اقتصاددانان خواستار تغییر اساسی در کمیته نرخ بهره بانک هستند | کمیته سیاست پولی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از اعضای سابق کمیته سیاست پولی Threadneedle Street گفته است که اعضای نهاد تعیین نرخ بهره بانک انگلستان باید توسط دولت های واگذار شده و نمایندگان انگلیسی برای مقابله با تفکر گروهی منصوب شوند.

دیوید بلانچ فلاور گفت که این کمیته تحت سلطه افرادی است که اطلاعات کمی از “دنیای واقعی” دارند و برای اطمینان از انعکاس منافع مردم عادی به تنوع فکری بیشتری نیاز است.

بلانچفلاور، یکی از اعضای MPC در طول بحران مالی جهانی در اواخر دهه 2000، در پیشنهادی که به همراه همکار اقتصاددانش ریچارد مورفی نوشته شده بود، گفت که عضویت در کمیته نیاز به اصلاحات اساسی دارد.

بر اساس این طرح، فرماندار تنها عضو MPC خواهد بود که مستقیماً توسط دولت انتخاب می شود. از هشت عضو دیگر کمیته، یک معاون فرماندار توسط شهردار لندن، سه عضو توسط دولت‌های اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، و چهار عضو توسط کمیته‌های منطقه‌ای نمایندگان پارلمان به نمایندگی از انگلستان در خارج از لندن منصوب می‌شوند. اعضا برای یک دوره ثابت منصوب می شوند و توسط دفاتر منطقه ای قوی بانک حمایت می شوند.

در حال حاضر، کمیته متشکل از پنج نفر از افراد داخلی بانک و چهار عضو مستقل است که توسط خزانه داری انتخاب می شوند. سه معاون بانک در MPC همگی در خزانه داری کار کرده اند، در حالی که سه نفر از چهار عضو خارجی، اساتید اقتصاد هستند.

بلانچ فلاور و مورفی گفتند که مخالفت با MPC نادر است زیرا اعضای آن سوابق و تجربیات زندگی مشابهی داشتند. آنها افزودند که یک تعصب درونی نسبت به بانکداری و شهر لندن وجود دارد.

بلانچفلاور گفت: «کمیته سیاست پولی نقشی دارد، اما باید پاسخگو باشد و نماینده باشد». «پیشنهاد ما تجربه حرفه‌ای و منطقه‌ای اعضای کمیته را به گونه‌ای متنوع می‌کند که مطمئن شود منافع مردم عادی در فرآیندهای تصمیم‌گیری بانک انگلستان بهتر منعکس می‌شود. ما باید تنوع دیدگاه‌ها را تشویق کنیم تا از تفکر گروهی که از زمان پیدایش MPC بر آن تسلط داشته است، جلوگیری کنیم.»

بانک اخیراً پس از افزایش نرخ بهره در شش نشست اخیر MPC – از 0.1٪ به 1.75٪ در واکنش به افزایش تورم، که 9.9٪ است، از چپ و راست مورد انتقاد قرار گرفته است. بلانچ فلاور و مورفی پیشنهاد خود را قبل از جلسه روز پنجشنبه منتشر کردند که در آن انتظار می رود MPC هزینه استقراض را حداقل 0.5 درصد افزایش دهد.

مورفی گفت: «MPC کنونی طیف وسیعی از افراد با تجربه عمیق از اقتصاد را به جای طیف وسیعی از تجربه‌های اقتصادی زیست‌شده گرد هم می‌آورد که ممکن است هنگام تصمیم‌گیری با پیامدهای عظیم در دنیای واقعی برای مردم این کشور سود بیشتری داشته باشد. ما به پاسخ های تئوریک برای بحران کنونی نیاز نداریم، ما به پاسخ های واقعی نیاز داریم. تنها با تغییر ترکیب MPC می توان آن را تحویل داد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار تیم لیگ برتر: ترکیب پیش بینی شده برای اقدام آخر هفته | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، بورنموث – لستر شنبه ساعت 3 …