گزارش “صدها” نهنگ در سواحل غربی تاسمانی در دومین رویداد این هفته این ایالت | تاسمانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک نهنگ به گل نشستن دسته جمعی در بندر مک کواری در ساحل غربی تاسمانی، در نزدیکی شهر Strahan، تنها یک روز پس از یک غرق شدن دسته جمعی جداگانه در جزیره کینگ رخ داده است.

یکی از سخنگویان اداره منابع طبیعی و محیط زیست تاسمانی که هنوز نمی تواند جزئیات بیشتری ارائه دهد، آخرین گیر افتادن را تایید کرد.

مشخص نیست که چه تعداد حیوان به گل نشسته اند، اما سام گریتی از اکسپدیشن های جنوب غربی، در Strahan، گفت که به او گفته شده است که در مجاورت “صدها” نهنگ است.

گریتی گفت: «تعدادی از آنها در بندر هستند که هنوز زنده هستند، و اکثر آنها در ساحل اقیانوس هستند. او عکس هایی را دیده است که نشان می دهد حداقل برخی از حیوانات نهنگ خلبان هستند.

یکی دیگر از افراد محلی به ABC گفت که غرق شدن یک “رویداد عظیم” بود و نهنگ ها در نزدیکی ورودی بندر مک کواری قابل مشاهده بودند.

چندین منبع به آبان نیوز استرالیا تایید کردند که جاده های منتهی به ساحل اقیانوس و مک کواری هدز بسته شده است. یک سخنگوی گفت که پلیس تاسمانی در منطقه حضور دارد و به امنیت کمک می کند.

این رویداد دقیقاً دو سال پس از بدترین به گل نشستن نهنگ استرالیا که در همان مکان اتفاق افتاد رخ می دهد. در 21 سپتامبر 2020، 470 نهنگ خلبان باله بلند در ساحل در میله های شنی پیدا شدند. تلاش یک هفته ای نجات 111 نهنگ را نجات داد، اما مقامات مجبور شدند بیش از 350 لاشه را از بین ببرند.

حادثه چهارشنبه به دنبال غرق شدن نهنگ جداگانه دیروز در جزیره کینگ در شمال تاسمانی رخ داد. حداقل 14 نهنگ اسپرم مردند و به ساحل ریختند.

دکتر اولاف ماینکه از مرکز تحقیقات ساحلی و دریایی دانشگاه گریفیث در اظهار نظر در مورد غرق شدن دیروز گفت: «مطمئناً برای چنین چیزی بسیار غیرعادی است. [a] تعداد زیادی از نهنگ های اسپرم به رشته. آنها بسیار باهوش هستند. همانطور که چند سال پیش در اروپا اتفاق افتاد، بسیاری از آنها بیمار بودند اما در مکان‌های مختلف سرگردان بودند. برنامه‌های گزارش‌شده برای آزمایش لرزه‌ای در آن منطقه در همان مکانی است که این نهنگ‌ها تغذیه می‌کنند.»

آبان نیوز استرالیا با سازمان ملی مدیریت ایمنی و محیط زیست نفت فراساحلی (NOPSEMA) تماس گرفته است تا مشخص کند که آیا اخیراً هیچ گونه فعالیت آزمایش لرزه ای در آب های تاسمانی رخ داده است یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شوک پس از اینکه بایدن گفت تهدیدات هسته ای پوتین می تواند به معنای “آرماگدون” باشد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه در مورد اظهارات بایدن …