بریتانی هیگینز در محاکمه تجاوز جنسی بروس لرمن موضع می گیرد | حقوق (استرالیا)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریتانی هیگینز قصد دارد در محاکمه بروس لرمن به اتهام تجاوز جنسی، علاوه بر شواهد شکایاتش به پلیس و یک خبرنگار، شواهدی ارائه دهد.

در جلسه پیش از محاکمه در روز چهارشنبه، مدیر دادستانی عمومی بیان کرد که شواهد شامل دو ضبط شده از شکایت هیگینز به پلیس، یک مصاحبه پلیس با لرمن و ضبط صوتی و دوربین مدار بسته از جمله در مجلس پارلمان است.

لهرمان به دلیل تجاوز جنسی به هیگینز، کارمند سابق لیبرال، در مجلس پارلمان در کانبرا در سال 2019 بی‌گناه است. این پرونده در تاریخ 4 اکتبر برای حداکثر هفت هفته جلسه محاکمه می‌شود.

هیگینز در مکانی دورافتاده غایب خواهد بود، در حالی که مدارک او در مصاحبه های ارشد با پلیس پخش می شود، همانطور که توسط قانون لازم است.

بروس لرمن، کارمند سابق لیبرال.
بروس لرمن، کارمند سابق لیبرال، در مورد تجاوز جنسی به بریتانی هیگینز بی گناه است. عکس: تلویزیون ABC

DPP Shane Drumgold روز چهارشنبه فاش کرد که هیگینز قصد دارد مدارک بیشتری را به دادگاه ارائه دهد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا او می خواهد این کار را شخصاً انجام دهد یا از راه دور. او پیش بینی کرد که درخواستی برای هیگینز برای داشتن یک نفر پشتیبان دوم ساخته خواهد شد.

وکیل لرمن این سؤال را مطرح کرد که آیا مصاحبه شش ساعته هیگینز با The Project و مصاحبه یک ساعته بعدی که پخش شد بخشی از پرونده تاج را تشکیل می دهد یا خیر.

Drumgold پاسخ داد که او “هیچ مبنای قانونی برای بازی کردن آنها ندارد” و تایید کرد که تاج به آنها به عنوان “شواهد شکایت” متکی نیست، که شامل اظهارات شاکی پس از یک رویداد ادعایی است که برای تقویت اعتبار آنها مبنی بر وقوع رویداد استفاده شده است.

درامگلد گفت که تاج شواهد شکایت از یک روزنامه نگار، اشاره آشکار به لیزا ویلکینسون و گفتگوی اولیه او با هیگینز که منجر به جلسه شش ساعته و مصاحبه تلویزیونی شد، خواهد بود.

در ژوئن، قاضی ارشد، لوسی مک کالوم، «متاسفانه و با دندان قروچه» حکم داد تا دادگاه را که قرار بود در اواخر ژوئن آغاز شود، لغو کرد، تا حدی به دلیل اظهارنظرهای ویلکینسون در هنگام پذیرش Logie برای کارش در داستان هیگینز. و مصاحبه بعدی با آماندا کلر و برندن جونز.

مک کالوم خاطرنشان کرده بود که ویلکینسون هنگام سخنرانی می‌دانست که شاهد خواهد بود.

روز چهارشنبه مک کالوم به تیم لرمن گفت که باید بداند که آیا اعتراضی به شواهد شکایت قبل از انتخاب هیئت منصفه وجود دارد یا خیر، زیرا او باید “اطلاعاتی را به کل هیئت مدیره بدهد، تا اطمینان حاصل شود که هرکسی که نمی تواند بی طرف باشد، این کار را نمی کند. تقویت شده».

درامگلد همچنین فاش کرد که برای مدارک دو نفر از افراد مرتبط با امنیت مجلس تقاضای دادگاه غیرعلنی خواهد کرد.

او گفت که DPP قصد داشت دو سؤال و پاسخ از مصاحبه با لهرمان را ویرایش کند که غیرقابل پذیرش هستند زیرا آنها عملاً بار اثبات را با پرسیدن از او معکوس کردند “می‌توانی توضیحی در مورد چرایی آن به من ارائه کنی…”.

پلیس فدرال استرالیا در حال بررسی این موضوع است که آیا می‌خواهد نسبت به اسنادی که تیم حقوقی Lehrmann می‌گویند برای تحقیق در مورد این پرونده و نه برای ارائه مشاوره حقوقی تهیه شده‌اند، امتیاز بگیرد یا خیر.

هفته آینده دوباره این موضوع مطرح خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار لیگ برتر، Lionesses – USA در ومبلی: شمارش معکوس فوتبال آخر هفته – زنده | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …