بریتانیا پس از استقراض بیش از حد انتظار در ماه اوت، حمایت انرژی از شرکت‌ها را اعلام می‌کند – کسب و کار زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

صدراعظم کواسی کوارتنگ گفت که دولت حق دارد به خانواده ها و مشاغل کمک کند، پس از اینکه بریتانیا 11.8 میلیارد پوند در ماه گذشته وام گرفت.

کوارتنگ در بیانیه ای گفت:

من متعهد شده ام که بدهی های خود را در میان مدت کاهش دهم. با این حال، در مواجهه با یک شوک اقتصادی بزرگ، کاملاً درست است که دولت از هم اکنون برای کمک به خانواده ها و مشاغل اقدام کند.

“اولویت ما رشد اقتصاد و بهبود استانداردهای زندگی برای همه است – با رشد اقتصادی قوی و مالیه عمومی پایدار.”

اشاره می‌کند که بریتانیا در ماه اوت تقریباً دو برابر بیشتر از آنچه دفتر مسئولیت بودجه در ماه می پیش‌بینی کرده بود، وام گرفت. مایکل استلماچ، اقتصاددان ارشد در KPMG انگلستان:

استقراض بخش دولتی در ماه اوت به 11.8 میلیارد پوند رسید که 2.6 میلیارد پوند کمتر از سال گذشته بود اما 5.8 میلیارد پوند بالاتر از پیش بینی OBR بود.

این افزایش بیش از حد ناشی از تورم بالاتر از حد انتظار بود که هزینه‌های بهره بدهی را افزایش داد، و اجرای اولین قسط از پرداخت هزینه زندگی 650 پوندی برای خانوارها با استفاده از مزایای تست شده که در ماه جولای آغاز شد.

بازگشت استقراض در مقیاس بزرگ تحت دولت لیز تراس “آزمایی برای بازارهای اوراق قرضه” خواهد بود. Stelmach هشدار می دهد:

از ابتدای سال، بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله بریتانیا بیش از 230 واحد پایه افزایش یافته است.

افزایش مورد انتظار در وام‌گیری برای تامین مالی ضمانت قیمت انرژی، همراه با کاهش دارایی‌های طلایی بانک انگلستان، آزمونی است برای اینکه آیا سرمایه‌گذاران خصوصی می‌توانند انتشار اوراق قرضه بزرگ را بدون افزایش تنبیهی بیشتر در هزینه‌های خدمات بدهی جذب کنند یا خیر.

دولت انگلیس در ماه اوت بیش از حد انتظار وام می گیرد

بریتانیا در ماه اوت بیش از حد انتظار وام گرفت، زیرا تورم فزاینده باعث افزایش کسری بودجه بریتانیا شد.

دفتر آمار ملی صبح امروز گزارش داد که وام بخش عمومی، به استثنای بانک های دولتی، در ماه گذشته به 11.82 میلیارد پوند رسید.

این رقم 2.6 میلیارد پوند کمتر از آگوست 2021 بود، اما 6.5 میلیارد پوند بیشتر از آگوست 2019، قبل از همه‌گیری، زمانی که بریتانیا 5.3 میلیارد پوند برای متعادل کردن حساب‌ها وام گرفت.

استقراض خالص بخش عمومی بدون احتساب بانک های بخش دولتی 11.8 میلیارد پوند در آگوست 2022 بود.

این میزان 2.6 میلیارد پوند کمتر از آگوست 2021 بود، اما 6.5 میلیارد پوند بیشتر از اوت 2019 قبل از کووید، زمانی که 5.3 میلیارد پوند بود https://t.co/42s1SHr9Lq pic.twitter.com/jPtHGoZglI

– دفتر آمار ملی (ONS) (@ONS) 21 سپتامبر 2022

نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بود که بریتانیا 8.45 میلیارد پوند وام خواهد گرفت.

این کسری به دلیل هزینه بازپرداخت بدهی های موجود افزایش یافت.

بریتانیا در ماه اوت 8.2 میلیارد پوند برای پرداخت بهره بدهی دولت مرکزی هزینه کرد. این شامل 4.7 میلیارد پوند به دلیل تأثیر افزایش تورم RPI (که باعث افزایش هزینه بازپرداخت بدهی های دولتی وابسته به شاخص شد) می شود.

بدهی خالص بخش عمومی بدون احتساب بانک های بخش دولتی در پایان آگوست 2022 2427.5 میلیارد پوند یا حدود 96.6 درصد تولید ناخالص داخلی بود.

این افزایش 195.2 میلیارد پوندی یا 1.9 واحد درصدی تولید ناخالص داخلی در مقایسه با آگوست 2021 است https://t.co/42s1SHqBVS pic.twitter.com/Kqm26wJUDP

– دفتر آمار ملی (ONS) (@ONS) 21 سپتامبر 2022

مقدمه: وزیران در میان درخواست‌ها برای حمایت بلندمدت، قبوض انرژی شرکت‌ها را محدود کنند

صبح بخیر، و به پوشش خبری ما در زمینه تجارت، اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خوش آمدید.

