استرالیا برای 52 روز کار انتقالی در نائورو 4.6 میلیون دلار به اپراتور زندان های بحث برانگیز ایالات متحده پرداخت می کند | مهاجرت و پناهندگی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت استرالیا 4.6 میلیون دلار به یک اپراتور زندان های خصوصی جنجالی ایالات متحده برای 52 روز کار مقدماتی پیش از تصرف رژیم پردازش فراساحلی در نائورو، علیرغم طیفی از اتهامات جدی علیه این شرکت در خارج از کشور، پرداخت خواهد کرد.

شرکت مدیریت و آموزش (MTC) مستقر در ایالات متحده در دعاوی مدنی به “سهل انگاری فاحش” و “نقص های امنیتی فاحش” متهم شده است که گفته می شود منجر به تجاوز گروهی به یک زن در بازداشت، قتل دو بازنشسته توسط زندانیان فراری شده است. ، و سلول انفرادی چند ماهه یک شهروند آمریکایی که به اشتباه در بازداشتگاه مهاجرت نگهداری می شود. این کشور همچنین چندین میلیون دلار جریمه به دلیل رسوایی رشوه دولتی پرداخت کرده است.

در اوایل سال جاری، MTC به عنوان پیمانکار ترجیحی برای در اختیار گرفتن رژیم پردازش فراساحلی در نائورو شناسایی شد.

مذاکرات نهایی نشده است، اما وزارت امور داخلی یک قرارداد اولیه را امضا کرده است که به MTC اجازه می دهد تا فعالیت های انتقالی و مقدماتی در نائورو را آغاز کند.

قرارداد از طریق مناقصه محدود اعطا شد و به MTC بیش از 4.6 میلیون دلار به مدت 52 روز بین 9 اوت تا پایان سپتامبر خواهد داد. آبان نیوز می‌داند که قراردادی که به‌صورت عمومی منتشر شده است «نامه‌ای از قصد» است که به MTC اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های مقدماتی و انتقالی را آغاز کند، اما ارائه خدمات را آغاز نکرده است.

پیمانکار قبلی در جزیره – Canstruct International – نیز در همین دوره پرداخت می شود. قرارداد Canstruct که طی پنج سال به بیش از 1.8 میلیارد دلار رسیده است، در 30 سپتامبر به پایان می رسد.

تمدید قرارداد فعلی آن – 218 میلیون دلار از اول ژانویه امسال – برای شرکت بریزبن روزانه 800000 دلار درآمد کسب می کند.

برای 52 روزی که به صورت قراردادی دو ارائه دهنده خدمات در جزیره وجود دارد، Canstruct 41 میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

در حال حاضر بیش از 100 پناهجو و پناهجو در نائورو نگهداری می شوند که بیشتر آنها به دنبال اسکان مجدد در جاهای دیگر هستند که اکثریت آنها در نیوزلند هستند.

Betelhem Tebubu، یک فعال حقوق بشر که قبلا در نائورو بازداشت شده بود، گفت که خبر قرارداد جدید تکان دهنده است.

“من منتظر خبرهای خوبی بودم، ما در مورد این دولت جدید هیجان زده بودیم و اکنون این اخبار مخرب را دریافت می کنیم. خیلی ناراحت کننده است، انتظار داشتم اوضاع بهتر شود. من برای افرادی که در نائورو نگه داشته شده اند بسیار ناراحت هستم.

شرایط در نائورو وحشتناک است، ما آینده خود را از دست دادیم، رویاهای ما دزدیده شد و اکنون این قرارداد. مردم باید اسناد اسکان مجدد را امضا کنند نه قرارداد. 10 سال است و مردم هنوز آنجا هستند.»

اوگی سیمیک از مرکز منابع پناهجویان گفت که بازداشت خودسرانه نامحدود در خارج از ساحل “حقوق را سلب کرده و زندگی ها را نابود کرده است”.

“سیستم فعلی یک سیاهچاله اخلاقی و مالی است… کافی است، اکنون مردم را تخلیه کنید و بگذارید در جامعه استرالیا با یک مسیر اسکان مجدد روشن زندگی کنند.”

MTC تمام سوالات مربوط به سوابق امنیتی خود را به وزارت امور داخلی ارجاع داد. این وزارتخانه گفت: “فرایند تدارکات شامل چندین لایه نظارت و نظارت است.”

یکی از سخنگویان این وزارتخانه گفت که همه افرادی که در حال حاضر در نائورو نگهداری می‌شوند در محل اقامت هستند و قرارداد جدید شامل «بازداشت» نمی‌شود، اما «در صورت لزوم، ترتیبات مجتمع بسته برای کوتاه‌ترین دوره ممکن اجرا می‌شود».

طبق قرارداد پیشنهادی، MTC موظف است «با همه انتقال‌دهندگان با احترام و ادب و بدون هیچ گونه آزار و اذیت رفتار کند. و رفتاری بردبارانه، محترمانه و حساس فرهنگی نسبت به انتقال‌شدگان داشته باشند و از برداشت‌های تبعیض و سوگیری اجتناب کنند.

این سخنگو گفت که دولت همچنان متعهد به حفظ پردازش منطقه ای به عنوان بخشی از عملیات مرزهای مستقل است که “با موفقیت جریان سرمایه گذاری های دریایی نامنظم به استرالیا را متوقف کرد، عملیات قاچاق انسان در منطقه را مختل کرد و از مرگ و میر غیرضروری در دریا جلوگیری کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها فقط می خواستند مشروب بخورند”: روستاییان آزاد شده اوکراین رفتار نیروهای روسی را توصیف می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، سربازان مدافعی که با وظیفه دلهره …