تبلیغ جین گوردون رمزی به دلیل ادعاهای تغذیه ای ممنوع شد | صنعت غذا و نوشیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کمپین تبلیغاتی برای جین جدید گوردون رمزی، سرآشپز مشهور، به دلیل ادعاهای تغذیه ای که طبق قوانین بازاریابی بریتانیا مجاز نیستند، ممنوع شد.

رمزی که به خاطر امپراتوری رستوران‌هایش و نمایش‌هایی مانند کابوس‌های آشپزخانه و آشپزخانه جهنمی شناخته می‌شود، سال گذشته اولین جین خود را با همکاری تهیه‌کننده اسکاتلندی ادن میل عرضه کرد.

تمرکز بازاریابی Eden Mill برای Ramsay’s Gin، که در وب سایت این دستگاه تقطیر به عنوان یک “برداشت جدید خوشمزه از یک جین خشک کلاسیک لندن با الهام از طعم اسکاتلند” توصیف شده است، بر روی مواد تشکیل دهنده محصول است.

پست‌هایی در صفحات اینستاگرام و فیس‌بوک Ramsay’s Gin که توسط Eden Mill اداره می‌شوند، تصویری از بطری را نشان می‌دهد که فضیلت‌های عسل‌بری را که «بنیاد گیاه‌شناسی» جین را تشکیل می‌دهند، نشان می‌دهد.

در این پست آمده است: «هونیبری طعم‌های غنی و ریزمغذی‌هایی را که از تروآر شگفت‌انگیز اسکاتلند می‌آیند، حفظ می‌کند. با آنتی اکسیدان های بیشتر از زغال اخته، پتاسیم بیشتر از موز، ویتامین C بیشتر از پرتقال و طعمی مانند مخلوط زغال اخته، آلو و انگور، اینها می توانند خوشمزه ترین عسل در جهان باشند!

سازمان استانداردهای تبلیغاتی به چالش کشید که آیا تبلیغات قوانین سختگیرانه حاکم بر ادعاهای تغذیه ای را که در بازاریابی نوشیدنی های الکلی مجاز است، نقض می کند.

بر اساس کد تبلیغاتی بریتانیا، تنها ادعاهای مجاز تغذیه ای که مجاز به ارائه هستند این است که محصولات “الکل کم”، “الکل کاهش یافته” یا “انرژی کاهش یافته” هستند.

Eden Mill Distillery گفت که قبلا هرگز با عسل تقطیر نکرده بود و همچنین از فرصت همکاری با Ramsay “هیجان زده” بود که به این معنی بود که این شرکت “از انجام بررسی های معمول خود در مورد رعایت تبلیغات غفلت کرده است”.

این شرکت گفت که این تبلیغات فقط یک بار پست شده است و دیگر در هیچ کانال رسانه ای استفاده نخواهد شد.

علاوه بر این، صاحبان شرکت، تیم بازاریابی و مدیر تقطیر در مورد این شکایت مطلع شده اند و به ASA اطمینان داده اند که دیگر تکرار نخواهد شد.

“در حالی که ما از اقدام Ramsay’s Gin برای پس گرفتن تبلیغات استقبال کردیم، به این نتیجه رسیدیم که تبلیغات نقض شده است. [advertising] کد، ASA حکم داد. «تبلیغات نباید دوباره به شکل مورد شکایت ظاهر شوند. ما به Eden Mill Distillery که با نام Ramsay’s Gin معامله می‌کند، گفتیم که ادعای تغذیه‌ای غیرمجاز در مورد نوشیدنی‌های الکلی نداشته باشد.

رمزی زمانی چهره جین گوردون بود، اما همکاری با برند در سال 2011 به پایان رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید قوانین حملات پهپادی ضد تروریسم را تشدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک سیاست جدید محرمانه مستلزم تأیید رئیس …