کسب‌وکارهای بریتانیا، موسسات خیریه و بخش‌های دولتی بالاخره یاد می‌گیرند که چه حمایتی برای کمک به آنها در گذر از بحران انرژی دریافت خواهند کرد – اما آیا این کافی خواهد بود؟

انتظار می‌رود دولت امروز سقفی را برای هزینه‌های عمده‌فروشی گاز و برق برای این گروه‌ها اعلام کند و این در دومین بخش تضمین قیمت انرژی برای کاهش قبوض افزایشی است.

انتظار می رود این طرح که توسط جیکوب ریس موگ، وزیر بازرگانی اعلام شود، نرخ برق و گاز را برای کاربران غیرخانگی به ترتیب حدود 50 و 25 درصد در مقایسه با قراردادهای فعلی کاهش دهد.

بسته به اینکه قیمت انرژی عمده فروشی چقدر بالا باقی بماند، احتمالاً ده ها میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.

دو هفته پیش، لیز تراس در زمستان آینده، زمانی که اعلام کرد دولت قبوض داخلی را به طور متوسط ​​2500 پوند در سال محدود می کند، قول “حمایت معادل” را برای کسب و کارها و سازمان های بخش عمومی در زمستان آینده داد.

اما در حالی که این سقف داخلی برای دو سال اجرا می شود، حمایت تجاری ممکن است برای بسیاری از شرکت ها تنها شش ماه طول بکشد.

این تخفیف ها برای قراردادهایی که از اول آوریل امسال امضا شده اند اعمال می شود و از اول اکتبر به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت. بلومبرگ دیشب گزارش شد

این به شرکت ها کمک می کند تا از بحران زمستانی عبور کنند، اما اطمینان کمتری در مورد آینده ایجاد می کند.

دیروز، میخانه های زنجیره ای فولرز فاش کرد که قبض انرژی خود در سال جاری بیش از دو برابر شده است، از 8 میلیون پوند به 18 میلیون پوند، بدون حمایت دولت.

و گروه‌های تجاری هشدار داده‌اند که بریتانیا با «نسل گمشده» معامله‌گران مواجه است، و افزودند که این سقف بر هزینه‌های بالا که توسط تامین‌کنندگان تحمیل می‌شود، تأثیری نخواهد داشت.

به عنوان همکارانم رونا میسون و الکس لاوسون توضیح:

تأمین‌کنندگان می‌توانند هزینه‌های خود را در بالا اعمال کنند و سقف قیمت عمده‌فروشی را توسط دولت جبران می‌کنند.

این حدود 21 p در هر کیلووات ساعت برای برق و 7.5p در هر کیلووات ساعت برای گاز خواهد بود. برای کسانی که نرخ های متغیر می پردازند سقف متفاوتی وجود خواهد داشت. منابع دولتی گفتند که این محتمل ترین مدل و مقیاس حمایت از قبض انرژی برای مشاغل است، بدون اینکه گفته شود کل بسته چقدر برای خزانه داری هزینه خواهد داشت.

کریگ بومونت، رئیس امور خارجی در FSB، گفت: «اگر دولت به دنبال قیمت عمده فروشی ثابت است، فردا باید بدانیم که چگونه در عمل در قبوض انرژی کسب و کارهای کوچک اعمال می شود. یک کسب‌وکار کوچک باید سریعاً توسط تأمین‌کننده‌اش بگوید که صورت‌حساب جدیدشان چقدر خواهد بود.

با این حال، ممکن است هیچ تنظیمی در مورد دیگر عنصر اصلی قبوض انرژی کسب و کارهای کوچک – هزینه ثابت وجود نداشته باشد.

«در حالی که هزینه شارژ مصرف‌کنندگان محدود می‌شود، شرکت‌های کوچک این کار را نمی‌کنند، و این بدان معناست که تأمین‌کنندگان انرژی می‌توانند به افزایش هزینه‌های ثابت ادامه دهند، و بنابراین همچنان به این معناست که کسب‌وکارهای کوچک شاهد مارپیچ شدن قبض‌های انرژی خود هستند».

ما همچنین امروز شاهد بازارهای مالی خواهیم بود، جایی که سرمایه گذاران برای افزایش شدید دیگری در نرخ های بهره آمریکا امشب آماده می شوند.

اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره خود را 0.75 درصد افزایش خواهد داد که سومین افزایش متوالی از این قبیل است و از برنامه‌هایی برای افزایش مجدد نرخ‌ها در ماه‌های آینده خبر می‌دهد.

دستور کار

  • 7 صبح BST: امور مالی عمومی بریتانیا برای ماه اوت

  • 9 صبح به وقت صبح: طرح حمایت از کسب و کار انرژی دولت مورد انتظار است

  • 11 صبح BST: بررسی روندهای صنعتی CBI در کارخانه های بریتانیا

  • 15:00 BST: فروش خانه های موجود در ایالات متحده در ماه اوت

  • 19:00 BST: تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای نرخ بهره

  • ساعت 7:30 بعدازظهر BST: کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان‌های خیریه سبز میلیون‌ها عضو را تشویق می‌کنند تا با «حمله محافظه‌کاران به طبیعت» مخالفت کنند | فعالیت های زیست محیطی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسات خیریه زیست محیطی میلیون …