گالری هنری NSW: آدریان ویلار روخاس با رونمایی از سیدنی مدرن، پناهگاه جنگ جهانی دوم را تصاحب می کند | موزه ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک پناهگاه سوخت 2200 متر مربعی در زیر زمین، چهار طبقه زیر زمین، پس از دهه‌ها بلااستفاده به گالری نمایشگاهی برای گالری هنری نیو ساوت ولز تبدیل شده است.

آثار هنری مجسمه‌ساز تحسین‌شده آرژانتینی آدریان ویلار روخاس، اولین نمونه‌ای است که در گالری جدید تانک AGNSW نصب می‌شود، که در دسامبر به‌عنوان بخشی از توسعه بزرگ مدرن سیدنی به روی عموم آزاد خواهد شد.

سیدنی مدرن موزه هنر معاصر جدید AGNSW است و در کنار گالری اصلی قرار دارد.

در حالی که اطلاعات کمی در مورد طرح ویلار روخاس برای گالری تانک، با عنوان پایان تخیل، وجود دارد، او به خاطر جهان‌های مجسمه‌سازی مشارکتی، استادانه و غوطه‌وری که اغلب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از هم پاشیده می‌شوند و از نظر موضوعی به پایان جهان مربوط می‌شوند، شهرت دارد.

جاناتان جونز، منتقد هنری آبان نیوز، او را به‌عنوان «یکی از باهوش‌ترین هنرمندان نسل خود، مردی که مأموریت‌های زیست‌محیطی را به‌موقع انجام می‌دهد» توصیف کرده است.

یک پناهگاه سوخت 2200 متر مربعی در جنگ جهانی دوم به عنوان یک گالری هنری جدید به کار گرفته شده است.
یک پناهگاه سوخت 2200 متر مربعی از جنگ جهانی دوم به عنوان یک گالری هنری جدید به کار گرفته شده است. عکس: جنی کارتر

ویلار روخاس در آرژانتین و نیویورک روی این پروژه کار کرد. او اولین بار در سال 2018 از پناهگاه سوخت سیدنی در حین ساخت و ساز بازدید کرد.

این هنرمند در بیانیه‌ای گفت: «این پروژه در استرالیا پروژه‌ای خاص است، نه تنها به این دلیل که فضایی با چنین منحصربه‌فردی در کشور گادیگال به من اعتماد شده است، بلکه به این دلیل که من را به یاد گفتگوهای بسیاری با افراد دلسوز و سخاوتمند می‌اندازد. در طی چهار سال در مکان‌های قابل توجه کشور شما.”

گالری هنری به هنرمند جدیدی سفارش می‌کند تا هر سال یک نصب خاص برای گالری تانک ایجاد کند. انتظار می رود که کمیسیون ها با آکوستیک غیرعادی فضا بازی کنند، جایی که صداها برای بیش از 20 ثانیه در اطراف 125 ستون به ارتفاع هفت متر طنین انداز می شوند.

در مجموع، بن فرانکلین، وزیر گردشگری NSW، گفت که سیدنی مدرن جدید AGNSW را به نمادی مانند گوگنهایم در نیویورک، لوور در پاریس یا تیت مدرن در لندن خواهد دید.

او در یک پیش‌نمایش رسانه‌ای در روز چهارشنبه گفت: «واقعاً معتقدم که گالری هنری نیو‌وساوت ولز به پانتئون‌های بزرگ موزه‌های هنری در جهان می‌پیوندد.

رندر معماری پروژه مدرن سیدنی که توسط Kazuyo Sejima + Ryue Nishizawa برای SANAA تهیه شده است.
رندر معماری سیدنی مدرن. عکس: AGNSW

این توسعه 344 میلیون دلاری توسط دولت نیوساوت ولز با بیش از 100 میلیون دلار کمک از سوی اهداکنندگان خصوصی تامین شده است.

این بدان معناست که AGNSW در دو ساختمان گسترده خواهد شد و تقریباً فضای موجود برای نمایشگاه ها و نمایش مجموعه دائمی آن را دو برابر می کند – و شامل یک گالری جدید Yiribana برای هنر بومی و جزیره نشین تنگه تورس در سیدنی مدرن است.

در اولین بار، سیدنی مدرن با برابری جنسیتی در میان مجموعه و نمایشگاه های خود افتتاح می شود.

نمای نصب گالری Yiribana.
گالری ییریبانا با هنر بومیان و جزیره نشینان تنگه تورس. عکس: جنی کارتر/AGNSW

کمیسیون تانک به برنامه افتتاحیه ای می پیوندد که آثار بیش از 900 هنرمند از استرالیا و سراسر جهان را شامل می شود، از جمله سفارشات جدید سایت خاص از هنرمند Waradgerie، Lorraine Connelly-Northey، هنرمند ژاپنی Yayoi Kusama، هنرمند Kamilaroi، جاناتان جونز و هنرمند مائوری. لیزا ریحانه.

پیش بینی می شود بیش از 15000 نفر به تنهایی از نمایشگاه ویلار روجاس دیدن کنند.

سیدنی مدرن مهم ترین توسعه فرهنگی برای شهر از زمان ساخت خانه اپرای سیدنی است.

بخش هایی از ساختمان فعلی AGNSW نیز ارتقا یافته است و یک باغ هنری عمومی جدید در حال ساخت است.

ساختمان جدید در 3 دسامبر به روی عموم باز خواهد شد.

آسوشیتدپرس استرالیا با کمک AGNSW سفر کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …