظره ساحل از قسمت نشیمن روی پشت بام است.

وقتی بکهام داخل شد، خوش‌بین‌تر بود. «چیزی که شما به دنبال آن هستید آرامش است بیش از هر چیز. در حالی که در محوطه هتل قدم می زد، گفت: «می خواهی در میانه جا باشی. “این چیدمان عالی است.”

ورودی هتل سوق الوکرا در قطر
ورودی هتل سوق الوکرا. عکس: پیت پتیسون/ آبان نیوز

کنار ساحل حس یک شهر ساحلی انگلیسی فرسوده را دارد که فقط گرمتر است. با کاهش گرما در عصر، خانواده ها برای شنا در دریا یا شتر سواری در امتداد ساحل می آیند.

در بازگشت به داخل، کارکنان هتل از چشم انداز میزبانی از فوتبالیست های برتر انگلیس هیجان زده به نظر می رسند. آیا می دانید که تیم انگلیس اینجا خواهد ماند؟ آنها کل هتل را رزرو کرده اند. یک پیشخدمت هندی مشتاقانه می گوید: دیوید بکهام آمد – من به او خدمت کردم.

هیچ الکلی مجاز نیست. ما یک هتل خشک هستیم.» او می‌افزاید که حفظ حریم خصوصی تنها دلیلی نیست که مدیر تیم، گرت ساوت‌گیت، از هتل حمایت می‌کند.

برای فوتبالیست هایی که به تجمل ظالمانه عادت کرده اند، این یک انتخاب ساده است، بیشتر چهار ستاره تا پنج. اتاق های استاندارد کوچک هستند. امکانات کمی وجود دارد، گزینه های غذایی محدود و بدون استخر (نه اینکه دسامبر فصل شنا در قطر است). اتاق ها از حدود 70 پوند در شب در دسترس هستند.

در حالی که 24 تیم از 32 تیم مسابقات در فاصله 6 مایلی (10 کیلومتری) از یکدیگر در دوحه مستقر خواهند شد، هتل انگلستان در الوکره، شهری کوچک در فاصله 25 دقیقه رانندگی در جنوب پایتخت قرار دارد. فراتر از ساحل و بازار، چیزهای زیادی برای دیدن یا انجام دادن وجود دارد، اما در کشوری به کوچکی قطر، هیچ چیز خیلی دور نیست.

زمین تمرین تعیین شده انگلستان فقط چند دقیقه با هتل فاصله دارد. استادیوم البیت، جایی که انگلیس می‌توانست بیشتر بازی‌های خود را در آن انجام دهد، از بین هشت استادیوم دورتر از هتل است، اما هنوز کمتر از یک ساعت با ماشین فاصله دارد.

بکهام که در حیاط اصلی هتل نشسته و فواره‌ها در پس‌زمینه آن غرغر می‌کنند، – که طبق گزارش‌ها قراردادی چند میلیون پوندی برای تبلیغ قطر امضا کرده است – به نویل گفت که جام جهانی چه «تجربه‌ای باورنکردنی» خواهد بود. او گفت: “این یک تورنمنت خواهد بود که شما نمی خواهید آن را از دست بدهید.”

حیاطی با حوض، فواره و درختان نخل
حیاط اصلی هتل سوق الوکرا. این چیدمان برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی مهمانان طراحی شده است. عکس: پیت پتیسون/ آبان نیوز

با این حال، در حالی که تیم انگلیس ممکن است بتواند از دیوانگی هواداران در مخفیگاه ساحلی خود بگریزد، آنها نمی توانند از سایه آزارهای کارگری که بر روی این جام جهانی قرار می گیرد اجتناب کنند.

در بازار بیرون و در امتداد تفرجگاه ساحلی، نگهبانان امنیتی از مکان‌هایی از جمله کنیا، نپال و پاکستان شیفت‌های 12 ساعته را با قیمت کمی بیش از 1 پوند در ساعت تحمل می‌کنند. می گویند 30 روز در ماه کار می کنند. یکی می گوید: «اگر یک روز مرخصی بگیرم، حقوقم را قطع می کنند.

آنها می گویند که همه آنها مجبور شده اند برای تأمین شغل خود هزینه های اخاذی – تا 1360 پوند – به ماموران در کشورهای خود بپردازند، به این معنی که آنها باید ماه ها فقط برای بازپرداخت هزینه ها کار کنند.

اصلاحات اخیر در قوانین کار قطر – که توسط رئیس فیفا، جیانی اینفانتینو، تبلیغ می شود – باید به این معنی باشد که آنها آزادند شغل خود را تغییر دهند و به دنبال چیز بهتری باشند، اما کارگرانی که با آبان نیوز صحبت کردند می گویند غیرممکن است.

شرکت به ما اجازه خروج را نمی دهد. آنها به ما می گویند که باید ویزای خود را لغو کنیم، به خانه برویم و سپس برای کار دیگری اقدام کنیم.»

در نزدیکی هتل، یک نگهبان کنیایی، در میانه شیفت 12 ساعته دیگر، برداشتی متفاوت از بکهام دارد. او توضیح می دهد که حقوقش بسیار کمتر از آن چیزی است که هنگام خروج از خانه به او وعده داده بودند.

او می گوید: «این یک تله است، زیرا در کنیا یک چیز به شما می گویند و در قطر چیز دیگری. هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. فقط ساکت باش و ادامه بده.»

بر اساس قانون کار قطر، کارگران خارجی در صورت فسخ قرارداد و انجام مراحل قانونی در صورت عدم دریافت دستمزد یا کمک هزینه در پایان قرارداد، حق دارند شغل خود را تغییر دهند.

دولت قطر همچنین گفت که صندوقی برای حمایت از کارگران، از جمله بازپرداخت دستمزدها یا مزایای پرداخت نشده، تا ماه گذشته 152.5 میلیون پوند پرداخت کرده است.

برای دیدگاهی متفاوت با خبرنامه ارسال جهانی ما ثبت نام کنید – خلاصه ای از داستان های برتر ما از سراسر جهان، مطالب توصیه شده و نظرات تیم ما در مورد مسائل کلیدی توسعه و حقوق بشر، که هر دو هفته یکبار به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود:

برای ارسال جهانی ثبت نام کنید – لطفاً پوشه اسپم خود را برای ایمیل تأیید بررسی کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آمازون منطقه ای از جنگل های بارانی به اندازه لندن را در یک ماه با تهدید سلطنت بولسونارو از دست داد | جنگل های بارانی آمازون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جنگل‌زدایی آمازون پیش از انتخابات …