شورای لندن می تواند خانه های الیگارشی ها را برای مسکن ارزان قیمت تصرف کند | لندن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانه‌هایی که با «پول‌های کثیف» در ثروتمندترین بخش‌های لندن خریداری شده‌اند، می‌توانند تحت برنامه‌هایی برای سرکوب الیگارشی‌ها با استفاده از بلگراویا، نایتزبریج و مایفر «برای شستشوی پول‌هایشان» مصادره و به مسکن ارزان قیمت تبدیل شوند.

شورای شهر وست مینستر تحت کنترل کارگری در حال بررسی استفاده از دستورهای خرید اجباری در موارد شدید است که متوجه می شود از املاک برای هدف اعلام شده خود استفاده نمی شود، به عنوان بخشی از فشار برای “مبارزه با شهرت پایتخت به عنوان مرکز اروپایی برای پولشویی”.

این طرح با موانعی از جمله عدم شفافیت در مورد مالکیت املاک و کمبود چک در ثبت شرکت ها مواجه است، اما شورا تهدید می کند که از خانه های توقیف شده برای کمک به کاهش لیست انتظار برای مسکن ارزان قیمت 4000 خانوار استفاده می کند.

تعداد املاک ثبت شده در وست مینستر به مالکان در جرسی و روسیه از سال 2010 به ترتیب 300 درصد و 1200 درصد افزایش یافته است.

این شورا در حال بررسی استفاده از یک دستور خرید اجباری در برابر ملکی است که در سیشل ثبت شده است، مالک آن معوقات مالیاتی قابل توجهی را دریافت کرده است.

به گفته محققان Transparency International UK (TIUK) روس هایی که متهم به فساد یا ارتباط با کرملین هستند، از سال 2016 تاکنون در وست مینستر دارایی هایی به ارزش نزدیک به 430 میلیون پوند خریداری کرده اند – بیش از هر منطقه دیگری در بریتانیا.

اعتقاد بر این است که ملکی به ارزش حدود 283 میلیون پوند در کنزینگتون و چلسی همسایه خریداری شده است.

آدام هوگ از ماه مه، زمانی که حزب کارگر برای اولین بار پس از 58 سال حکومت محافظه‌کاران کنترل را به دست گرفت، رهبری شورای وست مینستر را برعهده داشت.

او گفت: «راز کثیف وست مینستر سال‌هاست که شناخته شده است، اما کسانی که در قدرت بودند برای مدت طولانی به سمت دیگری نگاه می‌کردند، زیرا پول‌هایی با منشا مشکوک به لندن سرازیر شد و سرمایه‌گذاران از قوانین نسبتاً ضعیف ما سوء استفاده کردند.

جنگ در اوکراین طول کشید تا توجه دوباره به سرمایه‌گذاری‌های الیگارشی و آنچه لندن از نظر یک خشک‌شویی اروپایی برای پول‌های کثیف تبدیل شده است، شود.

او گفت که مشکل فراتر از این است[Vladimir] پوتین و سرسپردگانش» و اینکه با حمایت از اقتدارگرایی در خارج به شهرت لندن لطمه می زند. هاگ اضافه کرد که “نشاط مناطق با خانه های خالی یا کم استفاده را از بین می برد”.

این شورا در حال نقشه برداری از املاک متعلق به خارج از کشور در برابر داده های مالیاتی شورا است تا مشخص کند که آیا آنها برای هدف اعلام شده خود استفاده می شوند یا خیر.

وست‌مینستر قصد دارد خانه‌هایی را که می‌بیند با «پول‌های کثیف» یا «پول‌هایی با منشأ مشکوک» خریداری شده‌اند، هدف قرار دهد. این شورا پول کثیف را به عنوان پولی که از فعالیت های مجرمانه از جمله رشوه، سرقت بودجه دولتی و سوء استفاده از مناصب دولتی به دست می آید، تعریف می کند.

پول با منشأ مشکوک، پولی است که در آن هیچ شفافیت یا محدودی در مورد نحوه به دست آوردن وجوه وجود دارد، که اغلب با استفاده از پناهگاه های مالیاتی یا ساخت و سازهای شرکتی پیچیده برای اجتناب از مالیات همراه است.

رز زوسمن، مدیر سیاستگذاری در TIUK، گفت: «این راز نیست که دزدسالاران و کسانی که پولی برای مخفی کردن دارند مبالغ هنگفتی را در بازار املاک وست مینستر در طول سال ها سرمایه گذاری کرده اند. امیدواریم که شورا به دنبال کمک به افشای و بازیابی این دارایی های غیرقانونی باشد.»

اما او گفت که هر گونه وجوهی که بازپس گیری می شود و مرتبط با فساد است باید به قربانیان در کشور مبدأ بازگردد تا «تضمین عدالت اجرا شود».

Hug همچنین در حال تشکیل جلسه ای از صاحبان املاک، کارشناسان و مقامات پایتخت برای پیوستن به کمپین “وست مینستر علیه پول های کثیف” است و از دولت می خواهد که استفاده مصنوعی از پناهگاه های مالیاتی را محدود کند و بودجه برای آژانس ملی جرم و جنایت را افزایش دهد. HMRC برای مبارزه با پولشویی

شورا می خواهد زمانی که مردم شرکت ها را ثبت می کنند و ثبت مالکیت دارایی سودمند جدید به طور کامل اجرا شود، بررسی های هویتی قوی تری انجام شود.

این ثبت در ماه گذشته فعال شد و نهادهای خارج از کشور که قبلاً زمین یا ملک در بریتانیا را در اختیار دارند یا اجاره می‌کنند، باید مالکان ذی‌نفع یا افسران مدیریتی قابل ثبت خود را تا 31 ژانویه 2023 ارسال کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …