بایدن رهبران جهان را علیه تلاش‌های روسیه برای الحاق مناطق اوکراین گردهم آورد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن از سخنرانی خود در سازمان ملل متحد در روز چهارشنبه استفاده خواهد کرد تا جهان را برای ایستادگی در برابر طرح های روسیه برای برگزاری همه پرسی در مناطق اشغالی اوکراین و احتمالاً معرفی گسترده سربازی اجباری، که ایالات متحده آن را نشانه هایی از استیصال توصیف کرده است که بعید به نظر می رسد متوقف شود. دستاوردهای نظامی اوکراین

بایدن به دنبال گسترده ترین حمایت ممکن از مقاومت اوکراین در مجمع عمومی سازمان ملل (UNGA) خواهد بود و آن را نقض مستقیم منشور موسس سازمان ملل می داند و اعلامیه های جدیدی در مورد کمک مالی ایالات متحده به اقداماتی برای رسیدگی به ناامنی غذایی جهانی، که در بخشی از حمله روسیه است که کشورهای در حال توسعه را با قحطی تهدید کرده است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن، گفت: «او [Biden] بر اهمیت تقویت سازمان ملل متحد و تاکید مجدد بر اصول اصلی منشور آن در زمانی که یکی از اعضای دائم شورای امنیت با به چالش کشیدن اصل تمامیت ارضی و حاکمیت، قلب منشور را مورد ضربه قرار داده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در حاشیه اجلاس سران سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: «هیچ یک از اینها – همه پرسی ساختگی، بسیج بالقوه نیروهای اضافی – نشانه قدرت نیست. برعکس، این نشانه ضعف است. این نشانه شکست روسیه است.»

سخنرانی صبح چهارشنبه بایدن چند ساعت بعد با یک سخنرانی ویدیویی توسط رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، دنبال می شود، سخنرانی که روسیه تلاش کرد جلوی آن را بگیرد اما با حمایت قاطع اعضای مجمع عمومی مواجه شد.

بایدن و زلنسکی به دنبال آن خواهند بود که تهاجم روسیه را به عنوان یک توهین مستقیم به هر چیزی که سازمان ملل از آن حمایت می کند، معرفی کنند. آنها سخنرانی‌های خود را در حالی انجام خواهند داد که گزارش‌هایی درباره گورهای دسته‌جمعی از شهر سابق تحت اشغال روسیه در ایزیوم وارد می‌شود، و پس از تصویب اصلاحات جدیدی در قانون حقوقی دومای دولتی روسیه که مستقیماً به «بسیج» و «حکومت نظامی» اشاره می‌کند، و معرفی خواهد شد. مسئولیت کیفری برای ترک خدمت یا تسلیم عمدی در آن دوره.

چهار منطقه تحت اشغال روسیه در اوکراین گفته اند که قصد دارند “رفراندومی” برای پیوستن به فدراسیون روسیه در مجموعه ای از اطلاعیه های هماهنگ برگزار کنند که می تواند نشان دهنده تصمیم کرملین برای الحاق رسمی این مناطق باشد.

سالیوان گفت که ایالات متحده هرگز نتایج ادعایی چنین “رفراندم های ساختگی” را نمی پذیرد. او در مورد برنامه های احتمالی سربازی اجباری گفت ولادیمیر پوتین “ممکن است به بسیج نسبی متوسل شود و حتی تعداد بیشتری از روس ها را مجبور کند که به جنگ وحشیانه او در اوکراین بروند”. با این حال، او فکر نمی کرد که جریان نظامی را که در روزهای اخیر به نفع کیف تغییر کرده است، تغییر دهد.

از نظر اینکه روسیه بتواند نیروهای بیشتری را در میدان نبرد مستقر کند، بدیهی است که این امر بر معادله میدان نبرد تأثیر خواهد داشت، اما ما در حال حاضر معتقد نیستیم که توانایی اوکراین برای دفع مؤثر تجاوز روسیه و ادامه آن را تضعیف کند. سالیوان گفت.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در سخنرانی خود در مجمع عمومی، تلاش روسیه برای اشغال اوکراین را «بازگشت به عصر امپریالیسم» توصیف کرد. مکرون آن دسته از کشورهای عضوی را که خود را در درگیری بی‌طرف معرفی می‌کنند مورد انتقاد قرار داد و گفت که مرتکب «خطای تاریخی» هستند.

رئیس جمهور فرانسه گفت: «کسانی که امروز سکوت می کنند، به نوعی با آرمان امپریالیسم جدید همدست هستند».

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز سه شنبه در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی گفت که پوتین از “جاه طلبی های امپراتوری” خود که خطر نابودی اوکراین و روسیه را به خطر می اندازد، تنها در صورتی که تشخیص دهد که نمی تواند در جنگ پیروز شود، دست خواهد کشید. شولز گفت: «به همین دلیل است که ما هیچ صلحی را که روسیه دیکته می‌کند نمی‌پذیریم و به همین دلیل است که اوکراین باید بتواند از حمله روسیه جلوگیری کند».

رئیس جمهور فنلاند، ساولی نینیستو، اخبار خارج از مسکو را در حالی به تصویر کشید که پوتین در حال افزایش ریسک در یک قمار نومیدانه تر است.

«اکنون در شرایطی هستیم که پوتین با استفاده از اصطلاح پوکر، همه کاره شده است و بازی به این شکل بسیار خطرناک است. نینیستو در سخنرانی خود در مجمع گفت: منظور من از همه چیز، برای مثال، آینده سیاسی و اقتصادی روسیه است.

کرملین تاکنون در برابر بسیج کامل مقاومت کرده است، احتمالاً به دلیل ترس از واکنش سیاسی. کارشناسان همچنین این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بسیج روسیه می‌تواند تاثیری فوری برای جلوگیری از پیشروی اوکراینی که در ماه گذشته بیش از 3000 مایل مربع را پس گرفته است، داشته باشد.

اکاترینا شولمان، تحلیلگر سیاسی نوشت: «یک مشکل وجود دارد. بخش اداری افزودن قلمرو جدید به زمان نیاز دارد، بسیج و ادغام نیروهای بسیج شده به زمان نیاز دارد، و آنها فرض می کنند طرف مقابل متوقف می شود و منتظر می ماند – آشکارا به دلیل احترام به روند قانون گذاری روسیه.

مناطق اشغالی دونتسک و لوهانسک اعلام کرده اند که آماده برگزاری «نظرسنجی» هستند که به زودی در این هفته به عنوان تقلب در نظر گرفته می شود و همچنین در خرسون و زاپوریژژیا نیز اعلامیه هایی منتشر خواهد شد. برخی رسانه های روسی گزارش داده اند که پوتین ممکن است به زودی در مورد یک الحاق احتمالی سخنرانی کند.

با شروع پیشروی نیروهای اوکراینی در منطقه لوهانسک، روسیه ممکن است نگران باشد که نتواند در میدان نبرد پیروز شود و با ادعای دفاع از خاک خود، تشدید بالقوه، از جمله اعلام رسمی جنگ یا حتی حمله هسته ای را تهدید کند.

تاتیانا استانووایا، کارشناس سیاست کرملین و بنیانگذار R.Politik می نویسد: «هر چیزی که امروز اتفاق می افتد یک اولتیماتوم کاملاً صریح به اوکراین و غرب است. یا اوکراین عقب نشینی می کند یا جنگ هسته ای رخ خواهد داد.

پوتین برای تضمین “پیروزی” آماده برگزاری رفراندوم فوری است تا (در درک خود) حق استفاده از سلاح های هسته ای برای دفاع از خاک روسیه را به دست آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“کمک به ثروتمندان”: مینی بودجه ترس و خشم را به خانه نخست وزیر می آورد | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، Oدر خیابان بزرگ در حومه سرسبز …