تراس: روسیه باید اوکراین را ترک کند و برای از سرگیری دیپلماسی “جبهه” بپردازد | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیز تراس هشدار داده است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه باید اوکراین را ترک کند و قبل از اینکه بتواند به عرصه بین‌المللی بازگردد، “غرامت مناسب” را برای حمله به او از طریق غرامت مالی پرداخت کند.

نخست وزیر از اولین سفر خارجی خود برای جمع آوری متحدان سازمان ملل برای ادامه فشار بر روسیه استفاده کرد و منابع دولتی اصرار داشتند که خروج از اوکراین “خط قرمز” برای هرگونه از سرگیری روابط دیپلماتیک است.

تراس در هواپیما در مسیر نیویورک به خبرنگاران گفت: «روسیه ابتدا باید اوکراین را ترک کند. و ما باید اطمینان حاصل کنیم که برای آنچه در اوکراین اتفاق افتاده است، تلافی مناسب وجود دارد و باید مطمئن شویم که روسیه دیگر هرگز قادر به تهدید کشورهای مرزی خود نخواهد بود.

مشخص نیست که آیا منظور او از روسیه باید تمام اراضی اوکراین را ترک کند یا اینکه کریمه را که پوتین در سال 2014 ضمیمه کرد، مستثنی می‌کند. یافت.

تراس بعداً به کانال 5 نیوز گفت: «خب، آنچه که من می‌گفتم این است که فقط برتری اوکراین مهم نیست. همچنین مهم است که این هرگز دوباره تکرار نشود. و خسارات شدیدی در سراسر اوکراین وارد شده است. من مفتخرم که بریتانیا در بازسازی کیف به آنها کمک کرده یا با آنها همکاری می کند. اما من انتظار دارم که دولت روسیه که دارای ذخایر عظیم نفت و گاز است در بازسازی آن مشارکت داشته باشد.

ایالات متحده در حال حاضر به دنبال این است که آیا دارایی‌های توقیف شده روسیه می‌تواند فوراً برای تأمین مالی پروژه‌های بازسازی یا بشردوستانه در اوکراین استفاده شود، نه اینکه تا پایان درگیری منتظر بماند، اما این اقدام باید توسط دادگاه‌ها به صورت موردی امضا شود. مبنای موردی

نخست وزیر این اظهارات خود را پیش از آغاز به روز رسانی بررسی یکپارچه دفاع و سیاست خارجی، توسط مشاور امور خارجی پروفسور جان بیو، برای مقابله با تهدید رژیم های خودکامه مانند روسیه و چین بیان کرد.

او همچنین تعهد مبارزات انتخاباتی خود را برای افزایش مخارج دفاعی به 3 درصد از تولید ناخالص داخلی بریتانیا تا پایان دهه دو برابر کرد.

در طول سفر ایالات متحده، تراس متعهد خواهد شد که بریتانیا در سال آینده با کمک نظامی 2.3 میلیارد پوندی به اوکراین که در سال 2022 داده شده بود، مطابقت خواهد داشت یا از آن فراتر خواهد رفت. 157 میلیارد پوند اضافی هزینه خواهد داشت.

تراس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز چهارشنبه استفاده خواهد کرد تا متعهد شود که «دوران جدیدی» از «امید و پیشرفت» را تعریف کند. انتظار می‌رود که او بگوید: «داستان سال 2022 می‌توانست داستان یک دولت مستبد باشد که تانک‌هایش را بر روی مرز یک همسایه صلح‌جو می‌چرخاند و مردمش را تحت سلطه خود در می‌آورد.

در عوض، این داستان مبارزه با آزادی است. اما این نباید یکباره باشد. تعهد بریتانیا به این امر کامل است. ما همراه با دوستان و متحدانمان در سراسر جهان به دفاع از آزادی، حاکمیت و دموکراسی ادامه خواهیم داد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن هشدار داد در صورت بازپس گیری کنگره توسط جمهوری خواهان، تورم بدتر خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس جمهور با تغییر به حالت مبارزات …