بانک مرکزی استرالیا 37 میلیارد دلار ضرر کرده و قصد دارد سود سهام خود را به خزانه داری کاهش دهد | اقتصاد استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میشل بولاک، معاون رئیس این بانک، فاش کرد که نقش بانک رزرو در تقویت اقتصاد استرالیا در طول همه‌گیری کووید باعث شده است که این بانک برای سال 2021-2022 تقریباً 37 میلیارد دلار ضرر داشته باشد و آن را با ارزش خالص منفی مواجه کند.

بولاک در سخنرانی روز چهارشنبه در سیدنی گفت که روش‌های حسابداری مورد استفاده بانک مرکزی باید با کاهش ارزش میلیاردها دلار بدهی دولتی که RBA برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی در طول قرنطینه خریداری کرده بود، تنظیم کند.

بولاک گفت که برای سال 2021-2021، زیان ارزشی 44.9 میلیارد دلاری به همراه داشت که پس از کسر 8.2 میلیارد دلار از درآمدهای اساسی، زیان خالص 36.7 میلیارد دلاری را به همراه داشت. او گفت که صندوق ذخیره سود انباشته بانک تنها می تواند بخشی از این زیان ها را جذب کند و RBA را با سهام منفی 12.4 میلیارد دلاری رها کند.

در حالی که شرکت‌های خصوصی در چنین مخمصه‌ای «نگرانی نخواهند داشت»، بولاک گفت که دولت تضمینی ارائه کرده و خود بانک نیز می‌تواند برای انجام تعهدات خود پول چاپ کند، و «بنابراین ورشکسته نیست».

او گفت: «بنابراین، موقعیت منفی سهام تأثیری بر توانایی بانک مرکزی برای انجام کار خود نخواهد داشت.

با این حال، مهم باقی ماند که RBA “در طول زمان” به وضعیت سهام مثبت بازگردد و احتمالاً تأثیری بر بودجه فدرال به شکل فقدان سود سهام خواهد داشت زیرا بانک بازسازی سهام خود را بازسازی می کند.

بولاک گفت: “در حالی که به دنبال تزریق سرمایه نبوده است، هیئت مدیره به دولت اعلام کرده است که انتظار دارد سودهای آتی توسط بانک حفظ شود تا زمانی که سرمایه بانک بازسازی شود.”

او گفت: «خزانه‌دار این رویکرد کلی را تأیید کرده است و خاطرنشان می‌کند که طبق قانون بانک ذخیره، موضوع توزیع به دولت هر سال در نظر گرفته می‌شود.

تأثیرات مالی تلاش‌های دولت برای حفظ اقتصاد در خلال اختلالات کووید، بیشتر از تأثیرات پولی، از جمله کسری نقدی اساسی 134.2 میلیارد دلاری در سال 2020-2020، مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال، نقش RBA نیز قابل توجه بود، و تأثیر تلاش‌ها و میراث باقی‌مانده آن برای ترازنامه آن و در نهایت دولت فدرال، مدتی طول خواهد کشید تا مشخص شود.

اوایل روز چهارشنبه، RBA نتایج یک بررسی داخلی از اقدامات به اصطلاح تسهیل کمی را منتشر کرد که در طول بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری انجام داد تا جزئیات اثربخشی آن و درس‌هایی را که آموخته بود، بیان کند.

این بانک در نهایت بین نوامبر 2020 و فوریه 2022 281 میلیارد دلار بدهی فدرال، ایالتی و قلمرو خریداری کرد. قبلاً RBA در مقایسه با برخی از کشورهای ثروتمند دیگر چنین بدهی کمی داشت، اما شکاف در طول همه‌گیری کاهش یافت.

RBA از بازنگری برنامه خرید اوراق قرضه خود در طول نوامبر 2020 تا فوریه 2022 خبر داده است که شاهد افزایش 281 میلیارد دلاری آن در تلاش برای پایین نگه داشتن نرخ بهره بوده است. در اینجا نحوه خرید در مقایسه با سایر اقتصادها آمده است. (منبع: RBA) pic.twitter.com/3mLivyHOnq

– پیتر هانام (@p_hannam) 20 سپتامبر 2022

هدف از خرید اوراق قرضه “کاهش ساختار نرخ بهره در استرالیا” بود که به طور موثر هزینه وام را کاهش داد.

بانک گفت که با انجام این کار، “بیمه اضافی در برابر خطر مداوم نتایج اقتصادی بسیار بد” ارائه کرد.

بررسی RBA تخمین زد که خرید همه این اوراق بازده (نرخ بهره) اوراق قرضه دولتی را «حدود 30 واحد پایه» به پایین‌ترین حد کاهش داد.

در این فرآیند، ترازنامه RBA تغییر کرد زیرا اوراق قرضه بدهی ها را منفجر کردند.

ترازنامه RBA با این همه خرید اوراق قرضه تغییر کرده است. اگر این بانک در بازار علامت گذاری شود، با توجه به نحوه معامله اوراق قرضه از زمان کاهش همه گیری کووید و افزایش تورم، ارزش منفی زیادی خواهد داشت. pic.twitter.com/eGXERQKEUO

– پیتر هانام (@p_hannam) 20 سپتامبر 2022

این بررسی برنامه را موفقیت‌آمیز ارزیابی می‌کند، اما هیئت مدیره RBA تأکید کرد که «استفاده از ابزارهای سیاست پولی غیر متعارف تنها در شرایط شدید مناسب است، زمانی که ابزار معمول سیاست پولی – هدف نرخ نقدی – به کار گرفته شده است. را تا حد امکان».

به عبارت دیگر، RBA در اقدامی مشابه برای خرید اوراق قرضه شرکت نخواهد کرد، مگر اینکه گزینه‌های دیگر برای سرپا نگه‌داشتن اقتصاد – یعنی کاهش نرخ‌های بهره – از بین رفته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار لیگ برتر، Lionesses – USA در ومبلی: شمارش معکوس فوتبال آخر هفته – زنده | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …