مردی در میان اعتراض ها نسبت به برنامه های تشییع جنازه شینزو آبه خود را به آتش کشید

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردی بامداد چهارشنبه در نزدیکی دفتر نخست وزیر ژاپن در توکیو به نشانه اعتراض به مراسم تشییع جنازه شینزو آبه، رهبر سابق ژاپن، خود را به آتش کشید.

به گزارش خبرگزاری کیودو، این مرد که گفته می‌شود حدود 70 سال سن دارد، در قسمت‌های زیادی از بدنش سوخته، اما هوشیار بود و به پلیس گفت که پس از ریختن روغن روی خود، خود را به آتش کشید.

یادداشتی که ظاهراً توسط این مرد نوشته شده بود، پیدا شد که در آن نوشته شده بود: “شخصا، من کاملا مخالف” تشییع جنازه آبه هستم.

مقامات توکیو تایید کردند که این حادثه رخ داده است، اما از اظهار نظر بیشتر، از جمله در مورد گزارشی مبنی بر گرفتار شدن یک افسر پلیس در آتش، خودداری کردند.

این آتش سوزی مشکوک بر موج فزاینده اعتراضات علیه مراسم خاکسپاری آبه، یکی از تفرقه انگیزترین رهبران سیاست ژاپن پس از جنگ، تأکید می کند.

آبه به دلیل دیدگاه تجدیدنظرطلبانه اش در مورد تاریخ زمان جنگ، سیاست های امنیتی و رویکرد بلندپایه و دوستی اش که اغلب به عنوان خودکامه مورد انتقاد قرار می گرفت، بیشتر مورد توجه عمومی قرار گرفته است. انتظار می رود اعتراضات بیشتری در روزهای آینده از جمله روز تشییع جنازه هفته آینده برگزار شود.

این حادثه همچنین مایه شرمساری پلیس ژاپن است که تدابیر امنیتی را برای مراسمی که انتظار می رود حدود 6000 نفر از جمله کامالا هریس معاون رئیس جمهور ایالات متحده و دیگر مقامات بلندپایه شرکت کنند، افزایش داده است.

ژاپنی ها از نخست وزیر کیشیدا ناراضی هستند

پلیس ژاپن نیز تا حدی به دلیل محافظت ناکافی از آبه مقصر شناخته شد که در ماه ژوئیه هنگامی که در حال سخنرانی در فضای باز بود، توسط مرد مسلحی که از پشت به او نزدیک شد، به ضرب گلوله کشته شد.

نخست وزیر فومیو کیشیدا برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از رهبران جهان در نیویورک است. او روز سه‌شنبه سخنرانی کرد و از عدم پاسخگویی شورای امنیت به حمله روسیه به اوکراین به دلیل وتوی دائمی مسکو ابراز ناامیدی کرد و خواستار اصلاحاتی شد که به سازمان ملل اجازه می‌دهد بهتر از صلح و نظم جهانی دفاع کند.

مراسم تشییع جنازه ایالتی برنامه ریزی شده برای آبه به طور فزاینده ای در میان ژاپنی ها نامحبوب شده است، زیرا جزئیات بیشتری در مورد پیوندهای حزب حاکم و آبه با کلیسای اتحاد، که روابط نزدیکی با قانونگذاران حزب لیبرال دموکرات به دلیل منافع مشترک آنها در اهداف محافظه کار ایجاد کرده است، آشکار شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که مظنون ترور آبه معتقد بود کمک های مادرش به کلیسا خانواده اش را ویران کرده است. LDP گفته است که تقریباً نیمی از قانونگذاران آن با کلیسا ارتباط دارند، اما مقامات حزب ارتباط بین حزب به عنوان یک سازمان و کلیسا را ​​رد کرده اند.

کیشیدا گفته است که آبه به‌عنوان طولانی‌ترین رهبر ژاپن پس از جنگ جهانی دوم و به خاطر دستاوردهای دیپلماتیک و اقتصادی‌اش، سزاوار افتخار مراسم تشییع جنازه دولتی است.

منتقدان گفته اند که این تصمیم به صورت غیردموکراتیک گرفته شده است و استفاده نامناسب و پرهزینه از پول مالیات دهندگان است، برخی می گویند که کیشیدا در تصمیم گیری برای برگزاری مراسم تشییع جنازه دولتی، هدفش راضی کردن جناح حزب آبه و تقویت قدرت خود بود.

در نتیجه، رتبه های حمایت از دولت کیشیدا پس از ترور آبه ضعیف شده است.

مراسم تشییع جنازه آبه در یک معبد بودایی در ماه ژوئیه برگزار شد. مراسم تشییع جنازه ایالتی قرار است سه شنبه آینده در میدان هنرهای رزمی بودوکان در توکیو برگزار شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مداخلات اولیه از دست رفته است زیرا نیوساوت ولز با کمبود مشاور مدرسه مبارزه می کند | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمبود شدید مشاوران مدرسه به …