افرادی که در نیوساوت ولز با مواد مخدر گرفتار می شوند ممکن است با دادگاه روبرو نشوند، اما دولت در برابر جرم زدایی مقاومت می کند | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت نیو ساوت ولز در پاسخ مدت‌ها مورد انتظار خود به یک تحقیق مهم در مورد قوانین مواد مخدر در این ایالت، به‌طور قاطعانه جرم‌زدایی را رد کرده است، اما انحراف قبل از دادگاه را برای افرادی که با مواد غیرقانونی گرفتار شده‌اند، گسترش خواهد داد.

روز چهارشنبه، دولت سرانجام پاسخ خود را به توصیه‌های تحقیق تند پروفسور دن هاوارد منتشر کرد و از سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری در اصلاحات سلامت و عدالت خبر داد.

بسته ای که توسط نخست وزیر، دومینیک پروتت رونمایی شد، شامل 358 میلیون دلار برای رسیدگی به “شکاف های درمانی” در خدمات مواد مخدر و الکل، و همچنین طرح های قضایی از جمله دادگاه گسترده مواد مخدر و طرح جدید انحراف قبل از دادگاه برای افرادی است که با مقادیر کمی از مواد مخدر گرفتار شده اند. مواد مخدر

اما، همانطور که به طور گسترده پیش بینی می شد، پروتت پذیرش اصلی این گزارش را رد کرد: جرم زدایی کامل از نگهداری مواد مخدر در نیو ساوت ولز.

او گفت: “دیدگاه های زیادی وجود دارد، مردم از بلای مواد مخدر آسیب دیده اند.”

«من با جرم زدایی مخالفم [and] من می خواهم کاملاً واضح بگویم که دولت NSW از توصیه برای جرم زدایی مواد مخدر در NSW حمایت نمی کند.

«این تعادلی است که باید درست به دست آورید. ما باید پیام های روشنی را به مردم سراسر ایالت ارسال کنیم که مواد مخدر مصرف نکنند. و سپس با افرادی که در سیستم هستند برخورد می‌کنید… باید مراقبت، حمایت و مداخله برای کمک به آنها برای غلبه بر این اعتیاد ارائه دهید.»

32 ماه از زمانی که هاوارد 109 توصیه از تحقیقات خود را که توسط گلادیس برجیکلیان، نخست‌وزیر پیشین در سال 2018 و پس از سیل کشته‌ها سفارش داده شده بود، ارائه کرده است.

در ابتدا بر روی یخ مواد مخدر متمرکز شد، شرایط تحقیق بعداً به “سایر محرک‌های غیرمجاز نوع آمفتامین” مانند MDMA گسترش یافت.

یافته های این تحقیق، که حدود 10 میلیون دلار از طریق بیش از یک سال جلسات عمومی هزینه داشت، رویکرد دولت در قبال اعتیاد به مواد مخدر را محکوم کرد. هاوارد گفت که جرم زدایی «حداقل حداقل تغییر» است که برای بازنگری یک سیستم قضایی لازم است که او آن را «خسته» و «فقدان تخیل» خواند.

اما فراتر از رد فوری برخی از توصیه های کلیدی او – مانند استفاده از آزمایش قرص در جشنواره های موسیقی و یک اتاق تزریق تحت نظارت اضافی – دولت تاکنون پاسخی نداده بود.

در پشت صحنه، دادستان کل، مارک اسپیکمن، به طور خصوصی بر دولتش فشار می آورد که برخی از توصیه ها را بپذیرد، اما با مخالفت عناصر محافظه کار در کابینه مواجه شد.

یکی از اصلاحات کلیدی که در روز چهارشنبه اعلام شد، مشابه اصلاحاتی است که او در اوایل سال جاری علناً مطرح کرد، که در آن طرح‌های انحراف پیش از دادگاه موجود گسترش می‌یابد تا همه مواد مخدر غیرقانونی را در بر بگیرد.

افرادی که با مقادیر کمی مواد غیرقانونی گرفتار می شوند، با جریمه هایی – احتمالاً حدود 400 دلار – مواجه خواهند شد، اما برای اولین تخلف از آنها کسر نمی شود. استفاده از این طرح منوط به صلاحدید پلیس خواهد بود و برای افرادی که به دلیل انواع خاصی از جرایم محکوم شده اند در دسترس نخواهد بود.

مشخص شده است که این طرح‌های انحرافی – که قبلاً برای سایر طرح‌های انحراف در نیو ساوت ولز وجود دارد – منجر به این شده است که برخی از گروه‌ها، به‌ویژه مردم بومی، برای جرایم مواد مخدر در سطح پایین در تعداد نامتناسبی متهم و محکوم شوند.

سخنگو روز چهارشنبه گفت که صلاحدید پلیس برای «اطمینان جامعه به کاری که ما انجام می‌دهیم» ضروری است، اما مدیر کل یونیتینگ کلیسای برای حمایت، اما میدن، هشدار داد که افرادی که بیشتر به انحراف نیاز دارند را حذف می‌کند.

او گفت: “اعلام انحراف فقط در اصل است، 400 دلار جریمه دارد و تنها دو فرصت برای تغییر رفتار ارائه می دهد.”

این خطر حذف افرادی است که وابستگی جدی‌تری به مواد مخدر دارند و کسانی که بیشترین سود را از رویکرد غیر پلیسی برای رفتارشان خواهند برد.

بخش بزرگی از دلایلی که افراد معتاد به مواد مخدر زودتر به دنبال کمک نیستند، به دلیل عواقب جنایی مصرف مواد مخدر است. همچنین این دلیلی است که مردم تمایل ندارند مصرف مواد مخدر خود را برای خانواده، دوستان یا متخصصان بهداشت فاش کنند. به همین دلیل است که یک رویکرد انحرافی بهتر مورد نیاز است.»

با این حال، او گفت بعید است که جزئیات بسته – از جمله طرح انحراف – قبل از انتخابات ایالتی در ماه مارس معرفی شود. این موضوع انتقاد فوری کیت فهرمان، نماینده سبزها را برانگیخت و گفت که این “بزدلانه” بود.

او گفت: “پس از تاخیر در پاسخگویی به مدت نزدیک به سه سال، آنها اکنون هر برنامه ای را برای انحراف مردم از دادگاه ها و حذف مجازات های کیفری برای مصرف مواد مخدر به بعد از انتخابات به تعویق می اندازند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نسل بعدی 2022: 20 نفر از بهترین استعدادهای باشگاه های لیگ برتر | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اعتبار عکس: آرسنال اف سی/گتی ایماژ; …