نیم قرن بازگشت هیلز، انگلیس را به پیروزی T20 در برابر پاکستان راهنمایی می کند | پاکستان – انگلیس 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیست 20 بازی می آیند و بیست 20 بازی می روند. تنها در 12 ماه گذشته، 757 نفر از آنها در کریکت بین‌المللی، در همه جا از اتریش تا زیمبابوه حضور داشته‌اند، و خواهید دید که حتی مردان و زنانی که در آن بازی کرده‌اند، نمی‌توانند بسیاری از جزئیات بیشتر را به خاطر بیاورند.

بازی 758 اما چیز دیگری بود. انگلیس آن را با شش ویکت برد، تا حد زیادی به لطف الکس هیلز که پس از سه سال تبعید در بازگشت خود به تیم، امتیاز 53 را به دست آورد. اما این مسابقه نبود، آن لحظه بود. این بازی حاصل سال‌ها دیپلماسی، ماه‌ها آماده‌سازی و در پایان هفته‌های انتظار بود.

کریکت بورد پاکستان 5 میلیون دلار (4.4 میلیون پوند) برای امنیت این سریال هزینه کرده است، که به این معنی است که آنها ضرر خواهند کرد. آنها بیش از 5000 سرباز را برای محافظت از دو تیم به کار گرفته اند تا زمانی که آنها در کراچی هستند، یک اسکورت هلیکوپتر وجود دارد (آنها مجبور بودند دوربین عنکبوتی را در صورت نیاز به فرود در زمین در مواقع اضطراری حذف کنند)، یک واحد سوات در سقف استادیوم و ده ها تیم تک تیرانداز سه نفره در بلوک های آپارتمانی اطراف.

آن‌ها تمام تلاش‌های زیادی را انجام داده‌اند تا سعی کنند این احساس را شبیه یک بازی دیگر کریکت کنند، با این نتیجه اجتناب‌ناپذیر این بود که به هر چیزی ختم شود.

این مسابقه همچنین جمع آوری کمک های مالی برای صندوق امداد سیل بود و تمام پول دروازه برای کمک به 33 میلیون نفری که در جنوب و جنوب غرب کشور تحت تأثیر باران های موسمی قرار گرفته اند داده شد. پاکستان برای این مناسبت پیراهن‌هایی با طراحی ویژه پوشید که نام بازیکنان تا حدی زیر آب بود و هر شش تیم، 1000 دلار کمک مالی دیگر از سوی حامیان مالی دریافت کردند.

گویی همه اینها کافی نبود، در شروع کار نیز یک دقیقه سکوت به نشانه مرگ ملکه برقرار شد. داستان های ورزشی، بازگشت هیلز به تیم، اولین بازی برای لوک وود و شان مسعود، جزییات اتفاقی به نظر می رسید.

با تمام این اوصاف، مسابقه به ناچار کمی صاف به پایان رسید، گویی توسط وزن اهمیت خود له شده بود.

معین علی پس از برکناری بابر اعظم پاکستانی به عادل رشید (مرکز) تبریک می گوید.
معین علی پس از برکناری بابر اعظم پاکستانی به عادل رشید (مرکز) تبریک می گوید. عکس: انجم نوید/AP

البته هیلز آن را اینطور نمی دید. او گفت: «دوباره برای اولین بار احساس می شد. «آن سه سال مثل همیشه بود. بچه‌ها در گذشته گفته‌اند که دلیل دوری من از تیم هرگز به خاطر کریکت نبود، اما هنوز اعصاب زیادی وجود داشت.»

حتی او هم یک تصویر بزرگتر را درک می کرد. او این شهر را از زمان بازی در سوپرلیگ پاکستان به خوبی می شناسد و دوست دارد. “این کشوری است که در آن خاطرات بسیار ویژه ای دارم. من اینجا جلوی فول هاوس بازی کرده ام و چیز متفاوتی است. این یکی از بهترین اتمسفرها در کریکت جهان است. کراچی امشب یک نمایش اجرا کرد.»

پاکستان وارد شد و برای مدتی احساس می‌کرد که دو بازکننده آن‌ها، بابر اعظم و محمد رضوان، نیز قرار است نمایشی را برگزار کنند. آنها 85 دوش را با هم انجام دادند، در جایگاهی که بیشتر نیمه اول اینینگ دوام آورد و مجموعه ای از چهار تایی باشکوه را به نمایش گذاشت، قبل از اینکه عادل رشید با گوگلی اعظم را بولد کند. رضوان فشار آورد و به ویژه روی دیوید ویلی که دومی اوورش به امتیاز 17 رسید، بسیار شدید بود.

زمانی که پاکستان سه ویکت را در 11 توپ از دست داد، حیدرعلی در عمق زمین گرفت، رضوان 68 توپ را شکست داد، و مسعود یک حرکت معکوس را شکست داد. بنابراین 104 برای یک دفعه 12 اوور تبدیل به 125 برای چهار خاموش 16 شد و برای احیای اینینگ ها به سه ضربه شش پایانی افتخار احمد نیاز داشت.

وود، سریع‌ترین و بهترین بازیکن از میان سه بازیکن بازوی چپ انگلستان، پس از اینکه افتخار و نسیم شاه را در فینال گرفتار کردند، با سه ویکت ارزان به پایان رسید. او آنقدر خوب توپ می زد که شما تعجب می کنید که آیا انگلیس پشیمان است که او را از تیم خود برای مسابقات جهانی T20 آینده کنار گذاشته است.

در مجموع 158 پاکستان هرگز احساس کافی نداشتند. اگر مسعود زمانی که هیلز در 28 بازی بود، در اعماق عثمان قدیر، بازی را نزدیک تر می کرد، به خصوص با توجه به اینکه قدیر بعداً در همان اوور، بن داکت را اخراج کرد. اما زمانی که هیلز در نهایت از بازی خارج شد، برای 53 توپ، انگلیس فقط 17 توپ برای بردن 21 توپ نیاز داشت. هری بروک، که تا حد زیادی مسلط‌ترین بت‌بازان انگلستان بود، آن را با همکاری معین علی به پایان رساند، کسی که مجبور نبود کار دیگری انجام دهد جز اینکه بروک چقدر خوب بازی می‌کرد. در آن زمان، جمعیت شروع به دور شدن در شب کرده بود.

آنها تصویری ماندگار از شب را ارائه کرده بودند، یک سال پس از آن که هیئت کریکت انگلستان و ولز اعلام کردند که تیم را از تور کوتاهی که قرار بود در سال 2021 در اینجا برگزار کنند، خارج می کند. یک بنر بزرگ خانگی در جایگاه ها وجود داشت. که به سادگی می گفت: “متشکرم انگلیس.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استورجن، تراس را متهم می کند که “آسیب ماندگاری به بافت جامعه بریتانیا وارد کرده است” | نیکولا استورجن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیکولا استورجن، لیز تراس را …